Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a covid elleni...

Nagyon félek a covid elleni oltástól, de tudom, hogy kellene. Tippek, hogy bátorságot gyűjtsek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, már rég túl kellett volna esnem rajta, tudom, de annyira félek, hogy valami bajom lesz tőle. Már voltunk koronásak, tünetmentesen megúsztuk, de védettségire már nem elég az ellenanyag a szervezetemben. Viszont most, hogy ennyire rossz a helyzet megint, és egyre csak rosszabb lesz, nem szeretnék újra beragadni itthon. Fiatal vagyok, szeretnék barátaimmal kint maradni néha, meg egyetemről is lesz, hogy nem érnék haza nyolc előtt pl. Ráadásul azért félek is a vírustól.


Azonban volt rokonunk, aki alapbetegség miatt meghalt az oltás után (olyan is, aki oltás nélkül), ráadásul Anyáéktól is csak a rosszat hallom az oltásról , meg hogy mennyi oltott fekszik intenzíven....

Barátaim közül az oltottaknak max. 2 napig fájt a karja, volt, aki belázasodott, de annyi. Szóval tudom, hogy nekik minden okés volt, nem kellene félnem, de azért félek. Anyumék közölték velem, hogy ha bármi bajom lesz tőle, őket nem érdekli, én bajom, én akartam. Ezért is nehéz, mivel nem kötelező, így ha tényleg lesz valami, csak magamat tudom majd hibáztatni. Saját felelősségem.


Pfizerre gondoltam, mivel annak nem láttam, hogy lenne egészségügyi háttérrel kapcsolatos megkötése. (pcos-om van, meg néhány hormonproblémám, valószínű a cukrom sincs teljesen rendben, de azt vizsgálják, pajzsmirigyprobléma is lehet képben van kicsit, de még arról se tudok sokat. )


Szóval ha bárkinek van bármi tippje, hogy ezt fejben hogy rakjam helyre magamban, szívesen fogadom. Most regisztráltam az oltásra, csak kellene egy kis bátorság.



2021. okt. 28. 16:48
A kérdező szavazást indított:
nyugi, semmiség az egész
kicsit para volt, de túl lehet élni
menni fog ez, csak ne görcsölj rá
11 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Olvass bele a mellékhatásokról szóló beszámolókba sokat fog segíteni :)
2021. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Hát én is erőteljesen gondolkodom rajta, főleg, hogy jönnek a korlátozások újra. Tartok én is picit az oltástól, hallani mindig ezt azt.


Én is csak nyugatit akarnék kapni, bár a keletiek a hagyományosabb módszerek alapján lettek kitalálva,viszont Nyugaton nem ismerik el az oroszt és a kínait.


Lehet érdemes beadni.

2021. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Egyetlen dolgot szeretnék csak mondani, de a sok konteós úgyis lehúzza a hsz-t.


Amióta a covid ellen vakcinát fejlesztenek, eddig több, mint 250 engedélykérelmet adtak be. Ebből mindössze az a néhánypár kapott engedélyt, amiket te is ismersz. Azért belátható, hogy nagyon szigorú követelményeknek kell megfelelnie, hogy forgalomba kerülhessen. Nyilván van egészségügyi kockázata, ami nem nagyobb, mint egy Aspirin-é, csak utóbbit bárki fenntartások nélkül beszedi, mert hát a szomszéd is meg a kolléga is használja, biztosan jó.


Tehát ebből letudod vonni a konzekvenciát.

2021. okt. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Én kihagynék inkább egy félévet. Csak azért nem adatnám be, mert kell a sulihoz. Ha akarod, adasd be, de ne kényszerből. a Te döntésed legyen, ne egy külsősé...
2021. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Én is így vagyok vele, hogy félek tőle... Október elején voltam covidos, nagyon enyhe tünetekkel, napokban remélem eljutok vérvételre, hogy rálessek az antitestekre. A környezetemben elég sok ember felvettr az oltást és eddig senkinek semmi baja (mondjuk anyám eléggé vakarózott a kínai után, apámnak meg az öcsémnek a vérnyomása szállt el kicsit az astra után), olyan baja senkinek sincs, hogy kórházba kerüljön vagy meghalt volna. Egyik barátunk oltott és most koronás, kicsit szarul néz ki, de simán átvészeli (Pfizer). Egyfelől nem merem beadni, mert mi van, ha én leszek az 1 a millióból, másfelől meg attól is tartok, mi van, ha még egyszer elkapom, de nem leszek olyan szerencsés, mint először. Ha tudnám, hogy tuti nem lesz tőle semmi egészségügyi bajom, rohannék, de nagyon tartok tőle. Férjem meg igazi oltásellenes...
2021. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

#5

1 a millióból? Még a hivatalosan elismert esetek száma is több.

Nem mondom, hogy "bilgéc" "ötgé" "mindmeghalunk" de nagyon sokan szívtak be valami tartósabb melléghatást. Nem a semmiért potyognak vérrögökkel az emberek.

2021. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Én is ugyanilyen vagyok, mintha magamat látnám! :D Én is most akarok oltatni, átestem már a víruson, de félek. Én a Facebookon a Vakcinainfó orvos válaszol cikkeit és a Gondolatok egy biológustól című posztokat szoktam olvasni, ezek elég meggyőző infókat tartalmaznak. Nézd meg, hátha megnyugszol :) Nekem sokat segített.
2021. okt. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Sajnálom, hogy olyan hírek már nem jutnak el hozzád, hogy pl. 22 éves társbetegség nélküli fiatal is fekszik intenzív osztályon, természetesen oltatlanul. Meg fekszenek ott oltottak is, de már 5-6 hónapja kapták a második adagot. Tudtuk, hogy nem fog védeni örökké. Ez egy kiszámíthatatlan vírus, van aki tünetmentesen még 80 évesen, millió betegséggel is átvészeli, van aki még életerős 40 évesként gépre kerül. Sok mindent nem értünk még, nem tudjuk mi alapján szelektál ez a szar, de én nem mernék kockáztatni azzal, hogy nem oltom magam. Statisztikailag sokkal nagyobb az esély a súlyos covid fertőzésre, mint bármilyen oltási szövődményre. És a leggyakoribb oltási szövődmények enyhébbek, mint a súlyos covid tünetei és azok következményei. Milliárd gyerekkori oltást kapunk, amik után sokan legalább annyira betegek, mint covid oltás után, és azokból is van 3-4-5 ismétlés is, mire kialakul a védettség. Tudom, lehet jönni azzal, hogy azok "évekig lettek tesztelve". Jó lenne a mostaniakat is évekig tesztelni, de erre nyilván most nincs lehetőség. Úgyhogy szerintem ezeket érdemes mérlegelni. Ha esetleg megnyugtat a személyes tapasztalat, én már 3 oltást kaptam. Semmi bajom
2021. okt. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha van választásod, ne oltasd be magad! A covid egy nátha, pár nap alatt ki lehet feküdni otthon. A vakcinák mellékhatásaiba viszont akár bele is halhatsz, ha peched van.
2021. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Én sem ajánlanám de persze te döntöd el.Nekem eszembe nem jutna főleg hogy ha át is estem rajta.Hidd el hogy teljesen felesleges és nem tudhatod mit okoz.Nem kötelező!
2021. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!