Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ódzkodnak a férfiak a...

Miért ódzkodnak a férfiak a tudatos bőr ápolástól?

Figyelt kérdés

Tudom nők körében is gyakori jelenség, de a pasiknál akárhányszor felhozom jön ez legyintés hogy “ez ilyen női dolog.”

Ezen pedig nézek egy nagyot. Az hogy tisztán tartom magam, oda figyelek magamra, az egészségemre szerintem alap. A bőrünk egészsége pedig ugyanolyan alap kéne hogy legyen. Nem csak akkor ha pattanásosak vagyunk. A mai napig nők és férfiak azt hiszik a bőrápolás csak valami mese, drága krémek és felesleges pénzkidobás a semmiért meg luxus. Persze vannak ilyen termékek, de ha nem olvas utána az ember persze hogy kenekedhet össze-vissza aztán háborog hogy semmi hatás vagy szétcseszte a bőrét és nyilván csak a termék hibája lehet. Patikába se úgy megy az ember hogy majd valami jó lesz.

De a férfi ismerőseim ezen felül azzal is indokolják ennek a “lenézését” vagy ignorálását, hogy kenekedni b*zis, vagy csak a lányok szokták mert élvezik. Pedig az se igaz, hogy olyan drága lenne, mert több árkategoriában vannak termékek abszolút tökéletes hatóanyagokkal. Ezek nem csak női termékek. És számomra és több női ismerősöm számára is aki tényleg foglalkozik ezzel (nem csak vesz valamit a dm-ben azt se tudja mi van benne és elkönyvelni hogy semmit sem ér) vonzó ha egy férfi oda figyel a bőre egészségére is. Szóval ez most főleg a férfiakhoz szól, hogy miért hiszik azt hogy ettől kevésbé lennének férfiasak, hogy “kenekednek”?


2022. jan. 20. 23:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem szoktatták hozzá őket.

A férfiaknak is ugyanúgy kellene ápolniuk magukat,

mint a nőknek.

Kivéve a körömfestést, szemöldök szedést.

:)

A férfi legyen FÉRFI.


De az nem jelentheti azt, hogy ápolatlan.

2022. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért egy minimális szemöldök szedés az én szememben indokolt lehet pl. egy összenőtt bozont a szemek felett nem a legcsábítóbb tud lenni.😅


Bár hogy őszinte legyek nekem a köröm festés se nagy gond, de ebben tök érthető, hogyha valakinek egy nagy nem. Kinek mi. Ez teljes oké.

2022. jan. 20. 23:18
 3/23 anonim ***** válasza:
23%

Orvosként az a véleményem, hogy ez a bőrápolás néven minden szart magunkra kenünk egy orbitális baromság. Az egészséges bőrt nem kell kenni, maximum néha ung. Hydrophilicum nonionicummal ha nagyon száraz.


Szóval igen. A kenegetés egyrészt értelmetlen másrészt drága és végül valóban férfiatlan.


Ó és tökéletes a bőröm.

2022. jan. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Orvosként, gondolom bőrgyógyászként ekkora baromságot nem létezik, hogy valaki írjon. Szóval nem tudom eldönteni hogy ez most ironia vagy komoly.
2022. jan. 20. 23:24
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Azért nálunk van akinél jelen van a cigi, és ital ezek már önmagában nem járulnak hozzá semennyire a szebb bőrhöz, tovább sokan azt esszük ami előttünk van, én szinte elfelejtem a zöldséget erőltetni, nokedlit pörkölttel megeszem úgy simán, előfordul havonta hogy 2 liter sör lemegy pár röviddel 1 nap, mellette még szotyizok mint a bolond, volt hogy mogyoróból elfogyott 1 zacskó.

Nő hol eszi meg a libatepertőt fél kg kenyérrel.


Mi máshogy élünk, a csajra nyilván magam költenék hogy legyen még sokáig szép, fiatalos nekem.

2022. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ne vedd sértésnek, ha ezek alapján nem veszem készpénznek hogy tényleg orvos vagy. Miközben rengeteg bőrgyógyász buzdítja az embereket legalább egy alaprutinra kifejezetten a fényvédő használatára. Ezek pedig tudományos tények. Amivel kétlem hogy egy orvos ne lenne tisztában. Ennyire szar helyzetben nem lehet a magyar felsőoktatás. Ha nem rég végeztél.
2022. jan. 20. 23:26
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
Egyetlen bőrgyógyász sem fog egészséges bőrre neked semmit felírni. Ennyit erről. A kozmetikai termékek 99 százaléka parasztvakítás semmi több. Arról nem is beszélve, hogy szétbarmolják a normál flórát.
2022. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

5ös, Üdv én lennék egy olyan lány aki igen simán megeszi. Általában egészségesen eszek. De a világ legnagyobb hülyesége, hogy egy nő nem tud annyit enni, mint egy férfi. Van aki simán megeszi minden nap. Én nem mivel tudom, hogy mennyire egészségtelen.

Lényegében most azt mondtad, hogy mi pasik full igénytelen módon két pofára zabálunk mindent, mert leszarjuk, hogy egészségtelen, de ti nők azért nézzetek jól ki mellettünk. A sok evés, cigizés, alkohol nem férfi dolog. És nem is férfias.

Azt viszont gondolom számunkra mást jelent mi férfias dolog.

2022. jan. 20. 23:30
 9/23 A kérdező kommentje:

7es Egyrészt ha bárki vetne egy pillantást a kozmetikus tananyagokra itthon tudná, mennyire tragikus. A legtöbb kozmetikus úgy kap papírt hogy kőkorszaki ismeretekkel tömték előtte a fejét. Vagy csak a szalonjában található termékekkel nyom, kizárólag a profitot nézve nem a bőröd. Az pedig hülyeség, hogy bőrgyógyász legalább alaprutint nem javasol. (Értsd tisztítás, hidratálás, fényvédő csak reggel)

Egy valamire való megteszi. Szeretném megkérdezni, hogy ha most ide teszek neked néhány borapolasi termeket, meg tudnád e mondani mi van benne, mármint nem csak ami előre rá van írva, hanem a hatulra is. Milyen hatóanyag, és miért hatásos avagy nem hatásos, és konkrétan mit céloz?

2022. jan. 20. 23:35
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyébként, attól még hogy a bőr mondjuk egészséges, nem kell ápolni, nem kell vele semmit csinálni. Olyan mintha azt mondanánk, hogy nem kell vitaminokat szedni, figyelni az egészségünkre, majd csak ha betegek vagyunk. Vagy megtörtént a baj.
2022. jan. 20. 23:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!