Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köztetek van valaki,akinek...

Köztetek van valaki,akinek betegség,autoimmun betegség vagy egyéb egészségügyi probléma miatt nem javasolták az oltást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mielőtt még valaki nekemesne,hangsúlyozom nem vagyok oltásellenes és covid tagadó.


A helyzetem elég speciális,egy olyan autoimmun betegségem volt,ami évente 100-200 főt érint a magyar lakosságból. Nem írom ide le hosszan,de csodaszámnak számított hogy egyáltalán túléltem.

A mai napig vannak maradványtüneteim,amikkel együtt lehet és kell is élnem,de soha senki nem tudta még megmondani,hogy a tüneteim valaha újra súlyossá-életveszélyessé fognak-e válni. (A szakirodalom azt írja,hogy benne lehet a pakliban).

Nem mernek nekem a szakorvosok gyógyszert felírni,sokan nem is hallottak még erről a típusú betegségről,csak amikor elmesélem nekik a történetemet,és bemutatom a kórházi papírjaimat néznek nagyokat.



A kérdésem arra irányul,hogy van köztetek olyan,akinek nem ajánlották bizonyos problémák miatt az oltás felvételét? Kaptatok erről igazolást,hogy nem kaphatjátok meg? (A háziorvos nekem nem ajánlotta a bizonytalanság miatt-nem tudja mit váltana ki a szervezetemben.)


Gyakorlatilag nagyon félek attól,ha esetleg Magyarországon kötelezővé teszik,akkor elveszítem a munkámat,vagy valamilyen egészségügyi károsodást szenvedek a már meglévő mellé.


Köszönöm szépen a válaszokat,jó egészséget kívánok!


2021. nov. 19. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A témában illetékes szakorvos, remélhetőket mer kiadni igazolást az oltási mentességről.
2021. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"A háziorvos nekem nem ajánlotta"


Ezt leírja egy pecsétes papírra és a problémád megoldódott. Magyarországon nem fogják kötelezővé tenni, azt sem a gazdaság, sem a Fidesz nem élné túl.


Én a harmadikat nem kaphatom meg, de mivel kettő már van, egyelőre beérem ezzel.

2021. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A háziorvos nem adja ki,csak ha szakorvosi vélemény van róla,és ezaz ha mer kiadni.


Nyilván utána fogok járni,most még csak érdeklődöm itt,nálunk a cégnél nem kötelező az oltás,ha a munkáltatón múlik nem is lesz az.


Hogyhogy nem kaphatod meg a harmadikat?

2021. nov. 19. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!