Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rendeltem egy éves csomagot...

Rendeltem egy éves csomagot amit rendesen havi törlesztéssel kiegyenlítettem. Időközben több ajánlatot is küldtek de nem éltem a rendelési lehetőséggel. Mégis elküldtek nekem egy csomagot amit nem vettem át lesz-e ennek következménye?

Figyelt kérdés
A vitamin neve Omega Marine Forte+. Miért van az, hogy már meg sem kérdezik és már elküldik a csomagot?

2021. nov. 27. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Sokszor ha nem mondod le, akkor automatikusan meghosszabbodik, csak ez az apróbetűs részben volt. Nem ártana felhívni őket, vagy emailen érdeklődni, mielőtt behajtják rajtad.
2021. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vettem át. Így nincs mit behajtani.
2021. nov. 27. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles átvenni amit nem rendeltel meg.rájuk kell küldeni a fogyasztóvedelmet..
2021. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet - A távollévők között kötött szerződésekről


8. § (1) A gazdálkodó szervezet nem követelhet a fogyasztótól ellenszolgáltatást, ha olyan árut értékesít illetve olyan szolgáltatást nyújt, amelyet korábban a fogyasztó nem rendelt meg.


(2) A fogyasztó nyilatkozatának elmulasztása esetén sem lehet vélelmezni a gazdálkodó szervezet ajánlatának - hallgatólagos - elfogadását.

2021. nov. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Át se vettem és ma e-mailben közölték velem a fizetési határidőt. Nem tudom hogy van ez ha egyszer vissza lett küldve a csomag. Szerintetek mi a teendőm?
2021. dec. 29. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi. Nem követelhetnek semmit mert se nem renxelted meg se nm vetted át
2021. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Jajj hagyjuk mar ezt. Aprobetus resznek hivjak. Ha nem mondod le, automatikusan meghosszabodik. Akkor ha nem is vetted at, szerzodesetek van, megpedig hogy hataridoben fizetni kell.

Egyszer en is megszivtam egy ilyen feliratkozással, hozzam fel ev utan kopogtattak, hogy halo, tartozol 300.000 forinttal, ugy hogy nem is hasznaltam a szolgaltatast. De bizony a szerzodesben nem is ez volt, hanem hogy hasznalat nelkul is fizetni kell amig tart a feliratkozás.

A helyedben fehivnam oket. Nagyon gaz, hogy egy honap alatt ennyire nem futotta. Bezzeg ha fizetesi hataridot emlegetnek rogton tele a gatya.

2021. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Semmi apróbetűs! Nem lehet, törvenytelen

Olvasd el a #4-ben idezett törvenyreszletet!

2021. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!