Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha van antitestem, attól még...

Ha van antitestem, attól még elkaphatom a vírust? Mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés

Kigyógyult vagyok covidból. 3szor annyi ellenanyagom van. Elkaphatom még így is?

Nem értek hozzá, ezért kérdezem.

Előre is köszi a válaszokat.


2021. dec. 7. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
El, csak a következő kb. fél évben nem.
2021. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3x mennyi? 😀 Én tavaly márciusban voltam covidos (kb. tünetmentesen), még mindig magas az ellenanyag szintem és azóta nem voltam beteg.
2021. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elkaphatod. Pár hete munkahelyemen volt vércseppes teszt mindenkinek, de az egész cégnél csak egy tucatnyi embernek volt elég antiteste. Egy fiatal kolléganőm tavasszal oltatott, ő egyike volt azon keveseknek, akiknél még kimutatható volt az antitest, ennek ellenére most táppénzen van coviddal (szerintem én fertőztem meg).

Anyám meg augusztusban vette fel a 2 oltást és nemrég azon vacillált, h felvegye-e a harmadikat is, mert nagyon rosszul lett az oltásoktól, ezért ő is elment antitest vizsgálatra, gondolván ha van még antitest a szervezetében, akkor nem veszi fel a harmadikat. Kimutatták, hogy még magas az antitest szintje, ennek ellenére november közepén elkapta a covidot és megbetegedett tőle (utána ő meg engem fertőzött le).

A lényeg, hiába magas az antitest szinted, semmit nem számít, ugyanúgy megbetegszel és tovább fertőzöl.

Azért is tudsz újrafertőződni, mert a vírus is folyamatosan mutálódik, amit legközelebb elkapsz, lehet hogy már egy kicsit másfajtább változat lesz, amire már nem jó az ellenanyagod, és újabb fajta antitestet kell kifejlesztenie az immunrendszerednek, hogy hatástalanítsa.

2021. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Én tavaly novemberben voltam covidos, azóta sem változott az ellenanyag szintem.

2021. dec. 7. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekesség, hogy anno tőlem a velem együtt élő párom sem kapta el és más sem, tudtommal.
2021. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!