Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy ,,"elindított...

Mit jelent, hogy ,,"elindította" a háziorvosom a táppénzt?

Figyelt kérdés

Előre láthatólag egy hétig itthon kell legyek betegség miatt. Kérdezte a háziorvos, hogy indítson-e táppénz. Én kapásból mondtam, hogy igen, hiszen a munkahelyemen igazolnom kell majd valahogy a hiányzást.


Most olvasom azonban, hogy a betegszabadság meg a táppénz nem ugyanaz, és ezáltal a fizetés se, erre az időre.


Lehetséges, hogy rögtön táppénzre kerülök? Nem csak 15 nap betegszabadság elhasználása után jönne a táppénz? Betegszabadság igénybevételekor is kell ,,táppénzt indítani"?



2022. jan. 14. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Tappenz 15 nap van 70%os fizetessel, utana betegszabi 60%kal
2022. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1: Fordítva.


Az orvos szempontjából ez nem releváns, ő csak keresőképtelen státuszba vesz.

Ha nem áll fenn olyan, ami miatt rögtön táppénz kell, akkor alapból betegszabival indul az év.

2022. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyakorlatban táppénznek hívják mindkettőt mert.. egyszerűbb. Ha meghaladod az évi 15 napot, akkor más tészta, de ezt nem az orvos dönti el úgysem.

Elindítja, azaz mostnatól kezdve betegség miatt nem dolgozol. Majd leállítja, ha szólsz, hogy másnap már mennél.

2022. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2022. jan. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!