Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A férjem stroke-t kapott, de...

A férjem stroke-t kapott, de képtelen vagyok ápolni. Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, kérlek segítsetek!

Az 52 éves férjem október végén ébredéses stroke-t kapott itthon, tehát álmában érte. Hajnal 4-kor, mikor észrevettem, hogy baj van azonnal mentőt hívtam. Bevitték a megyei kórházba és kivizsgálták. Már mikor bekerült nagyon érdektelenül beszéltek velem az orvosok telefonon (már akit el tudtam érni), olyanokat mondtak, hogy készüljek fel a legrosszabbra, az állapota kritikus. A teljes bal oldala lebénult, nem nagyon tudott válaszolni a kérdésekre, egy 6 cm-es rész teljesen elhalt az agyában. Azt mondták súlyos érelmeszesedés van az agyában és sok alapbetegsége. Azóta átvitték egy másik kórházba rehabilitálni.


5 éve válófélben vagyok a férjemtől, de nem volt hajlandó aláírni a válási papírokat. Minden nap ivott, nagyon sokat és agresszíven viselkedett velünk. Ha olyanja volt gond nélkül megvert engem és a gyermekünket is. Az évek előrehaladtával egyre rosszabb lett a helyzet. A lányom szerencsére el tudott költözni, felvették Szegedre egyetemre és nagyon messze költözött tőlünk sajnos. Mivel mi nem tudtuk segíteni, így diákhitelt kellett felvennie, az egyetem mellett dolgozik és kollégiumban lalik.

Én 3 műszakban dolgozom, 195 ezer forintért havonta. A szüleink már nem élnek, így ők nem tudnak segíteni. Én egyke gyerek vagyok, a férjem testvére már sok évvel ezelőtt elfordult tőle.


Január elején engedik ki a férjem a rehabilitációs kórházból. Azt mondták, hogy itthon nekem kell ápolnom. Teljesen lesokkolt ez a hír, azóta sem térek magamhoz, pedig már 1 hónapja próbálom megemészteni. Teljes ellátásra szorul, teljesen béna a bal oldala, magatehetetlen. Pelenkázzák, ülni sem tud egyedül. Az orvosa azt mondta nem rehabilitálható, nem tudnak többet segíteni. Nem hajlandóak másik rehabilitációs kórházba küldeni sem, mert itt sem történt semmilyen javulás és állítólag az első 3 hónapban a legintenzívebb a gyógyulás, így nem látják értelmét. Viszont én nem érzem úgy, hogy tudnám ápolni. Dolgoznom kell, hogy ne haljak éhen, a házon hitel van, fizetnem kell a számlákat. Senki nem tud anyagilag segíteni. A férjem is ezt használta ki, tudta, hogy nincs hova mennem. Így is dugdostam a pénzt, hogy ne igya el legalább azt, amiből a számlákat kifizetem.

Hetek óta sírógörcseim és pánikrohamaim vannak, teljesen kétsége vagyok esve. Én ezt az embert elhagyni szerettem volna és új életet kezdeni, nem a mindenség végéig hozzákötni magam. Bele fogok rokkanni ha ápolnom kell, se anyagilag se lelkileg nem fogom ezt bíri. Tudom, hogy rettenetes ember vagyok, de én ezt nem bírom végig csinálni. Milyen lehetőségeim vannak? Jogilag köteles vagyok ellátni, akkor is, ha a bank elveszi a házat? Mégis most mit kéne csinálnom? Soha életemben nem gondoztam senkit, fogalmam sincs, hogy kell egy embert életben tartani.

Kérem ne ítélkezetek felettem, soha senkinek nem kívánok egy ilyen helyzetet. Nagyon nem szeretném ha hazahoznák, jogilag mit tehetnék ennek az érdekében?



#ápolás #rehabilitáció #stroke #Ébredési stroke #Ellátási osztály
2021. dec. 22. 20:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy jogi tanácsadás alkalmával sok minden kiderülne. Ingyenesek is vannak pl faluházakban, kisebb önkormányzatoknál stb. Szerintem mivel nem vagy közvetlen leszármazott nem vagy köteles mellesleg már azelőtt beadtad a válást, hogy beteg lett volna. Ebben ügyvéd tud segíteni, de szerintem ezen a téren jó helyzetben vagy, könnyen meg tudsz tőle "szabadulni" ha szabad így fogalmaznom. Sok sikert.
2021. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Intézetet kéne neki keresni - sajnos, nem ingyen lesz -, elintézni, hogy rokkantosítsák, abból lesz némi bevétele, elindítani a gondnokság alá vételt (szellemileg magánál van?), és beadni a válópert. (Kérjél ideiglenes gondnokot a gyámhivatalban.) Holnap, vagy a 2 ünnep között.

