Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen cikkek miért születnek meg?

Ilyen cikkek miért születnek meg?

Figyelt kérdés

[link]

Félelemkeltés? Más okot nem látok rá. Hatásvadászat nem nevezném, szerintem senkit sem érdekelnek már ezek.

Naponta több ilyenbe is bele lehet futni. Ezekkel az a baj, hogy sokan csak így tájékozódnak, és így nagyon fals képet kapnak az egészről. Sokan azt hiszik, hogy egy egészséges középkorú emberre is hatalmas veszélyt jelent a vírus. Valójában ezek az esetek, amiket külön-külön minden nap lehoznak elég ritkán. Annyira ritka, mint mikor egy 100 éves idős ember akinek alapbetegségei is vannak, elkapva a vírust nem hal meg. Ilyen is van, nekünk a családban volt 2 is. Ilyenről még sem lehet hallani. Szóval nekem az az érzésem, hogy félelemkeltés céllal születnek meg ezek.

Van valakinek jobb tippje, magyarázata a jelenségre?



2021. nov. 29. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A cikk szenzációhajhász, és azért születik. Ennyi. Ettől még a vírus veszélyes lehet egy egészségesre is, ha kézzel lábbal kapálóztok ellene, akkor is.
2021. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De mi benne a szenzáció? Szerintem az emberek 99%-a csak a címet olvassa el ha belefut, és elkönyvelni magában hogy milyen veszélyes is.

Amúgy persze hogy veszélyes. Volt 0,2% esélye meghalni.

2021. nov. 29. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Függetlenül attól, hogy a szeretlekmagyarország egy ócska propagandaoldal, ez a cikk rendben van.
2021. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy egészséges középkorú emberre is veszélyt jelent a vírus.

Nem hatalmasat, de lényegesen nagyobbat, mint az influenza vagy a náthavírusok.


Nem győzik mondani az orvosok, hogy nem tudni, ki hogyreagál rá.


Amúgy 29 éves volt osztálytársam is 3 hetet volt kórházban a COVID-dal, terhesen, a terhesség vége felé. Majdnem lélegeztetőre tették.

2021. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3: Tényleg rendben van. Nem is ezzel van a baj. Hanem hogy naponta több ilyen cikket lehoznak mindenhol, így az olvasók félre fogják értelmezni a helyzetet, azt hiszik hogy ezek az események nagyon gyakoriak.

#4: Van ilyen. Mindenki tudja. De ez is egy szélsőséges eset. Ahogy az is, hogy a 92 éves nagymamám, akinek régebben kivették a fél tüdejét, és szinte folyamatosan betegeskedik, meg sem érezte a Covid-ot. Ez a másik véglet. Ha a hírek nem lennének részrehajlóak, akkor ilyenekről is kellene olvasnunk. De valamiért mégsem így történik, ezek az esetek el vannak söpörve.

2021. nov. 29. 13:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem szélsőségesek sajnos ezek az esetek, hanem gyakoriak. MUSZÁJ lehozni, különben az emberek nem veszik komolyan a vírust. Sajnos így sem.
2021. nov. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gyakorinak én semmiképp nem mondanám. Interneten én 0.2%-os halálozási esélyt találtam korábban. Ennyit írtak mindenkire aki 30 év alatt van. De tegnap egy másik kérdésnél valaki belinkelt egy ábrát, amiről le lehet olvasni, hogy hány éves korban mekkora a halálra az esély. Ez volt az [link] ki kell húzni a képet fentre a böngészőbe, és akkor megnyílik nagyban. Azt nem fogadom el, hogy egy esemény, amire esélye 1:800-hoz az gyakori.

De azt viszont elfogadom, hogy az embereket megfélemlítéssel rá lehet venni arra, hogy kicsit jobban odafigyeljenek.

2021. nov. 29. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a halálozás relatív ritka is:

- terhesek lehetnek veszélyeztetettebbek

- a kórházba kerülés illetve a poszt-COVID se kellemes, ezek pedig a 20 év felettieknél se ritkák, sőt!!!

2021. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még ha fiatal ritkábban is betegszik meg súlyosan, de a mai napig látjuk, hogy kisebb számban, mint az idősek, és a krónikus betegséggel élők, de bizony a ritkánál gyakrabban is kerül be huszonéves is az intenzívre, és lélegeztetőgép nélkül megfulladna. És semmi betegség, semmi gyógyszerszedés, annyi, hogy oltatlan. És olyat is látunk, hogy a 88 éves néni lejön a gépről és túléli ezt a ronda tüdőgyulladást. És gebedjek meg, nem tudjuk megmondani, miért van ez így. Egyszerűen fogalmam sincs, az egyik legváltozatosabb kórkép amivel valaha találkoztam. És ezért nem ártanak ezek a cikkek. Felhívják a figyelmet a potenciális veszelyre.
2021. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!