Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Különbözik a kórházakban az...

Különbözik a kórházakban az okj-s és a diplomás ápolók feladatköre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 30. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A kettő halmaza nagyrészt fedi egymást. De diplomával több mindenre jogosult, például azt hiszem artériát nem szúrhat sima okj-s ápoló.
2021. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem. Csak a fizetésben van különbség, a munka ugyanaz.
2021. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Papíron különbözhet,gyakorlatban nem. Ill. osztályvezető főorvos függő. Nálunk írásos engedélyhez kötött a vénás injekciók adása,a falon kint van a nevünk az aláírásával. Meg ugye kényszer nagy úr alapon, néha segédek is végeznek szakfeladatot ahogy a diplomás is mossa a sz.rt.

Kezdő ( még) segédként is szúrtam artériát, szondáztam,katétereztem,vittem 23 ágyas aktív neurót egyedül,mert nem jött váltás a főnővér meg azt mondta,ügyes vagyok,elbírom. Végülis így tanultam meg dolgozni,mélyvíz volt de akkor igencsak para volt.

2021. nov. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
96%
Kompetenciákban benne van, de a gyakorlat más.
2021. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A korábbi gyógymasszőr végzettségem miatt van lehetőségem a Pannon kincstárnál másfél év alatt elvégezni az általános ápoló tanfolyamot. Nagyon szeretném elvégezni, de nem tudom, hogy ezzel a végzettséggel nem-e csak tisztába fogok-e rakni. Lesz lehetőségem injekciókat adni, vért venni stb.?
2021. nov. 30. 17:23
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

5

Hanyas számú okj lesz?

Gyanús,hogy egy másfél éves tanfolyam szakápolóit adna. És őszintén,annyival én sem bíznék szívesen szakfeladatot senkire.( bocs,13 éve vagyok nővér és eleg sok gyakorlatosunk volt). 3-4 kemény év is kevés volt, nemhogy másfél..

2021. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

"nem tudom, hogy ezzel a végzettséggel nem-e csak tisztába fogok-e rakni."


Nem. De ez is része!

2021. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez az új szakmajegyzékes általános ápoló képzés. Eredetileg 2-3 éves. Helytől függ.

[link]

2021. nov. 30. 17:37
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem számít számomra, ha tisztába kell rakjak, csak mást is csinálhassak mellette.
2021. nov. 30. 17:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát idővel lehet. De így nagyon keserves lesz ,hogy nincs kórházi gyakorlat. Anno nekünk fele-fele volt az elmélet/gyakorlat,ezt elvették a mostani tanulóktól. :/

És a neheze nem a sz.rpucolás meg a vénázás. Pszichésen készülj,bár függ attól,milyen osztályra mész majd. Csak lehet azt se te döntöd majd el,anno engem bevágtak hematológiára,pedig sebészet/ kardiológia volt az "álmom".

Ott kellett az ember.

De végül megszerettem és ott is vagyok 8.éve.

Ha érzed magadban a hivatástudatot,ha kulturáltan tűröd néha a megalázást és a kioktatást ( betegtől vagy főnöktől),a néha 12 órás éhezést,alig pisilést etc.akkor csináld,mert ezek mellett azért szép oldala is van ( és nem a fizetés :D). Én szeretem a mai napig.

2021. nov. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!