Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet ez az oka, hogy nagyon...

Lehet ez az oka, hogy nagyon össze-vissza ver a szivem és magas a pulzusszámom?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt különösebb gond a vérnyomásommal, általában 120/72 körül szokott lenni, de szombaton elvoltam bulizni és hát kicsit többet ittam mint kellett volna emiatt az egész vasánapot ágyban töltöttem plusz még kicsit be is lázasodtam és megfáztam úgyhogy azóta nem nagyon csináltam komolyabb fizikai aktivitást és olyan hétfő délután már éreztem hogy kicsit fulladok és amikor megmértem a vérnyomásom 140/95 körüli volt az érték amit mértem és azt olvastam, hogy ez még normálisnak számíthat de eddig sose volt ilyen magas meg tényleg nagyon gyengének érzem magam, ha felkelek az ágyból még jobban fulladok.Előtte rendszeresen jártam sportolni pontosabban futni heti 5x általában és azon gondolkodtam nem lehetséges-e, hogy amiatt van, hogy most meg már majdnem 1 hete kimaradt.Nagyon hiányzik már de így nem merek sportolni, mert az az extra megterhelés lehet csak rontana rajta.Vettem be frontint most kicsit jobb, nem érzem, hogy olyan nagyokat és sokszor verne, de amint kimegy ugyanott vagyok.Szerintetek ha pár napon belül sem múlik el érdemes lenne elmennem orvoshoz?Kaptam tetanuszt meg veszettség elleni oltás első 2 adagját 18.-án ez okozhat ilyen mellékhatásokat?

(22/L, nem vagyok tulsúlyos és van vérnyomás problémákkal rendelkező ember a családomban.)



2022. jan. 21. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
covid védőoltást is kaptál, és mikor, melyiket? Vannak a tünetek kezelésére hatásos kezelések, de ehhez a részleteket ismerni kellene.
2022. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen kaptam azt is és mind a kettő pfizer volt az egyiket májusban a másikat meg júniusban, de olyan régen voltak azok, hogy már nem is igazán jutott eszembe, hogy attól is lehetne.Miért erre van valami statisztika, hogy okozhatja az oltás is a koronára?Amúgy még arra gondoltam, hogy ugye másnaposan nagyon dehidratált voltam és utána emiatt a betegség miatt elég rossz is volt a gyomrom és nem annyira tudtam enni meg inni.Olvastam a dehidratáltság miatt is lehet ez, de nem tudom...a korona miatt meg nem merek egyből orvoshoz menni hátha csak valami ideiglenesen váltotta csak ki de azért eléggé megijeszt :(.
2022. jan. 21. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Az orvosok sohasem fogják elismerni, hogy atüskefehérje okozhatja a tüneteket, pedig ez a tünet jelent meg egyik barátomnál is.

Pszichoszomatikus tünetként kezelik és pszichiátriára fognak küldeni, az ottani orvosságot amit felírnak, be ne vedd!


Nézd meg az alábbi videót, érdemes a javasolt kezeléseket kipróbálnod, mert ha mégsem ez, akkor sem okoz semmiféle káros hatást, ha pedig mégis ez, akkor sokat javulhat az állapotod!


Majd írrd meg, hogy mi lett a történet, mások segítése végett!


https://www.youtube.com/watch?v=KAUKSqjYhCI

2022. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj csak adja Isten hogy ne ez legyen az oka mert nem tudom mit csinálok :(.Minden esetre köszi a linket majd még pár nap múlva fogok írni, hogy mi a helyzet nagyon remélem addigra elmúlik, mert nincs kedvem 22 évesen valami szaros gyógyszeren élni egész életemben :(.
2022. jan. 21. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:

A 3 oltást egy napon kaptad? A tetanusz és a veszettség elleni oltás ritka mellékhatásai között láttam hirtelen fáradtságot, gyengeséget és szapora pulzust. Ha ezek a tünetek az oltások után jelentkeztek, mindenképp jelezd az orvosnak és menj el kivizsgálásra, mivel ez allergiás reakciót is jelezhet.

[link]

Check with your doctor or nurse immediately if any of the following side effects occur: *fast heartbeat *lack or loss of strength

[link]

Symptoms of an allergic reaction include: *sudden severe fatigue *rapid heartbeat

2022. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tetanuszt 17.-én a két veszettség ellenit meg 18.-án, de szerintem legközelebb utána fogok akkor kérdezni biztos ami biztos
2022. jan. 21. 22:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kene ezzel várni, orvoshoz kéne fordulni. Megharapott efy kutya?
2022. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, megharapott és emiatt kaptam.Egyébként azóta normális a pulzusom ma pl 65 volt amikor mértem, a vérnyomásom kicsit magas (hozzám képest mert nekem már a 135 is magas nem szokott annyi lenni max. 120 de még az is okésnak számít).Viszont olyan nehezen kapok levegőt meg nehéz a mellkasom nem tudom mi lehet ez szerintem elmegyek orvoshoz aztán nem érdekel ha pampognak h járványhelyzetben miért jövök ha a vérnyomásom már nem is rossz ez van...
2022. jan. 24. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj el az orvoshoz mielőbb. Ne hagyd magad lerázni.
2022. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!