Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kalprotektin gyulladást jelez?

Kalprotektin gyulladást jelez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A gasztroenterologous kert kalprotektin vizsgálatot, kérte hogy külön helyeken nezessem meg. Az első es a legutolsó vizsgalatot ugyanazon a helyen csinaltam, ezeknek megvan az eredmenye. A legelsőnél 33 jött ki, a legutolsónal ( 1 hét különbség a 2 vizsgálat között) 73 jött ki. 50ig nornalis úgy irja a leleten. Ez akkor gyulladást jelent vagy nem annyira vészes?

A második vizsgálat eredménye még nincs meg ( 2 nappal az utolsó előtt vegeztem) gondolom az is magas lesz, vagy mennyi idő alatt nőhet meg duplájára a kalprotektin?

Köszönöm ha valaki felvilágosít engem is.

23 N



2021. dec. 6. 23:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy azóta? Kiderült valami?
2023. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! Rájöttem, hogy nálam a stressz okozta a gyomorproblémákat, irritábilis bél szindrómám van, azóta kevesebbet fáj a hasam, pedig nem szedtem rá semilyen orvosságot.
2023. márc. 25. 06:46
 3/15 anonim ***** válasza:

Köszi a választ! Férjem miatt kérdeztem, neki >2000 lett az eredmény, colitis a diagnózis.

Jó egészséget!

2023. márc. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én a minap kaptam meg a széklet crp eredményem, remélem nézitek még, vagy nézed kérdező, nagyon meg vagyok most ijedve. Eredetileg IBS gyanúval küldtek el, nem is gyanakodtak volna másra, de az 50-es referenciához, nekem is ilyen 72 jött ki és most nagyon parázom. Neked erre mit mondtak? Belefér ez az IBS-nél?

2023. okt. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szia. Igen nekem is a normál értek fölött volt, de azóta sem fájt, csaj oda kell nagyon figyelnem az étkezésre, puffadásra. Nem szedek gyógyszert sem egyébként.
2023. okt. 19. 19:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképpen IBS lett neked kimondva gondolom..? Nagyon remélem, hogy nálam is annyi lesz. Mármint tudom, hogy nem a legjobb, mert diéta meg sok odafigyelés kell, de inkább ez legyen, mint valami komoly.
2023. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, IBS ez lett. De ajánlom nézesd meg a laktózérzékenységet, illetve gluténérzékenységet is. Nekem laktóz is van, viszont ezekkel az "alternatív" tejekkel, illetve Laktóz kapszulával is teljesen jó, hozzá szoksz hamar.
okt. 24. 21:53
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Tegnap jöttem vissza a gasztrósomtól, hát nekem azt mondta, ez kétes eredmény (a 75) és sajnos ezzel tükrözés javasolt. ): nagyon le vagyok sujtva, halálosan félek tőle, még altatásban is. De csak így lehet mindent is kizárni, és biztonsággal kimondani, hogy ez akkor IBS.

Most húzhatnám itt a dolgot kilégzéses teszttel, de lehet így is úgy is tüki lenne a vége.

okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szia.

Voltál azóta tükrözésen?

Nekem közben találtak egy daganatot a mellemben, környező szövetek gyulladtak, az is lehet hogy ezért volt magas nálam ez az érték. :(

nov. 3. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom! Jó, hogy idejében sikerült felfedezned és minden rendben lesz így! Kitartás!

Nekem is volt/van csomó a mellemben, 21 évesen vettem észre, egy fibroadenoma, mai napig “velem van”.

Azóta nem mentem még, a doktorom azt mondta egy “kibúvó” van még, az pedig a SIBO vizsgálat. Ha pozitív lesz, elkezdjük kikezelni, mert valószínű, hogy akkor az okozza ezeket.

Azóta beszéltem még olyanokkal, akiknek ilyesmi értékek jöttek ki, mint nekünk (50 és 100 közt) és őket nem küldték el tükrözésre pl, szóval általában orvos válogatja. Egyikőjüknek 90 felett volt, minden más negatív, azt mondta neki az orvos ez intolerancia/intoleranciák miatt lehet, egyszerűen ki kell tapasztalni, mit ehet, mit nem, ételnaplóval. Mióta ez megnyugtatta, meg jobban figyel mit eszik, jobban van. Egy ápoló ismerősöm szintén ezt mondta, hogy valszeg ilyesmi, az okoz ilyen mértéket. De elvileg a stressz is megemelheti, én meg nem kicsit voltam beszarva a vizsgálatok között, aludni nem tudtam.

Szóval SIBO van vizsgálat alatt most.

nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!