Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha esténként megiszom egy kis...

Ha esténként megiszom egy kis pohár (kb. egy deci) vörösbort, akkor én alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg csak annyit iszol, és nem fogsz efölé menni, ahogy telnek az évek, akkor egyáltalán nem vagy alkoholista. Ennyitől nem rugsz be, sőt még egészségesnek is tekinthető ilyen kis mennyiség, mert a borban fontos növényi eredetű vitaminok, nyomelemek vannak.

Az alkoholisták fő jellemzője, hogy rendszeresen leisszák magukat a sárga földig, és képtelenek megállni akár egyetlen napot is piálás nélkül!

2008. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem ,sőt!kismértékben gyógyszer,nagy mértékben méreg.az az alkoholista,aki már mértéktelenül iszik mindenfélét.
2008. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor megnyugodtam :) Mostanában kaptam rá erre a kis esti rituáléra, pár hete úgy volt, hogy jönnek fel barátaim és akartam csinálni forralt bort, de végülis más program lett és maradt az üveg bor. Aztán egyik este megbontottam és így estéről estére elkortyolgattam tévézés közben, de egy pohárnál sose ittam belőle többet. De volt, hogy nem is ittam belőle este mert eszembe sem jutott, nem kívántam. De akkor ezek szerint ez nem baj :)

Csak nekem anyukám egyszer azt mondta, hogy az az alkoholista, aki rendszeresen, minden nap iszik.

2008. dec. 13. 22:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az olaszok pl. minden vacsorát egy pohár vörösborral zárnak. Szerintük ez a hosszú élet titka. Mellesleg bizonyított tény, hogy a vörösborban olyan enzimek és antioxidánsok vannak, amik mind a szívbetegségek, mind a rák ellen védenek.
2008. dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nem
2010. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NEM! Ráadásul napi 1dl bor egészséges;)Azt irják:)
2010. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én 8 decit iszok ha iszok és mégsem tartom magam alkesznak
2010. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bubuka508 ***** válasza:
Nem vagy az, ez kifejezetten egészséges, de az alkoholizmus nem feltétlenül azt jelenti, hogy valaki mértéktelenül iszik, hanem hogy a szervezete alkoholfüggö. Nem a mennyiség a lényeg, hanem hogy valamennyi alkohol állandoan dolgozzon benne. Anélkül is lehet valaki alkoholista, hogy csak egyszer is berugna. De ha elmarad a rendszeres elfogyasztott szeszmennyiség, rögtön jelentkeznek az elvonási tünetek (kézremegés, szétszortság stb.). Ugyanakkor ha valaki rendszeresen iszik, nem biztos, hogy orvosi értelemben alkoholista is. A korhely és az alkoholista nem egészen ugyanaz.Te viszont, ha ugy fogyasztod a bort, ahogy leirtad, nem vagy alkoholista, ez a lényeg.
2017. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!