Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen módszerek vannak arra...

Milyen módszerek vannak arra hogy hosszútávon nagy mértékben felturbózzam magamat? Sokkal energikusabb, egszségesebb (vagy tünet mentes) szeretnék lenni. Szellemileg, érzelmileg, és fizikálisan is szeretném túlteljesíteni a jelenlegi önmagam.

Figyelt kérdés

Egyszer aderaloztam, brutál jó volt. Viszont szeretném a korlátaimat hosszútávon is nagy mértékben túllépni. Tehát 10-20 évekről beszélek. A legjobb ha egyáltalán nincsenek következményei a dolognak, persze ez kétlem hogy lehetséges lenne.

Ha lehet a jelenlegi önmagam 10-szerese szeretnék lenni. Szeretném behozni amit a sorsom elvett tőlem. Szeretnék újra érettségizni, főiskolára menni. Mellette vinni a vállalkozásomat. Millió dolgot szeretnék.



#Hgyan legyek sokkal több önmagamnál. Váoh, nem tudtam hogy ilyen hosszú is lehet egy kulcsszó.
2021. dec. 3. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy tünet mentes akarsz lenni? Van valami betegséged?

Az egészséges életmód a legjobb, ha egészségesen táplálkozol és mellette sportolsz is akkor energikus, boldog és egészséges leszel, és képzeld nincsenek egyáltalán rossz következményei sem.

A drogoktól sose leszel jobban, csak rontasz a helyzeteden.

2021. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1/ Köszönöm a választ. Sok egészségügyi problámám van. Van ami már több mint 10 éve húzódik. Saját tapasztalatból tudom hogy az is nagy dolog ha valami csak a tüneteket pl. fájdalmat enyhíti. Sokáig durván rá voltam hasalva az egészséges életmódra. Örülök hogy felhagytam vele, akkor lenne értelme ha örökké élnék. Az élet pikkpakk elszáll, nem léteznek örökké tartó megoldások.
2021. dec. 3. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichológust.
2021. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jó pszichiáterem van. Az idegen légióban dolgozott. Mióta hozzá járok javult az alvásom és a depresszióm. Sokat javult az életminőségem. Még átbeszélem vele a dolgot,de attól tartok Magyarország az igazán hatásos dolgok illegálisak. Én pedig igyekszem törvénytisztelő életet folytatni.
2021. dec. 3. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden nap 1 óra sport.

Módjával a vörös húsokkal, sok zöldés, sok gyümölcs, lassan felszívódó szénhidrátok.

Alkohol csak kis mértékkel, bár az sem baj ha egyáltalán nem fogyasztasz. Dohányzás, tudatmódosítók teljesen kizárva.

Kávé, édesség csak keveset.

Minden nap 7-8 óra alvás.


Ez a fizikai alap.

Aztán jön a mentális:

-tanulj valamit. Mindegy, hogy mit, de tanulj. Említetted az érettségit, akkor tanulj arra, teljesen jó.

Fontos, hogy érdekeljen amit tanulsz, de ne ettől még méresd meg a tudásod, mert az ilyen "magamnak tanulgatok itthon" dolgoknak gyakran az a vége, hogy hiteltelen forrásokból a témakör tizedét magáévá teszi az ember és expertnnek érzi magát, aztán koppan és felháborodik, ha valaki számon kéri a tudását és csődöt mond. Úgyhogy hivatalos képzések előnyben, és számít a képzés teljes elvégzése. Egy félév nem félév.


Nagyon megnyomja az ember teljesítményét, ha van egy alkotó hobbija, amivel flow-ba tud kerülni. Fontos az alkotás is, mert a videójáték is jó hobbi, de korántsem épít annyira, mint megalkotni valami sajátot. Klasszikus módon lehet valami művészeti ág, pl hangszer vagy képzőművészet, de akár grafikusság vagy programozás is szóba jöhet, ez mind alkotó folyamat, teljesne jó.


Én az olvasást is beletenném. Nagyon nagyot nyom az ember intellektusán ha olvasott, ráadásul a tanulást is könnyíti ha nem okoz gondot új infók feldolgozása.


És persze pihenj. Ilyenkor nyugodtan lehet kockulni vagy bármi olyat csinálni aminek semmi haszna vagy eredménye, de jólesik.


Ezek mindegyikéhez az kell, hogy tűz dki a célt magad elé és határozd el magad. Nincs egyetlen legális vagy illegális cucc a világon, amelyik képessé tenné, hogy a fent felsoroltak bármelyikét is elérd csakúgy. Tenned kell érte, dolgoznod kell érte sokat, keményen és kitartóan, heteken, hónapokon és éveken át.

és ez nem egy folyamat aminek van egy vége és akkor elérted. Ez egy életmód, ami mostantól kezdve a normális hétköznap számodra.

2021. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: Köszönöm az alapos bár kissé közhelyes választ. Jó lenne ha ilyen egyszerűek lennének a dolgok. Mindezeken rajta vagyok már évek óta, a legkomolyabb életmódváltás sem segített töredék annyit sem mint az antidepresszánsok (utóbbin fél éve vagyok). Durva hátterem volt, sok a problémám és sok a tervem. Sajnos ennél bonyolultabb az élet és mindemellett elképesztő rövid. Azért köszönöm hogy rászántad az energiát és leírtad ezt.
2021. dec. 3. 19:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt írtam le, hogy egy egészséges ember hogy tudja kihozni magából a maximumot.

Ha nem vagy egészséges pszichéjű ember... akkor a 0. pont, hogy próbálj pszichésen meggyógyulni:D

Ismerem az antidepresszánsokat és tény, hogy egy szorongó vagy depressziós emberbt nagoyn meg tud segíteni. Ugyanakkor ez csak arra elég, hogy 0-ig felhozza. A fejlődés csak ezután kezdődik. És a cél az lenne, hogy az antidepi elhagyása után is 0 fölött maradj.

Leszedálva könnyebb az élet, de ténylegesen erős nem leszel tőle, csak nem leszel gyenge.

2021. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!