Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy bélférges vagyok?

Lehet, hogy bélférges vagyok?

Figyelt kérdés
Az utóbbi kb. 2 évben nagyon lefogytam és nem tudom visszahízni a súlyom. Tünetek még: gyakori, akár napi 3 széklet, az ideálisnál lágyabb, zsírosabb. Rendszeresen görcsöl is a hasam, meg mocorog. Tejérzékeny, gluténérzékeny nem vagyok, pajzsmirigyem is rendben. Kukacokat nem szoktam látni a székletben, de ezek a tünetek utalhatnak bélféregre?

2021. nov. 10. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez bármilyen emésztőrendszeri, bélrendszeri betegségre is utalhat. Ezzel mindenképpen fordulj belgyógyászhoz, mert komolyabb bajt is jelezhet. Én voltam bélférges, fogytam elég sokat, viszont nekem olyan viszketett a végbélnyílásom is.
2021. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvos.
2021. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már egy csomószor voltam gasztroenterológián, de b*sznak normálisan kivizsgálni. Mindig csak azt mondják, hogy biztos a tej…pedig már régóta nem fogyasztok tejtermékeket. Mit kéne tennem, hogy elküldjenek egy tükrözésre?
2021. nov. 10. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én intolerancia vizsgálatra mennék első körben vagy magán gasztrohoz, illetve egy étrendet fel kellene állítani. Székletmintából azonnal kiderülne a férgesség, kérj az orvostól, de szerintem ez másra utal. Szemmel látható lenne és viszket is.
2021. nov. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha fehér pöttyök vannak a székletben, az is lehet féreg? Mert azt gyakran szoktam látni benne. De mondom, egész kukacokat nem szoktam látni, csak pöttyöket. Van amúgy itthon vermoxom, azt akkor is bevehetem, ha esetleg mégsem féreg? Nem lesz bajom tőle?
2021. nov. 12. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Orvos!
2021. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam már, hogy sokszor voltam orvosnál, de szarnak a fejemre :D Nem veszik komolyan. Szerintem ha rákos lennék, már az is csak akkor derülne ki, mikor belehalnék.
2021. nov. 12. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor is beveheted, de lehet hasmenés vagy görcs is a mellékhatás
2021. nov. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Máj is lehet.
2022. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!