Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hova kell telefonálni teszt...

Hova kell telefonálni teszt miatt?

Figyelt kérdés

Múlt héten beteg voltam, az orvos természetesen tesztre küldött. Nem egyeztettem senkivel időpontot, mondom majd elmegyek magamtól ha meggyogyultam, egy antitestre, h covid volt e.

Erre ma mentősök mentek ki a házunkhoz. Nem voltam otthon, mivel teljesen meggyógyultam, és nem is vártam senkit.

Mi a teendő ilyenkor? Kötelezhetnek a tesztre? Főleg h semmi bajom. Kinek szóljak, h ne keressenek feleslegesen, amikor nem vagyok otthon? És h nem kérek tesztet mert nem vagyok beteg.


2021. nov. 29. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem telefonálni kell, hanem otthon maradni. Az NNK eljárásrend szerint csak annak lehet elrendelni tesztet, aki covid gyanús. Aki covid gyanús, akkor kötelező a 10 nap karantén. Akkor is ha meggyógyult. Aki megszegi a járványügyi előírást, 90 nap elzárással bünetethető (Btk. 361.)


Olvassátok el az NNK eljárásrendet és a Btk-t mielőtt vitatkoztok vagy lepontoztok:


[link]


[link]

2021. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jó csak ma már mindenki covid gyanús? Rohadt fejfájásra is tesztet akarnak csinálni, ezzel szarakodnak 4 napja, aztán meg kiderül homloküreg gyulladásom van, amivel nem kezeltek napokig, mert jajj covid! Undorító és felháborító ez az egész, ami megy a világban!

Eltöröd a lábad és coviddal kezelnek. -.-

2021. nov. 29. 21:44
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként itthon voltam 15 napot, önszántamból. Ki se tettem a lábam, még a lépcsőházba sem.
2021. nov. 29. 21:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!