Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Így mikor kaphatok védettségi...

Így mikor kaphatok védettségi igazolványt?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy februárban már csak oltással lehet kapni és hogy aki kétszer van oltva, annak is lejár ha nem veszi fel a 3. oltást.

Én még nem vagyok oltva (terhesen nem szerettem volna). Most akarok oltatni, mert a kártya nélkül megint élhetetlen lesz az élet. Így csak a harmadik után kapok kártyát én is vagy már az első után?

Ráadásul épp covidosok vagyunk (a kétszer oltott férjem is). Kell valamennyit várni a fertőzés után az oltással?


2022. jan. 25. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Azt hiszem 2 hetet kell várni a negatív teszt után de ennek még kérdezz utána a háziorvosnál mert ebben nem vagyok biztos. Már az első után megkapod a kártyát
2022. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
2022. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
2-es nagyon igaz!!Aki csak teheti szalljon ki a jatekbol vagy eleve be se szalljon de mindenki maga dont
2022. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Nincs központi irányelv arra, hogy mennyit kell várni, az orvossal kell egyeztetni (mivelhogy saját felelősségre kapod az oltást).


A kártyát megkapod azonnal, de elvileg a második oltástól számított 6 hónap után lejár. Ez persze ráírva nem lesz, csak a qr kódot beolvasva az elektronikus rendszerből derül ki.

2022. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nézzétek, eszembe sem lenne oltatni, mert másodjára kaptuk el úgy, hogy jóformán semmi bajunk. Most épp annyi tünetünk van, mint egy enyhe náthánál. A gyerekeknek még annyi sem. A háromból kettő volt lázas fél és egy napig. Szóval nem félek és őket sem féltem. De ha megint mindenhová kártya kell majd, akkor kénytelen leszek oltatni. Tavaly nyáron szinte sehová nem mentünk. Ha el is mentünk valami rendezvényre, én a kordonon keresztül néztem a családom, mert be nem mehettem. Úgy voltam vele, hogy egy nyarat kibírunk. Most jön a második. Ki tudja mikor lesz vége? Vége lesz-e? Hány nyarat vegyek el a gyerekeim gyerekkorából? A nagylányomat szintén muszáj leszek beoltani, mert most már csak az oltatlan gyerekek lesznek karanténban, miközben a többi halad. Az enyém pedig lemarad és hátrányban lesz. Pedig teljesen egészséges, életerős gyerek, aki már átvészelte ezt a vackot
2022. jan. 25. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól betettek ezzel a februári rendelettel.
2022. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs kártya első után feb 15-től. (vagy ha van is, nem lesz érvényes, világos le van írva, hogy ahhoz 2 oltás kell, 6 hónapon túl meg 3) Azért január elején jelentették be, hogy feb 15-ig fel lehessen venni a 2.-at is még.
2022. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Élhetetlen az élet kártya nélkül? Nekem is vannak gyerekeim, de nem vettem észre. Nyáron voltunk nyaralni belföldön, mindenhova tudtunk menni kártya nélkül. Pár hete kaptam kártyát, de még egyszer sem kellett használnom.

"De ha megint mindenhová kártya kell majd, akkor kénytelen leszek oltatni." Miért félsz előre? Ha netalántán valami bajod lesz az oltástól, akkor az hogyan fogja érinteni a családod életét? És ha a nagylányodnak lesz baja, mennyire fog lemaradni az iskolában? Tudom, kicsi ezekre az esély, de létező kockázatok. Én egyelőre nem látok semmilyen értelmes indokot arra, hogy beoltassam akár magamat, akár a gyerekeimet (már átestünk a COVID-on).

Mikor lesz vége? Amikor elég ember mond nemet az értelmetlen intézkedésekre, és a véget nem érő "oltakozásra".

2022. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tavasszal még nekem is nagy terveim voltak a kártyával, erre egyetlen egyszer kérdezték, hogy van-e, az is a fogorvosnál volt. Nyáron mi is mentünk mindenfele, sehol nem kérték.
2022. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!