Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van szüksége a szervezetnek...

Van szüksége a szervezetnek pulzusra, alsó és felső vérnyomásértékre?

Figyelt kérdés

Műszivek kapcsán hallottam, hogy most egy új irányzat fejlődött ki, ami nem próbálja a természetes szív működését leutánozni, mert az túl sok mozgó elemmel járna, hanem "egyszerűen" kb berak két átvezető szelepes csövet amit mini szivattyúkkal meghajt oszt annyi.


Ha úgy van ahogy képzelem, akokr ez azt eredményezné, hogy nem lenne ugye pulzus, mert nem üt semmi, illetve a vérnyomás is egyetlen állandó érték lenne, nem pedig egy ütési és egy nyugalmi érték.


Ennek kapcsán merült fel bennem, hogy.. van szüksége a szervezetnek pulzusra? Vagy igazából a lényeg, hogy keringjen a vér és annyi?



2022. jan. 8. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szivattyu nelkul igen
2022. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jelen emberi szervezetnek feltehetően van szüksége erre, legalább is az emberi szervezet úgy épült fel, hogy tele van az érrendszer apró szelepekkel, amelyek nyitásához megfelelő túlnyomás kell.
2022. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát a nyomást tudja szabályozni, szóval ettől még lehet magasabb meg alacosnyabb vérnyomás. Szóval az ilen szelepekkel nem lenne gond ha jól értem. Csak épp a "120/80/72" vérnoymásmérés annyi lenne, hogy "10" (nem tudom hogy ha egyetlen nyomásszinten kellene tartani az ereket mi lenne az ideális, most csak mondtam egy számot)


Tényleg... és ritmusosan változó magasabb és alacsonyabb vérnyomásra lenne szükség? Mert ugye a szív amikor nyom, akkor 120, amikor kienged, akkor 80as nyomást produkál az érfalon, szóval percenként közel 140x változik a nyomás. Úgy képzelem enélkül könnyebben elveszítenék a rugalmasságukat az érfalak.

2022. jan. 12. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!