Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koffein tabletta mennyi idő...

Koffein tabletta mennyi idő alatt hat?

Figyelt kérdés

Elég fáradékony vagyok, a kávét nem bírja az emésztésem. Az energiaital tele van cukorral meg adalékokkal ezért most ráállok a naturland 100mg koffein tablettákra.

Kb 5 éve szedtem utoljára ilyet. Akkor azért áltam le mert ffigyelmetlenségből mindig túltoltam.

Most már nyugisabb a munkám, jobban alszom, tudom mértékkel fogyasztani.

Azt vettem észre hogy nagyon máshogy hat mint az energiaital.

Az energiaital azonnal hat. A koffein tabletta kb. 10 percig nem csinál semmit.

10 perc mulva viszont erősebben hat mint 2 energiaital. Mármint szószerint. Eddig 2db 80mg-os koffeintartalmú energiaitalt ittam reggel meg délután. Az 1db koffeintabi erősebbnek tűnik. Viszont az a 10 perc reggel amíg várom a hatást egy kínszenvedés.

Nektek mik a tapasztalataitok?



2022. jan. 5. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen úgy, ahogy leírtad. Az energiaital valszeg azért picit gyorsabb, mert jobban hozzáférhető a szervezet számára, valamint egyes összetevői már a nyálkahártyán keresztül felszívódnak, azaz amint beteszed a szájüregbe, rögtön elkezdhet a véráramba kerülni.

A koffeintabletta először a gyomorba megy, ott szét kell esnie stb, kicsit macerásabb.


Viszont az elég durva, amit írsz, hogy még az a 10 perc is kínszenvedés. Az nagyon kicsi idő. Szerintem érdemes lenne dokinál megnézetned magad, ha ennyire nem vagy jól. A tabletta csak tüneti kezelés, a valós problémádat kell kivizsgálni.

2022. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1: Köszönöm a választ. Ha te is így érzed akkor nem csak képzelem a különbséget.

Dokinál voltam már (jó soknál), vagy 15 éven át súlyos alvás problémiáim voltak. Most megfelelő antidepresszánsok és életmód váltás mellet végre tudok aludni. A koffeint is fokozatosan csökkentem. Altatót is szedtem egy pár évig, szerencsére arra már nincsen szükségem.

Reggelente hulla fáradt vagyok, ez nagyon sokaknál van így. Nálam kicsit erősebben mint az átlagnál. Neurotikus típus vagyok, generalizált szorongással is diagnosztizáltak. Ezek és más egészségügyi problémáim is okozzák a fáradékonyságomat. Szerencsére lassan javul a helyzet.

14 és 20 éves korom között nagyon sok problémám volt. Munka, költözések, családi problémák, iskola. Abban a 6 évben 12 szem koffein tabit is beszedtem egy nap, ráadásul nem ettem szinte semmit, nem is ittam vizet, sokat voltam hidegben.

Most 28 vagyok és rengeteget javultak az élet körülményeim és a fáradékonyságom is. Idővel biztosan még jobb lesz. Addig is azért kell a koffein bevitel mert anélkül nem tudnám végigcsinálni a napokat, fokozatosan csökkentem.

Az energiaital kíméletesebb m,int a tabletta, de a sok cukor miatt Candida problémáim lettek. A cukormentesben pedig kőolaj származékok vannak. Ha lenne steviás energiaital inkább azt innám. Sajnos ilyet csak horribilis áron lehet rendelni külföldről.

2022. jan. 5. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, hát ez így eléggé komplex valóban. Az energiaital baromi egészségtelen, szóval jól tetted, hogy abbahagytad.


Szorongás nálam is fennáll gyerekkorom óta. Nemrég jöttem rá, hogy a hisztamin és a bélrendszer rossz működése összefüggnek a depresszióval és a szorongással, úgyhogy elkezdtem hisztaminbontó probiotikumot szedni, valamint l-glutamint. Esetleg ezeknek te is utánaolvashatsz. Nekem sokat segített. De persze minden ember problémája egyéni.


Emellett mindennapos cardio/HIT edzés a depresszióra.

2022. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3/ Köszi, utánanézek. Prebiotikumot, probiotikumot és bizonyos táplálék kiegészítőket én is szedek. Figyelek az étkezésemre, nyers zöldségek és gyümölcsök + magamnak főzök. Van egy elliptikus trénerem is, heti 3-szor jutok hozzá hogy csináljak egy jó kardio edzést.

Nekem azért elsősorban az életkörülményeim, a családi hátterem és a traumáim okozzák a problémát. Azért figyelek a dolog testi részére is.

2022. jan. 5. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!