Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az abortusz-ellenesek bele...

Az abortusz-ellenesek bele gondolnak abba, hogy a megfogant gyerek a nőből táplálkozik, az ő testét befolyásolja, meghát azt a 9 hónapt, a szülést, meg az utána következő testi elváltozást is a nő szenvedi el?

Figyelt kérdés
Férfiként valahogy igazságtalannak érzem a feltétlen abortusz-ellenességet, az említett okok miatt. Azt még megértem, amikor a terhesség felelőtlenség eredménye, ebben az esetben a pár felelőssége, viszont amikor hiába használtak óvszert, vagy a terhesség nemi erőszak következménye( ez egyébként sokkal súlyosabb, erről részletesebben alább), akkor viszont elítélendőnek tekintem az abortusz-ellenes nézetet. Ha a nő nem akarja a gyereket, nem akarja a testét rááldozni, miért lenne köteles rá, pláne, hogy nem is akarta a gyereket. Miért nem dönthet ő, hogy mit szeretne a testével tenni? A nőnek ugyebár rengeteg szenvedéssel jár a terhesség, illetve a szülés, meg az utána lévő testi elváltozások, ami hogyha a gyermeket szeretné, kifizetődik. Viszont ha nem szeretné, akkor lényegében csak úgy áldoz rá 1 évnyi szenvedést az életéből jobbik esetben (rosszabik esetben pedig a karrierje, kapcsolatai is tönkremehet akár). Különösen nemi erőszak esetén tartom elítélendőnek az abortusz-ellenességet, mivel ekkor a nő nem is akarta a közösülést. És akkor még a terhesség nehézségeit is köteles lenne elviselni, még ha nem is szeretné? Pont, hogy segítségre, támogatásra lenne szüksége, nem arra, hogy még a gyerek kihordása is a nyakára legyen varrva. Keresztényként írom ezt a kérdést, viszont ebben az esetben nem értek egyet a vallás viszonyulásához az abortuszhoz. Nem hinném, hogy Isten olyan igazságtalan lenne, hogy "ha már megerőszakoltak, ott a gyerek, szüld meg, viseld el a nehézségeket, tartsd meg, köteles vagy. Hja, ha meg eltéteted, ugyanolyan bűnt követsz el, mint amikor egy rablógyilkos öl meg egy ember, és a pokolban fogsz égni". Nektek mi a véleményetek a feltétlen abortusz-ellenességről? (mármint azokban az esetekben, amikor a terhesség védekezés ellenére is létrejött, vagy a sokkal súlyosabb nemi erőszak esetén)

2021. okt. 23. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
74%
Nem gondolnak bele csak valamin gyűlöködni akarnak...
2021. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
24%
Az abortuszpártiak belegondolnak, hogy a gyerek megfoganásához kell egy férfi is?
2021. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
2.ez a mondat értelmetlen...
2021. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
19%
Nyelje le! És nem lesz terhes.
2021. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Akik abortuszellenesek, azoknak csak annyi a lényeg, hogy valakit le tudjanak húzni, lenézni, veszekedni vele, minden komolyabb erkölcsi alap nélkül.

Az abortusz természetesen nem feltétlten pozitív dolog, de vannak esetek, amikor mindenkinek ez a legjobb megoldás.

És szerintem jobb nem megszületni egy gyereknek, mint szeretet nélkül felnöni olyan családban, ahová kényszerböl született. Az ilyeneknek, akik az abortusz ellen vannak minden esetben, azoknak javasolnám, beszélgessenek olyan gyerekekkel, felnöttekkel, akik nem kapták meg azt az érzelmi hátteret, amire szükség van ahhoz, hoyg egészséges lelkü ember lehessen belölük.

A másik eset, amikor a gyerek fogyatékosan születne, ezt sem kivánok egyetlen embernek sem, és egy jó szülö nem olyan sorsot szán a gyerekének, ahol csak hátrányban van.


Ezt úgy írom, hogy négy gyerekem van, de mindet akartam is, nem pedig rám eröltették valakik. Nekem szerencsém volt, hogy nem kellett úgy döntenem, nem tudom vállalni valamelyiket is, de nem mindenki járt így.

2021. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Bármennyire is abortuszellenes az egyház, képtelen vagyok ebben a 2 esetben egyetérteni vele. Halmozottan fogyatékos, a világból semmit fel sem fogó gyerekek tömkelegét láttam a munkám során és tele szenvedéssel. A megerőszakolt nők gyermekei pedig első percüktől gyűlöletet, keserűséget kapnak, hiszen az apjuk egy elmebeteg állat, a szerencsétlen nő pedig nem gondolom, hogy végtelen boldogságban várná. Ezek a legszörnyűbb sorsok, ilyenkor boldog vagyok amiért nem lehet gyerekem, inkább ne is legyen, mint így.
2021. okt. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Láttam egyszer egy baromi jó képet. Áll a terhes nő egy kisgyerekkel az esőben, az ab-ellenes meg esernyőt tart a terhes nő hasa fölé. Na ez a szemléletmódjukat jól tükrözi: Addig érdekes nekik a gyerek amíg meg nem született, utána már érdektelen hogy nyomorra, bántalmazó közegbe, vagy betegen született, csak "ne öljük meg az életkét". Az hogy milyen szar életre születik, már lényegtelen egy abortusz -ellenesnek.



Az hogy milyen érzelmi, anyagi, egészségi körülményke várnak arra az "életkére" (az én olvasatomban sejtkupacra) ha egyszer ember lesz belőle, csak az adott szülő tudja reálisan megítélni, éppen ezért nem kéne másoknak beleugatni hogy vállalja-e bárki a terhességet, szülést- ami önmagában óriási teher a nőre egészségileg, anyagilag, plusz kiszolgáltatott helyzetbe kerül az anya, vagy rosszabb esetben belehal- vagy a úgy dönt hogy nem megfelelőek a körülmények AKÁRMILYEN okból, és inkább nem szül.

2021. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
19%

Azért az abortuszellenesség ennél komolyabb dolog. Az emberélet elértéktelenedése ellen szólnak. Az emberi életet egyre kevésbé tekintik értékesnek a mai világban, erre utal az abortusz is, hogy elkövetik.

Amúgy meg születés után is meg még iskolás korban is etetni kell a gyereket és költeni rá. Ennyivel akkor is kinyírhatjuk, ha sokba kerül neki a tankönyv meg az új ruhák, ezen az alapon, mert erre a pénzt is a szülők kaparják össze a saját fáradságos munkájuk által. Ugyhogy kérdező, próbálj valami mást kitalálni inkább, fuss neki még egyszer ennek!

2021. okt. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
Az abortuszellenesség valóban komoly dolog, mert elvitatja a nő jogát a saját teste fölötti rendelkezéshez. Magyarán: állatnak kezeli a nőket attól a pillanatól hogy pár nyomorult sejt osztódni kezdett a méhükben.
2021. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
18%
9. Az abortuszpártiak meg az embriót kezelik állatnak, egy disznónak, amit ha úgy van kedvük, levághatnak. Amúgy meg bátran lehet védekezni, és nem lesz gyerek, ilyen egyszerű. ha meg nem akarsz gyereket és nem szexelsz, abba se halt bele senki. A nemi erőszak nyilván más.
2021. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!