Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 év után le akar szokni a...

15 év után le akar szokni a párom a marihuánáról, hogyan tegye? Terápia, egyéb módszerek?

Figyelt kérdés
Körülbelül 15 éve szív a párom, naponta többször. Elsősorban olyanok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik tudják mit jelent ez, és voltak már függők. A reggeli cigit el tudta engedni, így csak munka után 5-6 körül cigizik, és a napi kb. 10 cigit le tudta csökkenteni 2-3-ra. Viszont innentől segítségre van szüksége, mert egy napot nem bír ki nélküle. Én próbálom támogatni, gyakran beszélünk a témáról, nyitott vagyok vele, de ez kevés, ő is tudja, ezért mondta, hogy szeretne akár terápiára járni, és nyitott bármilyen megoldásra, hogy el tudja ezt engedni. Az, hogy "foglalja le magát valamivel" nem segít, edzeni is elkezdett, de nem segített az sem a teljes elengedésben. Próbáltam keresgélni a neten, de nem tudom, merre érdemes indulni, és én hogyan tudnám ebben őt megfelelően támogatni. Köszönöm annak, aki segít. :)

2021. dec. 1. 10:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Minden nap 10 füvet elszívott? Nem hiszem el.
2021. dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Hol laktok? Magyarországon? Ha igen,szerintem minden városban, de legalább a megyeszékhelyeken kell legyen a kórháznak elvonója. Bementek, ha az akarat, a szándék megvan, akkor a legfontosabb már adott.

Nem tudom, ilyesmiről a lejövetel működik-e járóbeteg ellátásban, vagy csak befekvéssel, benti élettel, mondjuk persze fontos dolog a felismerés, a beismerés és a szándék, de én ebben a hónapban csak az adagot próbálnám meg tovább csökkenteni (10 az rengeteg, ha 2-3-ra le tudta nyomni, akkor mennie kellene tovább, lejjebb is), és újévi fogadalomként vágnék bele.



Amúgy meg kellene egy addiktológus!

2021. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Hát én közel 2 évtizede szívok. Viszont a tutit nem tudom megmondani, mert nem sikerült leállnom. Nálam ez olyan inkább hogy kihagyásaim vannak. Van hogy hónapokig semmi (főleg ha nincs pénzem) de amint előáll a helyzet nem tudok rá nemet mondani, és visszacsúszok. Igaz nekem nincs párom, vagy különösebb célom az életben - ezért velem ez lehet az egyik baj.

Azt tudom tanácsolni hogy menjen el egy közeli drogambulanciára. Ott felmérik az állapotát. Van akinek ennyi idő után csak a bentlakásos rehab segít. Viszont van akinek elég eljárnia terápiás csoportokba pl na (narcotics anonymous). Viszont ennyi alapján nem lehet tudni hogy neki mi válna be. Ezért kéne ezt pl egy drogambulancián, vagy addiktológián egy szakembernek megállapítania.

2021. dec. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit 2.es ír az ritka esetben használ. A kórházakban, vagy pszichiátrián leszedálják az embert. Átteszik a gyógyszerre, és pl benzó függő lesz. Meg ott nem kezelik annyira a pszichikai részét, és ha kijön pár hónap és általában vissza esnek. Ezért jobb egy drogambulancia. Persze ettől még lehet hatásos a kórház/pszichiátria is - csak az a statisztika hogy ott a legtöbben visszaesnek...
2021. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg 1-es egy komoly fű függő simán elszív 3grammot egy nap. Az a 10 cigi nem tűnik lehetetlennek 😃
2021. dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
A libsik szerint a fű nem okoz függőséget. 🤔
2021. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Az mennyi pénzben havonta?
2021. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%
6, Csak mentális (pszichikai) függőséget okoz. Ezzel szemben pl az alkohol 15 év után már fizikai függőséget (delírium tremens) okoz, és az elvonása halálos is lehet. A liberálisok ezt szokták felhozni :)
2021. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
7, 1 gramm az még mindig 2500 körül mozog. Akkor a napi 3 az 7500. Mondjuk ez 30 nap alatt 225000-re jön ki. Viszont nagyon halkan megsúgom hogy aki ilyen függő az lehet magának termeszti. Akkor meg ingyen van :D
2021. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

De hogy jön ide az alkohol?

Másrészt az alkohol mértéktelen fogyasztásáról beszélsz, ami nem összekeverendő a mértékletes fogyasztással. Ilyen erővel az orrspray is függőséget okoz, tiltsuk be.

2021. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!