Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Idén (talán tavasz körül)...

Idén (talán tavasz körül) voltam pajzsmirigy ultrahangon és azt mondta a doktornő, hogy majd mennem kell újra, de nem emlékszem, hogy mit mondott azzal kapcsolatban, hogy fél vagy egy év múlva kell mennem?! +

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködés van, azt mondta a doktornő és Hashimoto betegség nincs.


Akinek hasonló betegsége van, neki milyen időközönként kell mennie pajzsmirigy ultrahang vizsgálatra?



2021. okt. 20. 13:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nem találtak semmit sem, és három évet mondtak.
2021. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Jah, de annyit, hogy én hashimotos vagyok, nem tudom, hogy változtat-e valamin...
2021. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Évente, vagy még ritkábban
2021. okt. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Csak adott ki pappírt a vizsgálatról. Előkeresed, megnézed, vagy felhívod a dokit.
2021. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigieket!

Az biztos, hogy vagy fél vagy egy évet mondott a doktornő, csak nem tudom, hogy melyiket a kettő közül...


Megnéztem a leletet. Áprilisban voltam a doktornőnél. Az van a papírra írva, hogy rendszeres kontroll, de az nincs, hogy milyen időközönként.


Most látom csak, hogy amúgy a meszes göb miatt kell rendszeresen kontrollra menni.


A meszes göbökről tudtok valamit?

2021. okt. 20. 15:05
 6/21 A kérdező kommentje:

#1. Amennyiben Hashimoto betegséged van, akkor biztos, hogy találtak nálad valamit, méghozzá azt hogy, gyulladásban van a pajzsmirigy. Én kifejezetten kérdeztem, hogy van e Hashimoto és a doktornő azt mondta, hogy nincs. Kérdeztem, hogy az hogyan látszana ultrahangon és azt mondta, hogy az látszik, mert olyankor a pajzsmirigy olyan... És itt használt egy szót, de nem orvosi szakszó volt, nem latin, hanem kábé valami olyasmi volt, hogy csoffadt - nem pont ez volt, de valami hasonló.

Szerintem, ha legközelebb ott leszel, akkor kérdezd meg, hogy milyennek néz ki az ultrahangon egy egészséges és egy gyulladt pajzsmirigy. Persze, csak ha érdekel.

2021. okt. 20. 15:11
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia! Egyes vagyok.

Nekem elég korán kapták el a Hashimotot szóval még nem döglött bele a pajzsmirigyem. Tudtom szerint (nekem meg ezt mondták), az első pár fázisban még nem lehet látni az UH-on, hogy simán pajzsmirigy alulműködés vagy pedig Hashimoto. Az nekem az anti testekkel jött ki.

Amúgy igen, gyulladásban van, de nincs benne göb, se semmi más tumor és ez a lényeg a nap végén. A gyulladással úgyse tudnak semmit se kezdeni.

2021. okt. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7. Szia! Köszi, hogy ezt megírtad! Én meg szépen elhittem a doktornőnek, hogy nincs semmi baj, de hogy lehet, hogy van - csak még nem látszik?!


Azért fontos nekem, mert nagyon sok tünetem megvan a Hashimoto betegségből és csodálkoztam, hogy a doktornő azt mondta, hogy nincs gyulladásban a pajzsmirigyem.


Tesómnak van (orvos által diagnosztizált) Hashimoto betegsége.


Valamennyit már olvastam a témában anno, de amikor a doktornő azt mondta, hogy nincs gyulladásban a pajzsmirigyem, azóta nem foglalkoztam ezzel a témával, mert úgy gondoltam, hogy akkor tényleg nincs Hashimotom.


Akkor simán lehet, hogy van, csak még ő nem látta?!

2021. okt. 20. 18:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Milyen vérteszteket csináltak neked? Volt Anti-TPO és Anti-TGB? Azok az alapjai általában a diagnosztizálásnak. Az ultrahangot akkor szokták általában használni (tudtom szerint) amikor egy érdekes/nehezebb esettel találkoznak és akkor az plusz információ.


Amúgy egy pajzsmirigy alulműködés és egy Hashimoto között nem sok a különbség, szóval lehet, hogy vannak tüneteid, de nem vagy Hashimotos. De, ha a családban van valakinek, akkor elvileg neked is nagyobb eséllyel van, mivel öröklődő a hajlam.


Alapból ezeket kellett volna:

TSH, FT3, FT4, Anti-TPO, Anti-TGB és esetleg T3


Illetve pajzsmirigyeseknek érdemes megnézetni a: B12, D vitamin és a Vas illetve Ferritin szintet is, mert hajlamosak vagyunk a hiányra.

2021. okt. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
2021. okt. 20. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!