Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szemüveg segíthet a szemszár...

A szemüveg segíthet a szemszárazságon?

Figyelt kérdés
Mostanában elég szárazak és vörösek a szemeim, rengeteg ülök monitor előtt a munkám miatt. A szemész írt fel cseppet, de nem segített sokat, maximum 1 órára javult. Ma voltam nála megint és azt javasolta, hogy viseljem a szemüvegemet monitor nézés közben. (Rövidlátó vagyok, tehát közelre nem szoktam viselni, mert látok). A szemüveg megoldja, vagy csak humbug? Fölöslegesen nem akarom közelre hordani, mert csak a baj van vele, illetve nem szereti a munkahelyi légkört sem, mert párásodik 10 percenként.

2022. jan. 11. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van rajta kékfény védő? Mert ha van akkor kevésbé fárasztja/rontja a szemed a gép bámulása, ha nincs akkor szerintem tökmindegy. Ha csak nem hajolsz szemüveg nélkül közel a monitorhoz (mivel távolabbról nem látod), mert azzal kicsinálod a szemed és akkor valóban jobb ha szemüveget húzol.
2022. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem mínuszost nem fontos ilyen közelre hordani.

Szüneteket kellene tartani, meg a műkönnyes szemcsepp esetleg jobban keni a szemet.

Sok esetben a mínuszos szemcsi közelre még akár fáraszthatná is a szemet, ne hordd szerintem monitorhoz.

2022. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. Ez nem így van! Nekem -4-es a szemem szemüveg nélkül a monitort is csak homálynak látom, ha nem húznám fel pár centire kéne hajolnom a monitorhoz, hogy normálisan lássam, különben nagyon erőltetnem kéne a szemem.

Persze ha csak -0,5 vagy kisebb akkor oké, de valószínűleg akkor is érzékeli a szem a különbséget és erőlködik, amitől tovább romlik, meg vörös lesz és kiszárad.

2022. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
-1,25, -1,5-ös a szemem. Körülbelül 40-45 cm-re szoktam ülni a monitortól szemüveg nélkül. Ez szerintetek közeli? Ebbe még nem is gondoltam bele.
2022. jan. 12. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem, viszont a szemed ekkora dioptriánál már erőlködhet, hogy láss, ezért lehet vörös és a szemszárazság is ezért lehet.

Jobb ha szemüveget húzol.

2022. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Most már felvettem.
2022. jan. 12. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy barátomnak van -2-es, de ő pl. csak suliban hordja, ha megyünk haza, akkor már elteszi.

Azt mondja távolra már elég rosszul lát így, de nem zavarja.

Meg tesin sincs rajta.

Sőt egyszer úgy voltunk moziban, hogy otthon felejtette, de azt is kibírta, azt mondja, ha feliratos lett volna, akkor semmit sem látott volna a feliratból.

2022. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!