Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fel borult az alvási rutinom...

Fel borult az alvási rutinom hónapok óta. Miért, és mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Regen max reggel 5kor keltem, és este 9-10 fele aludtam. Kb 2 hónapja kezdődött, amikor rendszeresen 3orakkor keltem, ettem, mert éhes voltam es utána vissza aludtam. Most már ott tartok hogy hajnal 1kor kelek, eszek, ha tudok, vissza alszok, ha nem, akkor fent vagyok reggelig és délután alszok. Rendszeresen sportolok, tehát a napi kalória meg van, csak ez a korai eves..meg ez az egész fárasztó. Nem vagyok álmos,mert vagy másnap délután kipihenem magam, vagy épp alszok annyit amennyit kéne, de ez így nem normális. Beleorulok. Nem tudok tovább aludni, nyugtalanul kelek, ennem is muszáj különben nem tudok vissza aludni.

Másfél hónapja szedek szetralin tartalmú antidepresszánst, talán arra gondoltam, vagy valami lelki oka van. Nem tudom. A lényeg, hogy ki kell deríteni ez mitől van. Valaki tapasztalt hasonlót? 21/L



2022. jan. 18. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Te amugy igy mivel foglalkozol, hogy ezt megengedheted magadnak?
2022. jan. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves Kérdező! Személyi edzőnek tanulok suliban, délutánonként pedig reszmunkaidoben dolgozok.
2022. jan. 18. 03:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van, nekem a pocsék munkahely miatti stressz okozza.
2022. jan. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Teljes vérképet nézess, cukorbetegségre utaló tüneteken is gondolkodj, pajzsmirigyet is nézesd meg.

Az éjszakai evés nem jó, a ch-bevitel felpörgeti a szervezetet, azt kellene, hogy amikor felébredsz, valamilyen begyakorolt relaxációval ellazítod magad és próbálsz visszaaludni (erre nem rágörcsölve).

Ha rendkívül nagy éhséget érzel ami nem hagy aludni, szerintem annak utána kellene nézni mi okozza.

2022. jan. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#1 biztos nem nyelvtantanár, de mi köze ennek a témához?
2022. jan. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Hadd tippeljek. 2 hónapja voltál oltva covid ellen?

Egyik kollégám azt mondja, azóta 7-8 helyett 5-6 órát alszik. Kb. Másfél hónapja kapja a második dózis modernát.

2022. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak azert kerdeztem, mert nem volt tiszta, hogy milyen eletmod mellett fer bele az, hogy ejjel sem alszik, de otthon van es nappal alszik, de szinten otthon van. Ameddig nem talaltam munkat suli utan, addig nekem is nagyon felborult a bioritmusom. Az oldotta meg, hogy elkezdtem sportolni es elmentem normalis munkarendbe dolgozni.

Amugy atsiklottam az antidepresszans felett, de lehet, hogy az az oka. Komoly alvas es eveszavart tudnak okozni.

2022. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 5-ös vagyok. Nekem régen vizsgaidőszakban 22 évesen derékfájdalomra felírt gyógyszerek borítottak fel mindent. 2 órát bírtam fent lenni, és 2-3 óra alvás jött.
2022. jan. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!