Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most hogy novembertől újra...

Most hogy novembertől újra kötelező lesz a maszk tömegközlekedésen vajon több ember lesz akik ennek ellenére sem fogják hordani mint a korábbi hullámoknál?

Figyelt kérdés
Őszintén nekem sem sok kedvem van újra visszavenni több okból kifolyólag. Egyrészt hidegben szemüvegesként marha irritáló másrészt meg a magas fertőzöttszám ellenére nem sok ember kerül kórházba miután lassan 6 millió oltottnál járunk.

2021. okt. 28. 20:06
A kérdező szavazást indított:
Több ember fogja megszegni az előírást
Kb ugyanannyi mint korábban mert tartani fognak a büntetésektől
18 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
31%

Hidegben szemüvegesként pont annyira szar maszkot hordani, mint melegben. Ha rendesen teszed fel, nem attól párásodik be a szemüveg.

Én is utálom a maszkot, de ha ez az ára annak, hogy hamarabb kimásszunk a járványból, akkor természetesen hordom.

2021. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem ez az ára. Ha ez lenne az ára, már rég vége lenne.

Szerintem sokan fognak okoskodni, hogy ők nem veszik fel, pont a magas oltottság miatt.

2021. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%

Én egyébként nem értettem soha ezt a maszkhisztériát...


Megértettem a boltban dolgozókat, kórházban dolgozókat stb., akiknek állandóan hordani kellett.


De sosem ezek az emberek játszották az eszüket, hanem az aki felszállt a buszra, meg bement a boltba. Ezzel volt tele minden, hogy verekedés a buszon, mert szólt a sofőr vagy épp egy utas a másiknak és ment a balhé. Ugyanígy boltban.


Nekem teljesen mindegy hogy kell-e hordani vagy sem. Olyan helyen dolgozom, ahol nem kell hordani, ha pedig be kell menni a boltba vagy buszra kell szállni, felveszem aztán ennyi. Nagy kaland.


Nekem ne mesélje már be senki, hogy ezzel ő mennyire akadályozva van, vagy hogy mennyire felháborító, hogy 10 perces utazásért fel kell venni a maszkot...

2021. okt. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
54%

3-as

Ne zavarjon, hogy a boltban folyamatos maszkolás a szerencsétlen eladónak az mindig úgy kezdődik, hogy akkor először csak mindenki a buszon...

És egyébként sem ér semmit. Más országokban hordják, aztán mire mennek vele? Talán valahol látványosan jobb a helyzet, mint nálunk, ahol nem hordjuk?

2021. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%
Jelentem, Svájcban hordjuk! Bár kevesebben vannak oltva, mint Magyarországon, mégis kevesebb az 1000 lakosra jutó napi megbetegedések száma, hiszen bent mindenhol kell a maszk, boltban, munkahelyen, buszon...
2021. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is volt idő, hogy mindenhol hordtuk, az utcán is, mégsem használt.
2021. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%

6-os: persze, csak úgy hordtatok minden nap, hogy az orra nincs betakarva senkinek, nem rendesen teszik fel, azaz nem szabályosan.

Nálunk ha valaki nem hordja a maszkot, ahol kellene, minden egyes alkalommal 200 euro büntetést kell fizetnie, és ha nem teszi fel a büntetés után, a következö büntetést akkor kapja újra.

2021. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

5-ös

Akkor te egy másik Svájcban laksz. Ott 8,6 M-ból idáig 870 E kapta el, MO-n 9,7 M-ból 860 E.

2021. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az én környezetemben mindenki hordta rendesen, boltban is rádszóltak, buszsofőr nem indult el a megállóból, ha nem volt rajtad megfelelően. Ha Svájcban élsz, akkor honnan tudod, hogy Szegeden hogy hordták?
2021. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként Svájcban miért 200 euró a büntetés? Nálatok nem svájci frank van?
2021. okt. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!