Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen hogyan történhet meg?

Ilyen hogyan történhet meg?

Figyelt kérdés

[link]

Tehát hogy egy oltott ennyire megbetegszik a Covid-tól. Ha jól emlékszem 3-4 hónapja olvastam valahol, hogy felvette Dombóvári az oltást. Ha ez igaz, akkor kapta meg, akkor hogy a fenébe lett ennyire rosszul most? Mert ha mondjuk 8-10 hónapja kapta volna meg, akkor lehet mondani, hogy már elgyengült, és szükséges az újraoltás. De ennyi idő után még kötelező lenne működnie. Biztos nála is ért valamit, nélküle valószínűleg rosszabbul lett volna még ennél is. Nem úgy volt, hogy az oltottaknak csak az 1-2%-a mutat tünetet és közülük senkinél sem lesz komoly baja? Én ebben a hitben éltem idáig. Korábban mindenhonnan ezt lehetett hallani. Viszont a héten már a második olyan cikkbe futok bele, ahol nem idős oltott személyek kerültek közel a halálhoz a vírus miatt. Ez hogyan lehet?



2021. nov. 26. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Úgy lehet, hogy nem mindegy, hogy melyik oltást kapta és, hogy mennyi ideje.

Továbbá:

már ezerszer bemondták a tv-ben, hogy veszélyben vannak az idősek, a betegek, a szívbetegek, a dohányosok és főleg a túlsúlyosok.

2021. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam el az eredeti posztját Dombóvárinak. Nem lehet hogy kamuzott az oltást illetően? Nekem ezek után ez a gyanúm. A végén azt írja, hogy "Könyörgöm nektek: tanuljatok a példámból! Majdnem elvesztettem mindent!!!". Ennek nincs értelme, hiszen ő mindent megtett. Beoltatta magát, maszkban járkált. Tehát nem lehet tanulni az ő példájából. Én akkor írnék ilyet, ha nem oltattam volna magam és így lettem volna szarul. Ekkor lehetne azt írni, hogy "tanuljatok a példámból". Lehet hogy kamuzott az oltását illetően?
2021. nov. 26. 23:48
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Erősen túlsúlyos és ezért veszélyeztetett.

No meg az sem mindegy, hogy a sz@r kínait kapta, vagy a Pfizert.

2021. nov. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

*

Még annyit, hogy az is könnyen lehet, hogy oltás nélkül viszont már hulla lenne.

Ha viszont így nézzük, akkor az oltás megmentette az életét.

2021. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ő beteg vagy dohányos lehetett mikor elkapta.

A túlsúlyosok nagyobb veszélyben vannak az nettó f*szság. Fél éve néztem statisztikát, Mo-n a halottak X %-a volt túlsúlyos. Igenám, de a magyar népesség X+5 %-a túlsúlyos. Szóval arányaiban kevesebb túlsúlyos halt bele, mint "kellett volna". Nem tudom, hogy ez az elmúlt félévben változott-e, nem hallottam hírét hogy bármelyik variáns sokkal veszélyesebb lenne a túlsúlyosakra mint a korábbiak. De mindjárt megkeresem ezeket, és akkor lesznek pontos számaim.

2021. nov. 26. 23:56
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

"A túlsúlyosok nagyobb veszélyben vannak az nettó f*szság. "


NEM az!

A túlsúlynak több mellékhatása is van.

Pl.: magas vérnyomás, cukorbetegség, szívproblémák stb...

Vagyis a túlsúlyosok betegnek tekintendőek!

