Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos egyetem...

Nappali tagozatos egyetem mellett főállású munkám van. Hetente egyszer legalább teljesen kiborulok,mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az egyetemi órák miatt(heti 3,mindegyik másik napon) sokszor 7 után érek haza a munkából amikor már nincs energiám semmire. Se tanulni, se mozogni semmi. Az egyetemen a hiányzásaim miatt azt hiszik szerintem, hogy teljesen lusta vagyok, pedig közben csak a megbeszélések miatt vagy munka miatti utazás esetén nem tudok részt venni az órákon. A munkahelyről elengednek, de ha igazán munka van akkor örülnének ha nem mennék el 2 órákra suliba. Mentálisan ez, hogy mindenhol én vagyok a rossz kikészít. Levelezőre nem tudok menni, mert változott a tanterv és újra kellene csinálnom egy csomó tantárgyat. A tanárokkal nem is merek beszélni, mert egyáltalán nem megértőek.

Csinálta ezt így valaki itt? Hogy bírtad?

Mérnöki szakról van szó, irodai munka mellett. (nem fizikailag fáraszt le)



2021. okt. 18. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a fő baj hogy kimerült vagy, vagy az, hogy szerinted lustának tartanak téged a hiányzások miatt? Az elsőre nincs jó megoldásom, gondolom nem opció, hogy ne dolgozz. Nagyon jó időbeosztással több időd maradhat pihenni, ennél jobbat nem tudok mondani.

Ha inkább az a baj, hogy mit gondolnak rólad, akkor szerintem igenis beszélj a tanárokkal. Mondd el, hogy a munka miatt hiányzol, mert nem mindig tudsz eljönni. Lehet nem lesznek megértőek és nem fogja őket érdekelni különösebben, de legalább te megnyugodhatsz, hogy tudják a hiányzásod okát és nem feltételezik, hogy csak nem volt kedved hozzá.

2021. okt. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mentálisan állítsd át magad.

Ez még nem olyan vészes. :)

Mennyire nem megértőek a munkahelyen? Jó esetben rugalmasan kellene kezeljék a tanulást.



Én estin vagyok egyetemen. Harmadéves.


Ha nem lett volna COVID, tehát bejárás lett volna az irodába és a suliba is, akkor valahogy úgy nézne ki, hogy reggel korán elindulsz az irodába, délután 4-től pedig suli, ha gyakorlatra mész csak be, háromnegyed hattól, 9-ig suli, este 10-re hazaérsz. Sok csoporttársamnak 4 félév óta van heti 4 napon több órája is. A negyedik héten pedig már egészen biztosan van beadandó határidő, beadandó bemutatás, zh, ilyenek, de szerintem ezt nem kell bemutatni.


Ez szerintem túlélhetetlen, szerencsénk van a COVID-dal. Bocsánatot kérek, ezt kell írnom.



A lényeg, hogy tudd, hogy te nem vagy rossz mindkét helyen, sőt!

Próbálj így is eleget aludni, akár a kötelesség rovására és sportolj is.

Tudatosítsd magadban, hogy ez még nem is olyan sok, menni fog!


Amúgy jól teszed, hogy dolgozol mellette - szakmailag és más téren is!

2021. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Félállásban nem tudnál lenni? Nekem nem főállásom van, plusz rudalmas, így be tudok járni minden órámra, de bőven van olyan, hogy reggel 8-tól este 8-9-ig órám vagy megbeszélésem van. Aztán még kellene tanulni és dolgozni is. Hasonló szakon vagyok, mint te.

Nekem sokkal könnyebb, mert az egész meló online van és nem is 40 óra/hét. Ezért nagyon jól bírom.

A munkád mennyire kapcsolódik a szakhoz? Ha semennyire, akkor válts, ha nagyon, és szereted, akkor maradj és fogadd el, hogy te tűnsz lustának.

