Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A koffeinről, polfenolokról...

A koffeinről, polfenolokról miért hallgatják el, hogy majdhogynem gátolja a vas felszívódását, és ezáltal rendszeres fogyasztása még az "ajánlott mennyiség" alatt is vérszegénységhez vezethet? Ez a magyarázata pedig a "pörgés" utáni "leeresztésnek".

Figyelt kérdés

Így aztán könnyű beleesni a függőségi spirálba, az ember meg már nem tudja, hogy mitől van baja, mitől hullafáradt egész délelőtt ha nem iszik teát / kv-t / energiaitalt.

Mák nem okoz ilyesmit, ráadásul kiegyensúlyozottá tesz!


Mákitalok miért nem kaphatóak?


Miért számít ekkora mumusnak a mákfogysztás magyarországon, hogy szinte már csak a karácsonyi bejglibe vagy péksüteményekbe jut szórásra, mutatóba?



2021. nov. 5. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon mumus a mákfogyasztás?

Mákos tészta, mákos guba, mákos rétes, mákos bejgli, mákkal töltött hájas kifli, kelt kifli, ezer fajta mákos süti... Mi kéne még, mákos leves?

Nem tudom, hol, melyik országban esznek ennél több mákot...

2021. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Majdhogynem = nem.

A leeresztés magyarázata pedig nem ez. A kávéfogyasztás "előrehozza" a tartalékok fogyasztását, amíg tart a hatása. Utána - mivel a tartalékból is fogyott már - az ember előfordul, hogy még pocsékabbul érzi magát.

2021. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Mákos tészta, mákos guba, mákos rétes, mákos bejgli, mákkal töltött hájas kifli, kelt kifli, ezer fajta mákos süti.."


Én elhiszem, hogy a poros szakácskönyvek tele vannak ezzel, de nézd meg a boltok polcait is...


Tíz sorba a koffeines cuccok fél soron a mákos cuccok amiknek a fele ráadásul nyersanyag.


Üditőitalokba konkrétan nincs max alkoholba a likőrök, meg a mákpálinka de az is idehaza egy "új" dolog!


Pedig érdekesmód a chiamagtól az aloe verán át a cannabisig mindent raknak italokba is.


Zabkásákból mindenféle fitnesskajából műzliből is hiányzik.

2021. nov. 7. 09:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Poros szakácskönyvek? Persze, hogy ezeket a dolgokat nem találod meg a boltban - ezek olyan ételek, amelyeket főként otthon készít el az ember. Az, hogy te a boltok polcairól eszel, nem az én problémám.


"Tíz sorba a koffeines cuccok fél soron a mákos cuccok amiknek a fele ráadásul nyersanyag."

Hajrá, akkor vegyél nyersanyagot, és készíts magadnak mákból kávét. Még mindig nem vágom, minek ez a koffein/mák párhuzam.

Mellesleg egy csomó embert ismerek, akik ki nem állhatják a mákot... Talán a kereslet-kínálat megközelítéssel is foglalkozni kellene.


Mákos italok - egy csomó más növényt ismerek, amelyek a számos jó hatásuk mellett nem kerülnek üdítőkbe vagy alkoholos italokba.


"Zabkásákból mindenféle fitnesskajából műzliből is hiányzik." Azzal tisztában vagy amúgy, hogy a mák milyen könnyen avasodik?! Az egyik ok valószínűleg ez. Hiszen egészben a mákszemek emésztetlenül áthaladnak a szervezeten - darált formában viszont baromi könnyen romlik és élvezhetetlenné válik. Szóval ez sem épp jó ötlet.


Szerintem igyál meg 1-2 bögre mákhaj teát, oszt nyugodjá' le a 'csába.

2021. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Az, hogy te a boltok polcairól eszel, nem az én problémám."


Neked más komoly problémáid lehetnek, ha ilyen választ írsz egy általános célú kérdésre.


Szakember mikor látott utoljára?

2021. nov. 7. 09:59
 6/11 A kérdező kommentje:

"Azzal tisztában vagy amúgy, hogy a mák milyen könnyen avasodik?!"

Tudod mi az a védőgázas csomagolás?

Vagy az avasodás fogalmához is wikipédia kell? :D

2021. nov. 7. 10:01
 7/11 A kérdező kommentje:

Hőkezeléssel feldolgozott alapanyag ráadásul nem is tud avasodni Ennyi erővel az összes olajos mag, meg az azokból készült termékek amik ugyebár a müzlikben is megtalálhatóak avasodnának.

Alaphangon az avasodás beindulásához hónapok kellenek! Egyáltalán nem "könnyen" avasodik bármi is.

2021. nov. 7. 10:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudom, mi az a védőgázas csomagolás, sőt azt is, hogy ez mennyivel megdobná egy mezei zabkása árát. Mellesleg az őrölt mákot nem vádőgázas csomagolással tartósítják, hanem a mákot eleve csíraképtelenné teszik, csomósodásgátlóval keverik és vákuumcsomagolják - ebből az első 2 eljárás már elve rontja az élvezeti értékét. Próbáld csak ki: vegyél termelői piacon nénike kiskertjében termesztett mákot és őröld meg otthon. Aztán próbáld ki a boltban vásárolt, nagyüzemileg feldolgozott őrölt mákot.

De taníts még, Mester, mert láthatóan analfabéta vagyok a témában hozzád képest...

2021. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most magam elé képzelem, ahogy a recepciós Jucika szabad tíz percében a pult mögött kanalazza az őrölt mákos zabkásáját, amikor is betoppan az ügyfél 😂 Jaja, teljesen realisztikus.
2021. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kérdező, te humorod lenni nagyon vicces fogyaték. 😂


Látom már melyik példaképedtől idézgetsz.


Kergesd meg az asszonyt inkább egy gumiököllel, vagy ha nincs marad a medve!

2021. nov. 7. 10:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!