Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koronavírus elleni oltás...

A koronavírus elleni oltás ellen vagy mellett vagy?

Figyelt kérdés

2021. okt. 25. 00:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
24%

#19


Ha átestél rajta, akkor neked valóban nincs most szükséged az oltasra. Igen, ez nem egy influenza. De sajnos vannak/lesznek mutációi. Amikor elkapod, természetesen lehetséges, hogy ugyan így átesel rajta minden gond nélkül. De csakúgy mint az influenzánál, ennél is ismételni kell az oltást mert egyrészt idővel gyengül a hatása, másrészt nem biztos, hogy védett lesz valaki a következő mutaciójával szemben. Az influenza elleni oltást is ezért kell ismételni. Mert változik. Nincs ebben semmi ördöngösség meg hókuszpókusz, egyszerűen ilyenek a vírusok.

2021. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
69%
21:es: De nincsenek mutációk. A covid nem olyan mint az influenza hogy minden évben van és nem fog soha eltűnni. Ez az Afrikai mutáns meg ez meg az szín tiszta hazugság. Az hogy a covid fertőz vagy fertőz ezt nem lehet tudni, viszont sokan akik elkaptak tunetmentesen atveszeltek ha hinni lehet a tesztelnek. Ha viszont az emberek nagyobb százaléka ahogy én is atesett rajta szövődmények nélkül akkor mitől kell félni? Ezzel az erővel akkor minden egyes vírus ami létezik ezen a bolygón csinalhatnak ilyen oltási sz..sagokat hogy ha nem oltja be valaki magát akkor ez is ez lesz. De érdekes módon annak ellenére hogy a covidnal erősebb vírusok is voltak is lesznek vagy sulyosabbak pont ennél van az oltási mizeria. Tehát nekem innen ne meselje be nekem senki hogy a covid miatt csinálják. Annak idején pont Orbán Viktor nyilatkozott régebben hogy valamilyen virusnal a felesége nem oltotta be magát és hogy akkor azt mondta arra hogy mindenki döntse el maga hogy mit csinál a szervezetevel. Akkor most mégis mivan évekkel később? Vedettsegi kartya megkulonboztetes meg zsarolás meg ez meg az. Ezt nem a covid miatt csinálják. Ezt a pénz miatt elsősorban. A vadász kiallitast q bekemenetet, a Orbán Viktor október 23 i beszédet mindenki maszk nélkül megnezhette részt vehetett rajta. Ezeknek vége és november kezdődik minden elölről. A kötelező maszk és stb. Na innen jön az hogy hazudnak.
2021. okt. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
Jah és megvalami. Az meg ratesz a lapatra hogy a covid miatt az orvosok halasztjak a muteteket a háziorvosok nem rendelnek és stb. Tehát ha valaki valamilyen betegsegben meghal rafogjak hogy covid. Csak covid. Ha valaki nem néz tvt nem netezik kérdezzük meg tőle hogy volt e covidos valaha is. Csak a média az ami az embereknek a fejét kimossa. És látszik is sajnos.
2021. okt. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
46%

Ez a te megérzesed. Oké. Én tudományos szempontból szemlélem, talán azért mert én is azzal foglalkozom. (Vegyész vagyok.)

Az alapfoku képzéshez tartozik mindenki tanulta, hogy a vírusok mutalódnak. Gyakran. Sok százszor, sok ezerszer akár. Ez sem kivétel. Nem mindig olyan mértékű ez a mutáció, ...hogy is írjam...hogy "képbe kerüljön"..amire figyelni kell. Néha olyan mutáció jön létre, ami nagyobb "problémát okozhat" pl.: gyorsabban fertőz, más/komlyabb tüneteket okoz..stb.

Ezert betegeknek meg az emberek többször is, akkor is ha már átestek rajta, mert nem azzal a mutacioval találkozott a szervezetük. Ugyan így pl az influenzánál. Ha egy vírus halalosabb, az egy idő után eltunik, mert vagy eleve immunis vagy, vagy átesel rajta, vagy megol. Nincs tovább. Ennyi.

Nem kell félni. Egyszerűen csak be kell tartani pár higiéniai szabályt. Sokan nem teszik. Nincs kultúrája. Pl kézmosas.

Az hogy a sajtó ijesztgeti az embereket nem újdonság. Nekik hír kell. És-főleg egy iskolzatlan laikust- jól meg is lehet ijeszteni. Sokan félnek a covidtol is, meg az oltástól is. Ezért ilyen sok a frusztrált ember. Nagyon nem így kellett volna kezelni ezt a helyzetet. Pontosabban nem kezelni.

Szerencsére nagyon sok vírusra találtak olyan gyógymódot, amivel ki lehetett irtani azt. (Védőoltások.) És vannak azok a vírusok, amelyek vissza-vissza térnek, de nincs ellenük olyan védőoltás, amivel ki lehetne irtani, és mivel ezek nem kötelezőek, mindenki beoltva, ezért terjedni fog. Pl az influenzával az a "szerencsénk " hogy szezonális. A covid 19 nem az. És jöhet egy olyan mutáció, ami megkerulheti a szerzett vagy az oltasok által nem 100%-ban és nem mindenkinél biztosított immunitást.

Biztosan lesz olyan, akinek egyik sem okoz problémát. Miert ne lenne? Nem vagyunk egyformák. Az oltasok szerintem sem tökéletesek még. De egy jó mankó, és már azzal előrébb vagyunk, ha 100 helyett csak 50 szorul kórházi kezelésre.

