Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hipnózisban az ember olyan...

Hipnózisban az ember olyan dolgot is előszedhet az emlékeiből, amire aktív gondolkodásmódban nem emlékszik? Gondolok itt pl. olyanra, hogy csecsemőkori emlékek?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen - de ezzel NAGYON vigyázni kell!

Hipnózisban a legkönnyebb emlékeket teremteni. Végeztek ilyen kísérletet: az alany pár nap alatt egész világot teremtett meg.

2008. dec. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért jutott eszembe, mert amíg vissza tudok emlékezni, nem szívesen voltam apám közelében már kicsi koromban se, nem szerettem, ha hozzá hasonlítgattak. Ma mostani viselkedése alapján tudom, hogy most miért nem vagyok vele jóban (sokat ártott, amit tagad, de én tudom, hogy nem hazudok, tanúim is vannak), de a kiskorira nincs magyarázatom, és biztos volt valami, de nekem nem mondanak sokat, mi volt akkoriban, de valami biztos volt, ami miatt akkor is rossz érzéseim voltak vele kapcsolatban.
2008. dec. 13. 02:11
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
ez szerintem hulyeseg!
2008. dec. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg azért alkalmazzák a pszichológiában is világszerte, mert hülyeség.
2008. dec. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A hipnózissal önmagában fel lehet idézni emlékeket, de a csecsemőkor már necces, nem szoktak annyira visszamenni, egész egyszerűen az agy, akkor még nincs kifejlődve, és nem is igazán tárol emlékeket. Maximum egy két képet, de semmiképpen nem fogsz teljes képet kapni az akkori apádról, ráadásul, mivel előítéleteid vannak vele szemben, ahogy az első mondta, nagy eséllyel hamis emlékeket is gártana az agyad. Azaz esetedben az a módszer nem igen használható.
2008. dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!