Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogyha esetleg kötelező lesz az oltás, akkor mindenki beoltatja magát?

Figyelt kérdés

Van egy elég nagy réteg, aki home officeból dolgozik, és olyan életmódot él, amit nem fognak tudni ellehetetleníteni. Ezek az emberek általában rendelkeznek olyan anyagi háttérrel, hogy tudják fizetni a büntetést, akár havonta is.


Kérdem akkor én: Mi értelme lesz kötelezővé tenni, ha azok akiknek kihatott eddig ez az egész az életére (munkahely, stb) már rég beoltatta magát?

Aki eddig nem tette, azt nem tudják korlátozni, tehát ha kötelező lesz sem fogja ezt megtenni. Mit fognak tenni akkor (csak egy feltételezés), ha tényleg kötelezővé teszik (hangsúlyozom, kétlem), de az oltási "vágy" nem növekszik?



2021. dec. 8. 10:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
54%
Kötelezővé fogják tenni előbb utóbb, úgyhogy azért nem sietek vele. Ha meg kötelezővé teszik, akkor megoldják, hogy ne ússzák meg.
2021. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Nem baj ha páran megússzák, a lényeg hogy a döntő többség be legyen oltva.
2021. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
88%
2021. dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
73%

Oltás iránt nincs vágy.

Hajlandóság van. Be vagyok oltva de nem azért mert a hátsómat tűpárnaként szeretném látni.


Ha kötelező lesz az oltás akkor 2 út lesz.

Vagy szankcionálják azt aki nem veszik fel, vagy erőszakkal végigverik mindenkin.

Sógoroknál az előbbi látszik megvalósulni.


Lesz -e kötelező nálunk, jó kérdés.

Azt látom ha érdeke lesz a kormányzatnak akkor meglépik, ha nem akkor meg nem. Nem az ország érdekeiről beszélek, anyagi, vagy politikai, gazdasági, társadalmi, vagy egészségi oldalon.


Legnagyobb kérdés hogy melyik vakcina vagy mely vakcinák lesznek ebben a körben. Ha több is lesz lehet -e választani majd.


Egyre inkább azt érzem hogy kötelező lesz, de spec én jobban örülnék ez esetben ha lenne választási lehetősége az embernek és nem csak keleti vakcinák lennének a választhatóak.

Spec a nyugatiban bízom.


Legnagyobb baj hogy lebegtet a kormány a bizonytalanság fenntartása érdekében...

2021. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%
Dehogynem tudják kötelezni, pénzbírság vagy börtön lesz érte...
2021. dec. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
88%

Rá tud kényszeríteni bírság és börtön nélkül is.


Egyszerűen kizár mindenhonnan. És hiába vagy pénzes, meg hómofiszos, ha nem mehetsz moziba, étterembe, BKV-ra, hivatalba, szórakozóhelyre, fogászatra, gyereked sulijába,...

2021. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt az oltatlanok nem hagyhatják el a lakásukat, ha megteszik, emiatt (a lakás elhagyása miatt oltatlanuk) is komoly pénzbüntetésre számíthatnak és minden egyes alkalommal - az nem érdekes, ha 10 perce megbüntették, mindig újra lehet ellenörizni és büntetni, másrészt az ilyen ellenörzésnél meg lehet öket büntetni, mert nincsenek beoltva.

Ha naponta tízezer Ft-os nagyságrendben kapnak büntetéseket, meg fogják gondolni.

És hidd el, akik ellenöriznek, azok rájuk fognak szállni, nem lesz lehetöség éppen akkor menni valamerre, amikor nem veszi észre senki.

2021. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
76%

6. Ezekkel amiket írtál pl. engem nem tudnának rákényszeríteni...

Ez előtt sem jártam sehova csak boltba meg esetleg gyógyszertárba, autóval közlekedem, az ügyeket online intézem.

Eddig mindenhol ahol kötelező lett/lesz börtön vagy havi pénzbírság jár az oltatlanoknak.

2021. dec. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Pénzbírságot még vállalom is.


A 6os által írt dolgok nélkül pedig simán tudok élni. Nyilván ez nem rólam szól, de szerintem vannak még hasonló cipőben emberek, bőven. Ezért is kérdeztem. Rengetegen vannak akik sehova se járnak. Azokat majd becsukják? Ugyanmár.. majd bejelentik hogy havi 50et fizet az oltatlan, és lesz aki fizeti, lesz aki oltakozik.


Szerencsére olyan hely nem igazán van ahonnan kizárnának, és ami hatással is lenne a döntésemre ilyen szempontból.

2021. dec. 8. 11:22
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzbírságot még vállalom is."

Ez szép és jó csak itt nálunk igen kevesen tudnák fizetni a havi akár több százezres büntiket.

2021. dec. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!