Igen, minnel tobben vannak/lesznek kórházban annál valószínűbb, hogy nem jutunk időben orvoshoz, hogy várnunk kell kezelésekre. Az egészségügy kapacitása is véges, és egy amúgy is rossz/szegény egészségügyi rendszerben egy járvány okozta tömeges megbetegedés igencsak alá vághat. Nincs több orvosunk. Nincs több személyzet mint "békeidőben". Beteg annál több. Ha 1-bol kivonunk egyet mennyi lesz?

A többi amiről írtál mind politika. Semmi köze az orvosi részéhez. Politikát csinalnak belőle.


Nézd, úgy gondolom egyébként, hogy itt abba is hagyhatjuk. Nem azért mert bunkó akarok lenni vagy megsérteni vagy ilyesmi. Eszemben sincs. Hisz te sem vagy az.

De ha már eleve azzal indítunk, hogy szembe menve minden szakember véleményének és már egy az általános iskolában tanult törvénynek, te azt állítod, hogy nincs is mutáció, akkor feleslegesnek érzem, hogy ezzel tovabb untassalak. 😉

Te tudod. Rosszul, de úgysem tudlak meggyőzni. Ha ebben hiszel, ebben hiszel. Szerencsére az emberek 80%-ra nem lesz veszélyes. Bár az a 20 is sok, de hát nem egyformán értékeljük ezeket a fogalmakat. Nincs prioritás valóban mindenhol.


Jó (hosszú) hétvégét!

Mi utazunk😁

Ti?

2021. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Jav.: "nincs mindenki beoltva "
2021. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
34%
24-es: Egyenlőre önmagában a covidot is sokan megkérdőjelezik nem hogy a mutációkat. Nézd mi az hogy lehet rendezni amit irtam fentebb bármit asz nlkül, majd 1 hét múlva hopp kezdődik minden elölről. ha valóban lenne virus és olyan súlyos lenne hidd el az orvosok sem engedték volna hogy megtartsák akár a békemenetet is. Én nem láttam és nem is találkoztam se a környezetemben se az ismerőseimnél sem a kórházakban hogy valaki meghalt volna covidban. Azt hogy azokra minden virus veszélyes akik eleve betegek és gyenge az immunrendszerük. lehet ezen vitatkozni de nincs értelme. Hidd el ha a ez emberek nem néznének médiát se olvasnának az interneten azt se tudják hogy van virus hiszen nincsen és nem is volt tömeges megbetegedés és halálozások. Ellentétben a februári márciusi influenza szezonnal ami minden évben meg is halnak benne mégse kötelezték ott a kötelező oltást. Tehát figyelj hogy ha valóban nyilatkozik egy olyan orvos ami nem a kormány által lefizetett celeb orvos hanem teljesen független tőle és be is tudja ezeket bizonyitani akkor utána elhiszem, de amig ezek nem történtek még meg addig nem. Csak szórakoznak a kormány tagjai, hiszen rengeteg vakcinát megrendeltek és kell nekik a pénz.
2021. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
45%

Az orvosok nem engedték volna???? Hol élsz te??? Nem tűnt fel, hogy a miniszterelnököt senki és semmi nem érdekli, csak a saját hatalma? Ne mondd, hogy nem figyelmeztettek a szakemberek a veszélyre! Szerinted Orbán engedélyt kér? Pontosan tudta rajtad kívül mindenki, hogy abban a pillanatban, ahogy lemegy az összes kormánypropaganda-rendezvény, jönnek az intézkedések!

Attól, hogy te nem találkoztál halálesettel, attól még bőven volt! A 30 ezer az 3 ezrelék. Nem meglepő, ha pont azzal a 3 ezrelékkel nem találkoztál. Az influenzahalálozás nagyságrendekkel kisebb! Nem te határozod meg, hogy mi van a világon és mi nincs.

2021. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26%
27-es: Lehet hogy volt haláleset de nem a covidban haltak meg. De ha te erről adsz egy hiteles forrást hogy valóban sok covidos volt és súlyos betegek akik lélegeztetőgépen voltak akkor hajrá. És igen pont ez az lemennek a rendezvények és egyből a covid intézkedések. Ugyanez volt tavaly pont novembertől. Kicsit se furcsa. Egy virus akkor virus hogyha nyáron is fertőzik mivel nem influenza ahogy azt emlitettük. Érdekes módon nyáron nem volt tömeges megbetegedések, érdekes nyáron megtarthatták au agusztus 20-i programokat védettségi igazolvány nélkül és nem voltak megbetegedések. Amint november lesz meg most október vége van egyből hopp megugrott. Szerinted ez alapján ki hiszi azt el hogy hiteles információkról van szó? Ésszerű magyarázatot soha nem kaptam erre. Nyáron hol volt az a fene covid?
2021. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
50%

"Én személy szerint azért nem oltatom be magam mert 1. papirom van róla hogy allergiás lennék bármilyen mesterséges oltásra ... Akkor mégis miért erőltetik?"

1. Nem erőltetik.

2. Akik egészségügyi okok miatt nem olthatóak, azoknak akkor sem lesz kötelező továbbra sem, akkor sem, ha a munkáltatójuk úgy dönt, hogy kötelezi az oltásra a munkavállalóit .

2021. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
45%
Baromian nem értesz a virológiához, 28-as! Ne játszd a szakembert! Én se, de megfelelő szakemberektől tájékozódom. A covidvírus szezonális különbségeket mutat. Nyáron csökken, pont mint az influenza, ősszel pedig erősödik. Ha neked nincsenek covidban meghalt ismerőseid, nézz képeket, olvass beszámolókat. Nekem, igaz, hogy csak facebookon keresztül, gyászolók csoportjában, de tömegesen van információm covidban meghalt betegekről. Nem covidnak minősített lábtörésben, hanem lélegeztetőgépes covidban.
2021. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!