Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lefolyóba öntöttem lejárt...

Lefolyóba öntöttem lejárt fehérítőt és vízkőoldót. Klórgáz mérgezés lehetséges?

Figyelt kérdés

Kérlek ne oktassatok ki, teljesen be vagyok parázva hogy lehettem ilyen figyelmetlen. Nem tudtam, csak miután olvasgattam a vegyszerek leírásait, hogy klórgàz keletkezhet a két vegyszer keverésekor. Takarítottam a fürdit, nincs ablak csak szellőző és ki akartam dobni a lejárt tisztítószereket. Ez a kettő volt (kevés cilit vízkőoldó és egy kevés domestos fehérítő) Beleöntöttem a lefolyóba a maradék kevés szert, azonnal leöblítettem, a lakásban minden ablakot tárva nyitva hagytam. Nem éreztem semmit szinte csak egy kicsi büdos dolgot, utána az kb másodpercek múlva el is illant, de gondoltam megér egy kérdést hogy lehet valami bajom?

Jelenleg nem érzek semmi tünetet csak iszonyatosan parázok.

Milyen az ha valaki klórmérgezést kap?



2022. jan. 15. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Folyasd jó ideig rá a vizet, hogy minél jobban feloldódjon, és minél előbb kikerüljön a rendszerből.

A vegyi anyagokat nem öntjük a lefolyóba, hanem összegyűjtjük és visszük a gyűjtőhelyre.

Nem tudhatod, hogy más tudatlanok miket öntenek veled párhuzamosan a rendszerbe, s azok milyen kémiai reakcióba kezdenek egymással. Nem beszélve arról, hogy mérgezed az ivóvízkészletet.

2022. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oh, nem tudtam, hogy ezeket le lehet adni. :/ Legközelebb már tudom, köszönöm a választ! Remélem nem lesz baj...
2022. jan. 15. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként hogy tud lejárni egy tisztító szer? Én még ilyesmiről nem is hallottam, szavatosság sincs rajtuk...
2022. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!