2021. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Megvan:

"A betegeket 11 ország 18 kórházában kezelték, 34,8 százalékuk volt túlsúlyos és 30,8 százalékuk elhízott." forrás: [link]

betegeknel-nagy-a-kockazata-a-koronavirus-sulyosabb-lefolyasanak-478926

"A magyarok 39 százaléka normál testsúlyúnak tekinthető, 58,3 százalékuk túlsúlyos, ebből 23,9 százalék már az elhízott kategóriába sorolható." forrás: [link]

Tehát a "csak" túlsúlyosok arány itthon 34,4%. A kezelteknek pedig 34,8%-a az. Ezt tekinthetjük ugyanannyinak. (Ha ez ugyanannyi, akkor azt jelenti, hogy a vírus ugyan annyira veszélyezteti a túlsúlyosakat és a normál testsúlyúakat.) Az extrém elhízottakra már tényleg igaz, hogy veszélyesebb rájuk nézve a vírus. Mert itt az arány az 23,9% és 30,8%. Amikor néztem utoljára, akkor a kezelteknek csak kb. 30%-a volt túlsúlyos, erre emlékeztem.

#6: Így gondolkodva végülis tényleg veszélyesebb lehet. De ezek a betegségek szerintem csak az extrém elhízottaknál jönnek ki, a túlsúlyosaknál még nem. Ezt mutatja a statisztika. Dombóvári most már csak túlsúlyos, elhízott semmiképp. Bár mondjuk ha régebben kialakult nála valami betegség, ami a mai napig megmaradt, akkor lehet emiatt is rosszabb hatással volt rá a vírus.

2021. nov. 27. 00:43
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Úgy hogy annyit ér mint a szenteltvíz, hited ad, de segítséget nem.
2021. nov. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Miért próbálsz adatokat teljesen félremagyarázni? Egyszerűen nem érted amit leírtak, vagy szándékosan csinálod aljasságból?

"Megvan:"A betegeket 11 ország 18 kórházában kezelték, 34,8 százalékuk volt túlsúlyos és 30,8 százalékuk elhízott." forrás:..."


Az első idézeted NEM a magyar betegeket elemezte, íme a cikk releváns része:

"A Diabetes Care folyóiratban publikált kutatást a Murdoch Gyermekegészségügyi Kutatóintézet (MCRI) és a Queenslandi Egyetem vezette. A tanulmány szerzői azt is megállapították, hogy a túlsúlyos vagy elhízott Covid-19-páciensek esetében annak is nagyobb a valószínűsége, hogy oxigénpótlásra vagy lélegeztetésre szorulnak, szemben az egészséges súlyú betegekkel.

A tanulmány 7244 felnőtt, Covid-19 miatt kórházba került páciens esetét vizsgálta. A betegeket 11 ország 18 kórházában kezelték, 34,8 százalékuk volt túlsúlyos és 30,8 százalékuk elhízott.

Az elemzésből kiderült, hogy az elhízott Covid-19-páciensek gyakrabban szorultak oxigénpótlásra és 73 százalékkal nagyobb valószínűséggel vált szükségessé számukra a gépi lélegeztetés. Hasonló, de enyhébb kimenetelű következményekkel találkoztak a kutatók a túlsúlyos betegeknél is.

Kristy Short, a Queenslandi Egyetem tudósa, a kutatás egyik vezetője emlékeztetett arra, hogy az elhízást számos betegséggel hozzák összefüggésbe, köztük a szív- és érrendszeri, anyagcsere-, légúti problémákkal, valamint a súlyos kimenetelű influenza, a dengue-láz vagy a SARS-CoV-1 eseteivel."


Szerinted:

"Tehát a "csak" túlsúlyosok arány itthon 34,4%. A kezelteknek pedig 34,8%-a az."


Az, hogy külföldön a népességben kevesebb az elhízott, semmilyen értelemben nem mutatja, hogy itthon a betegek körében kevesebb lenne a nem túlsúlyos Covid-19 beteg.


Vedd azt is figyelembe, hogy az itthoni áldozatok között nagyon sok igen idős volt, akik rendszerint nem kórosan elhízottak (mert azok általában nem érik meg ezt a kort), ezért a teljes mintát vizsgálni szintén értelmetlenség.

2021. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


Végre, egy értelmes ember!

2021. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!