Az ingatlan kié?

2021. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Én érdemben nem tudok segíteni, mert nem tudom a jogi vonatkoztatását ennek a dolognak.


Egy munkatársam járt így az anyjával, ráadásul pont karácsony előtt ő is. Bekerült a kórházba, de ki már úgy jött hogy 0-24-es ápolás szükséges. Na most a kórház vállalta, valami 20 ezres napidíjért az ellátását... Mert hogy ugye az már nem TB által működik. Akkor ugye szóba jöttek ilyen-olyan idősotthonok, de hát azokba se egyszerű bekerülni, pláne ha még pénze sincs az embernek. Ha felvesz egy ápolót, annak annyit kell kifizetni, amennyit az ember maga sem keres. Sakk-matt. Szerencséjére meghalt az anyja. Kövezzen meg bárki, de ő maga is mondta, hogy a mai napig nem tudná mi lenne vele, ha élne még az anyja. Kijött a kórházból és 2 nap után eldobta a kanalat.


Talán lesz majd olyan itt aki tud neked ebben segíteni, esetleg neten keresőbe írd be hogy ingyenes jogi tanácsadás, hátha tudnak valamit mondani. Kitartást!

2021. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az a baj, hogy ha te nem vállalod - amit megértek -, úgy a lányod nyakába fogják tenni. Ellátatlanul nem maradhat. Gyámhivatalba menjél, és kérjél sürgős intézkedést. (Előző voltam)
2021. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Basszus de xar helyzet ez, te jó ég..


"5 éve válófélben vagyok a férjemtől, de nem volt hajlandó aláírni a válási papírokat."


Ez konkrétan mit jelent? Ügyvéd előtt már elindult valami ezek szerint? Ez konkrétan hol tart most?

2021. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"5 éve válófélben vagyok a férjemtől, de nem volt hajlandó aláírni a válási papírokat."


Nem vagyok jogász, de annyit még én is tudok, hogy válásnál nem kell semmit aláírnia, akkor is elválasztanak. Ez nem Amerika és nem egy amerikai film.

SENKIT, még a lányodat sem kötelezhetik arra, hogy a munkáját feladva 0-24-ben ápolja az apját, viszont arra kötelezhetik, hogy gondoskodjon az elhelyezéséről, mert ellátatlanul nem maradhat.

Én is a gyámhivatalt mondanám.

2021. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
5.vagyok. Esetleg még a háziorvost lehet megkerdezni, mi a teendő ebben a helyzetben.
2021. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos is azt mondja majd, intézet vagy család. 0-24-ben vaklóban nem kötelezhetnek senkit, de fizetni kell.

Ezért kellene megnézni, hogy jogosult-e rokkantnyugdíjra, illetve a kérdező még nem mondta, hogy kié a ház. Válás esetén a fele a férjet illeti. Annak az árából egy ideig elvan az otthonban. Azért kéne a gyámhivatal, mert ő eztán semmit nem fog tudni aláírni, lehet, hogy cselekvőképtelen is, de ezt ugye csak a bíró mondhatja ki.

2021. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én magam is átéltem ezt a betegséget. 3 x !! Késő este roham mentővel vittek kb 160 km re érsebészeti klinikára.Bár mondta az ide küldő orvos,sajnos magán már segíteni nagyon nehéz lesz.Megmenekültem a haláltól.Kisebb járás hibával.Nagyon jó őrző angyala van magának,mondogatták az orvosok.

A kórházban volt egy hetven körüli sztrókos beteg.Etették itatták,pelenkázták.Mozgás képtelen volt .Itt már nem maradhatott,elvitték az elfekvőbe .Ez alatt kerestek a nem közeli hozzátartózók egy olyan öregek otthonát,ahol ilyeneket is ellátnak.

Egyedül élt már otthon.Hogy lettek az anyagiak rendezve azt nem tudtam meg.Amikor eljöttem,még 2 ilyen betegtársamat hagytam ott.

Sajnos mindenhol a pénz dominál.

Azt kívánom mielőbb oldódjon meg a poblémátok !

2021. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vannak lehetőségek, vannak hospice ellátó intézmények is, háziorvost kell erről megkérdezni, önkormányzat is tud ebben segíteni. Most nyilván ebben a mai helyzetben ez nehezebb lesz, de el kell kezdeni intézkedni.
2021. dec. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!