Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy csak az...

Miért van az hogy csak az 'oltatlanok' ismerősei halnak meg az oltás után? Az állítások alapján

Figyelt kérdés

Én nem vagyok beoltva és őszintén egyszer meggyőznek hogy jobban járok vele, aztán hallok valamit róla ami miatt elbizonytalanodom és mégsem akarom. Voltam már covidos egyébként tavasszal 4 hétig folyamat elég sz*rul voltam.

A kérdésemet azért így tettem fel, mert a családomban, ismerősi körömben több az aki megkapta az oltást(van aki 3-at is) és senkinek sem volt semmi baja egy kis kézfájdalmon kívül az oltás helyén és fáradtságon kívül.

Ismerősi körömben van olyan aki nem volt beoltva és elkapta a vírust, több hétre kórházba került. Ezután beoltatta magát inkább.

Van 3 olyan aki lelégeztetőgépen halt meg covidban (szintén oltás nélkül)

Szóval összegezve az én környezetemből kiindulva az oltással járnék jobban, de közben meg látom fb posztoknál hogy ennek a rokonának az ismerőse meg annak a kutyájának a szomszédja meg beoltatta magát és meghalt nem sokkal rá. Meg a hírek hogy vérrögöt okoz stb... ezek mégis elbizonytalanítanak.. pedig ésszerűen a körülöttem más a helyzet és én kronkrét embereket ismerek akik oltás nélkül covidban haltak meg és nem ismerősöm ismerősének az ismerősei... és senki olyant aki oltás után.

Egyik 'tábort' sem szeretném erősíteni, sem vitát indítani, csak tapasztalatok, vélemények érdekelnének. És nem olyanok hogy azt hallottam hogy a szomszéd Mari unokájának a lánya is .... hanem amit tényleg ti / közvetlen környezetetekben tapasztaltatok.



2021. nov. 30. 14:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért, de siettem. Pl. nem kronkrét hanem konkrét akart az lenni :D
2021. nov. 30. 14:25
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Ezért most le leszek pontozva, nem érdekel.

Mint mindenkinek, nekem is betegedtek meg súlyosan/haltak meg ismerőseim a második és a harmadik hullámban. Azóta minden ismerősöm beoltatta magát. Tényleg, egyetlen emberről se tudok, aki nem. És miközben itt dőlnek ránk a minden eddiginél magasabb számok, még rosszul se volt covid miatt egyetlen ismerősöm se. Olyan volt, akinek pozitív lett a tesztje, és folyt az orra néhány napig, de ki nem dőlt senki.

Oltástól meg pláne nem.

2021. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, én is "középutas" vagyok véleményben, bár kaptam oltást, de az egyik legjobb barátom például több ok miatt nem akarja és én ezt elfogadom. Igzából nem is érdekel nagyon.

A mi környezetünkben mostanában kapta el tavasszal oltott ember, nem is egy, viszont egyik sem került kórházba, nem volt semmi baja.

A környékünkön több oltatlan ismerős került kórházba és halt is meg, apa és fia is.

Van, aki "csak" több hétig volt beteg, és azóta is vannak bajai.

És van, aki semmit nem érzett meg ebből. A vicc az, hogy több olyan ismerősöm vészelte át tünetmentesen, akik alkeszek, dohányosok és totálisan le vannak robbanva (jó nyilván lehetséges hosszabb távú hatás).

Figyelj, ezt te tudod, mennyit jársz emberek között, mennyire tudsz távolságot tartani, esetleg kivizsgálásokra elmehetsz, vérkép stb.

2021. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én minden választ felfogok pontozni.

#2 az én környezetemben jelenleg 3 ember van aki ebben a hónapban lett covidos. (és ugye én ismerem). 1 oltott pár nap izomfájdalommal. 2 oltatlan , az egyik pár nap lázzal és a másik sajnos lélegeztetőn van jelenleg is.

2021. nov. 30. 14:37
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Ez tényleg így van, hogy az oltottaknak (magamat is beleértve) köszönik szépen az oltott ismerőseik, jól vannak. Az oltatlanok oltott ismerősei pedig vagy már a temetőben vannak vagy épp haldokolnak.


Nekem az az elméletem, hogy olvassák, hogy valaki oltás után meghalt. Vagy meséli nekik a fodrászuk, hogy valaki oltás után meghalt. Ők meg már úgy mesélik tovább, hogy "ismerek valakit, aki oltás után meghalt". Pont így alakultak ki a népmesék is.

2021. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#3 Én is ismerek 2 olyan embert is aki tavasz óta a covid utóhatásait éli. Őszintén én az ilyen tapasztalatok miatt jobban hajlok az oltásra legtöbbször, mert miért mindig az van amit a kérdésben is feltettem? De mégis motoszkál bennem. Hát, lehet én is úgy kéne hozzáálljak mint az egyik barátom hogy beadatta lesz ami lesz alapon :D

Igazából tényleg csak saját tapasztalatok miatt született a kérdés, tényleg érdekel

2021. nov. 30. 14:48
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

"Szóval összegezve az én környezetemből kiindulva az oltással járnék jobban, de közben meg látom fb posztoknál hogy ennek a rokonának az ismerőse meg annak a kutyájának a szomszédja meg beoltatta magát és meghalt nem sokkal rá"


Szóval amit látsz-tapasztalsz annak nem hiszel, mert a faszbukon mást írnak?!

2021. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nagyon hitelesek. :D

2021. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Az a birka amit olyan gonoszan áthúznak, olyan aranyos. (Bocs kérdező az offért)
2021. nov. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#7 De hiszek és nagyon sokszor neki indultam hogy na akkor most én is beoltatom magam, nem érdekel már. A cikkeket el sem olvasom, de amikor más emberek írják kommentben hogy nekik is meghalt valaki oltás után az azért mindig elbizonytalanít. Elég hipochonder vagyok ilyen téren ezt bevallom. Tudom hogy sokan nagyon elvakultak tudnak lenni az egyik pont mellett akár van valóság alapja az egyiknek vagy a másiknak akár nincs, de most mindenki aki azt mondja hogy oltás után meghalt valaki az hazudik? Biztos van aki igen és van aki csak pletykál, de biztos van pár olyan eset ami igaz. Csak nem mindegy mennyi. Sok kétségem van ezek miatt.
2021. nov. 30. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!