Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a vérkép mennyire borzalmas...

Ez a vérkép mennyire borzalmas eredmény? Fődiagnózisként aenemia-t ír (kép linkben)

Figyelt kérdés

Vannak alacsony és magas értékek. Februárban is aenemia-t kaptam, de azóta szedek vasat (100 mg), és néha eszem májat. Amúgy vegetáriánus vagyok főleg. Nő vagyok és erős havivérzésem van. Ettől lehet?nÉs a magas lymphocita?


[link]

[link]



2021. okt. 27. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Majdnem tökéletes a vérképed, enyhe gyulladást mutat. Ha vérszegény lennél, akkor a hemoglobin szinted alacsony lenne, a tiéd normális.
2021. okt. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor jó, köszönöm :) megnyugodtam
2021. okt. 28. 00:28
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Most jó a vérkép.

Lehet attól, hogy vegetáriánus vagy, B12 vitamint pótolni kell mellette, hiánya miatt is lehetsz vérszegény.

2021. okt. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! néha szedek Mg-komplexet, amiben B12 is van, de nem minden nap. a 100 mg (Ferro Sanol Duodenal nevű) vasat is kétnaponta szedem, mert olyan soknak tűnik. plusz valahol egy tanulmányban olvastam, hogy jobban felszívódik úgy. de most a háziorvosunk azt mondta, megpróbálhatnám a Globifert, de abban csak 18 mg van, úgyhogy nem értem. hogy működik a vas felszívódása? minél kevesebb, annál jobban hasznosítja a szervezet?
2021. okt. 28. 09:52
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Valószínűleg jobb a felszívódási faktora és emiatt javasolta, de nem csak vas hiány miatt lehetsz vérszegény. B12-t folyamatosan kell szedni.
2021. okt. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2021. okt. 28. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!