2021. okt. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Engedd el, hogy ki mit gondol. Én is hasonlóan vagyok, mint te, bár nekem az arányok fordítottak olyan értelemben, hogy 6 tárgyat csinálok, de csak részmunkaidős vagyok. Nehéz így is. Ha a főnököd ennyire megértő, hogy elenged suliba, amikor tud, akkor szerintem tudnál vele beszélni, hogy most egy kicsit összecsaptak a fejed felett a hullámok, nem-e mehetnél el 2-3 nap szabira. Elképesztő sokat segítene valószínűleg. A tanárok tapasztalatom szerint pont tesznek rá, hogy ki miért nem jár be, sokan a nem dolgozók közül se járnak.
2021. okt. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nappali egyetem heti 3 óra van össz-vissz? Hogy megváltoztak a dolgok.
2021. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul mérnökin. Én csak diákozni tudtam egyetem mellett és max heti 20 órát.
2021. okt. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Diákhitelre nem gondoltál, valami ösztöndíjat megpályázni? Mérnökivel könnyebben találsz munkát, mint a humán szakokkal. Tegyük fel, hogy pozitívak vagyunk. Elvégzed, találsz munkát külföldön, vagy akár itthon. Seperc alatt visszafizeted. (Ez csak egy gondolat volt, nem értek a témához annyira, nem biztos hogy szívesen vennék fel hitelt, de lehet hogy megérné). Így lenne időd a tanulmányokra. A mérnöki elég kemény szak, szóval így nagyon elaprózódik az energiád, és ez sajnos így a tanulmányok rovására mehet.
2021. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Barátnőm jelenleg főállásban dolgozik és mellette egyetemre jár és gyakorlatot is végez.


Tehát hétfőtől vasárnapig mindig csinál valamit. Összesen 70-80 órát dolgozok összesen (gyakorlattal együtt).


Szerencsére könnyű szakra jár, így az óra látogatások nem igen kötelezőek és ZHkat sem kell írnia. Vizsgaidőszakban is azt hiszem 3 vizsgája lesz és azok sem lesznek durvák.


Ettől függetlenűl durva.


Én pedig 40 kreditet végzet mérnöki szakon.

(ami szintén nehéz, de nyílván nem ugyan olyan mint főállás mellett egyetemezni)

2021. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom egy kapkodós nehéz fizikai munka mellett. Kapkodás az egész napon, alig érem utol magam. Kapkodva reggelizem, kapkodva ebédelek. Ráadásul a héten le is betegedtem...én aki mindig is rettegtem a covidtól már ott tartottam, hogy abban reménykedtem hogy pozitív lesz a tesztem vagy hogy belázasodok , mert hiába volt hőemelkedésem meg hiába voltam rosszul be kellett mennem dolgozni és majd meló után egyetemre is , ahol előadást kellett tartanom ami 5-ös lett viszont most ott tartok, hogy alig bírok helyrejönni, a hétvégén nem tudtam készülni a másik előadásra, pedig simán megtanulhattam volna de nem ment...kiégtem teljesen, most ezzel a betegen melóba lenyomni a hetet plusz egyetem teljesen elvette az összes motivációm és a maradék cseppnyi életenergiám....most jelenleg ott tartok, hogy feladom és nem csinálom ezt tovább. Hiába megy viszonylag jól a jegyeim alapján, de amióta elkezdtem az egyetemet azóta egyre kimerültebb vagyok. Éjszakánként nem tudok aludni, folyton felriadok, ver a szívem ezerrel, elkezdek remegni ráadásul megint azt érzem hogy csak viszi a pénzem ez az egész értelmetlenül...A magántanár, hogy utolérjem a lemaradásom mivel az órák 70% -án a munkám miatt nem tudok ott lenni, a taxi mivel nincs már energiám még 20 percet gyalogolni munka után. 36 éves vagyok de 90-nek érzem magam jelenleg. Veled mi lett kérdező? Végül folytattad?
2022. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül mégis átmentem levelezőre, így azért teljesen más. Mindenképpen megérte, mert ígyis sok néha-néha, de itt már a tanárok is tudják, hogy dolgozik mindenki, elnézik a hiányzást és kicsivel kevesebb talán az anyag is.
2022. okt. 23. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!