Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevaljam a családoknak/barátok...

Bevaljam a családoknak/barátoknak hogy falásrohamokkal küzdötök? Hogyan szüntethetném meg őket?

Figyelt kérdés
Annyira szégyellem. 80%ban egészségesen eszem. Én vagyok itthon szinte a "diéta guru", aki sportol, odafigyelek mindig. Mégis, mikor elszakadt a cérna, vannak olyan pillanataim, amikor az összes létező csokit feleszem a házban. Utánna persze megint diétázom, egészségesen eszek, sportolok. Így nem vagyok elhízva, de tudom hogy ez egy probléma.

2022. jan. 12. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Úgy, hogy nem diétázol ész nélkül... "Diéta guru" = mindent megvon magától, kényszeresen odafigyel a táplálkozásra, csak "egészséges" ételeket eszik. Ilyen esetben borítékolható, hogy előbb-utóbb falásrohamok törnek rá az illetőre.

Nem lenne egyszerűbb mértékkel enni az általad megkívánt "egészségtelen" ételekből? Emiatt nem fogsz elhízni, ha amúgy odafigyelsz a táplálkozásra és rendszeresen sportolsz.

2022. jan. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olyan ez mint egy piszkos titok. Senki se feltételezné rólam, hogy én tűntettem el azt a 3 tábla csokit, vagy hogy ilyen problémáim vannak. Nagyon szenvedek ettől, de nagyon nagy bennem a szégyenérzet is, hisz mindenki más mértékletes a családban. Senkinek sincsenek problémái a súlyával, mindenki intuitíven eszik.
2022. jan. 12. 16:03
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Igen. Nyilván túlságosan megszorító az étkezésed.

Átestél a ló túloldalára, és neked kell most segítség!

2022. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1es válaszoló. Rendszeresen sportolok, és nem éheztetem magam. Eszek kenyeret, rizst, palacsintát. Igaz cukros és Fehér lisztes dolgokat nem. Tehát azért van korlátozás az étkezésemben, de nem mondanám azt se hogy annyira sanyargatom magam ezért nem értem ezeket a túlevős csaló napokat
2022. jan. 12. 16:06
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
DE, sanyargatod magad. Különben nem lennének falásrohamaid. Időnként (naponta!) engedélyezz magadnak valami kis finomságot, pl. 1 kocka csokit. Ettől nem fogsz elhízni, de nem fogsz annyira vágyni sem a csokira, hogy rögtön 3 táblával befalj.
2022. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Mikor azt mondjuk, nyilván sanyargatod magad, pont azt írjuk, hogy te hai 1 palacsintát vagy a rizst tekinted “csalásnak”. Holott napi 2 kocka étcsokival sincs az égvilágon semmi baj. Na, ezt vonos meg magadtól. Nehéz lenne 10 percet sétálni mindennap és azt a 2 kocka csokit leadni, ugye?
2022. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, valamilyen szinten korlátozom magam ebben igazad van. Megpróbálok akkor időnként enni, egy kis "tiltott" dolgot, csoki, süti Pl.

Az alap egészséged étrendem viszont maradhat/tartsam továbbra is szerinted?

Mert próbáltam teljesen intuitíven enni egy ideig, de annak sokszor az lett a vége, hogy túlettem magam, és nem bírtam megálni 1-2 szelet sütinél.

2022. jan. 12. 16:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Napi 5x szoktam enni

Reggelire kenyeret felvágottal, kis növényi krémmel/sajtkrém el, zöldségekkel.

Tízóraira, uzsira gyümit, joghurtot, túrókrémet átlatában.

Az ebéd meg a vacsi az pedig rendesen valami hús vagy hal, gabonakörettel, salátával vagy savanyúsággal.

Ez a rendszer bevált nekem, bár az édességek, csokik tényleg hiányoznak..

2022. jan. 12. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

#6.

Sok embernél ez nem így működik. Én vagy egyfolytában csak édességet eszek, vagy pedig soha semennyi édességet nem fogyasztok, még ünnepekkor sem. Volt, hogy kettő évig semmit nem ettem, ami hozzáadott cukrot vagy édesítőszert tartalmaz. Nem okozott semmilyen problémát, viszont ha meg kellene ennem két kocka csokoládét, utána pedig meg kellene állnom, az nekem kínszenvedés lenne. Nem mindenkinek jó a "mértékletesség".


Kérdező, szerintem ha normális testsúlyod van és majdnem mindig egészségesen étkezel, nem nagy baj, ha néha (például pár hetente) megeszel egyszerre három tábla csokoládét. Nem lesz tőle nagyobb bajod, mint ha napi két kockát ennél. Ha sok gondot vagy stresszt okoznak neked az evéssel kapcsolatos dolgok, kérheted pszichológus segítségét is.

Azt pedig semmiképp sem nevezném "önsanyargatásnak", ha valaki soha nem eszik édességet. Nehogy már ennyi is szenvedést okozzon valakinek!

2022. jan. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

7# Itt nem arról van szó, hogy éhezteted magad, hanem arról, hogy teljesen megvonsz magadtól olyan dolgokat, amiket igazából megkívánsz (pl. csoki, süti). Ennek az eredménye nálad a falásroham.

Az alap egészséges étrendedet tartsd meg, de ne ragaszkodj hozzá minden áron. Ha megkívánsz desszertnek egy sütit, akkor egyed meg. Itt a mérték a lényeg.

Itt az a baj, hogy amit most csinálsz, az egyenes út az étkezési zavar kialakulásához (igazából már benne vagy). Nálad ez a körforgás: diéta, édességek megvonása => falásroham => szégyen, bűntudat => diéta, édességek megvonása.


9# Lehet, hogy nálad semmilyen problémát nem okozott az édesség kiiktatása, de a kérdezőnél igen... Neki folyamatosan hiányoznak az édességek, és ezért tör rá egy idő után a falásroham.

2022. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!