Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek diszkalkuliás vagyok?

Szerintetek diszkalkuliás vagyok?

Figyelt kérdés
Egy egyszerűbb számolást is nehezen végzek el,például,hogy mennyi 8+9,azt meg főleg még nehezebben,ha egy kétjegyű számot kell egy másik kétjegyű számmal összeadni,egy szorzás eredményét sem tudom egyszerre rávágni,csak ha pár másodpercet gondolkodok rajta,az analóg órát se tudom egyszerre leolvasni és néha a jobb,balt is keverem.

2021. okt. 30. 00:21
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
4 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 8+9 -et hogyan számolod ki fejben?


A) 10+7

B) 16+1

C) 18-1

D) 8+1+1+1+1+1+1+1+1+1

E) Egyéb


Hol akadsz el?

20×20 ezt hogyan számolod ki?

2021. okt. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hogyha valamit összadok,két egyjegyű számot, akkor a kezemmel szoktam kiszámolni,mert máshogy nem megy,a szorzást pedig,a 20×20-at,ez picit könnyebb,ezért a 2-őt 2-vel megszorzom és hozzáteszek 2 nullát,egy számomra nehezebb szorzásra viszont csak egy kis gondolkodás után tudom megmondani,hogy mennyi,pl. 6×7

Gimiben is előfordult már,hogy pont ezt a példát nem tudtam fejben megoldani,csak ha egy picit gondolkodtam,hogyha 6×6=36,és ha ahhoz adok 6-ot,akkor lesz 42

2021. okt. 30. 00:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet csak gyakorolnod kell. Szorzásra nem tudom én se rávágni a megoldást pillanatok alatt de még összeadásokra sem ha pl 26+67 a feladvány, de nem állapította meg sneki a discalculiát, csak szimplán nem gyakoroltam eleget. Lehet ha többet foglalkoznál a számolással egyre jobban menne.
2021. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!