Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fàj a cicám elvesztése,...

Nagyon fàj a cicám elvesztése,hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés
Csak 2 éves volt, hiàba vittem àllatorvoshoz is ott is csak szenvedtettem szegényt,hogy injekciokat kapott a szìvem hasad meg egész nap sìrtam ma,pedig màr 5 napja lesz,hogy elment! Jobban sirattam mint nagyapàmat aki novemberben hunyt el nagyim pedig februàrban. Ez a cica egyszerűen a szívemhez nőtt nem pótolja egyik macska sem folyton a toys Story Jessy éneke jár a fejemben,egész nyáron itthon voltam a kedves cicámmal mindig kint voltunk vagyis voltam vele, nem tudok megnyugodni sírok mindig!

2022. jan. 25. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia. Hogy vagy ? Nagyon sajnálom , ami történt. :(

Egyelőre adj teret a könnyeknek és fájdalmaknak, hadd tisztuljon a lelked. Ne nyomd el a sírást. Elhiszem, megértem, min mész keresztül. Sétálj, legyél a friss levegőn és próbálj enni, ami most biztosan nem esik a legjobban.

2022. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedves vagy, tavasszal ültetek neki virágot. 😢
2022. febr. 2. 14:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem, sok erőt kívánok. Tudom, ez most nem segít... Ha esetleg kiírod magadból, amit érzel, esetleg vers formájában, vagy bárhogy... Nem tudom. Sajnos ez olyan dolog, amit az idő is halványít. Könnyebb lesz persze majd , meg minden, sebek gyógyulnak, de igazán elfelejteni nem lehet. De mindenképpen jobb lesz.
2022. febr. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon kedves vagy, még mindig rettenetesen hiányzik nagyon szerettem őt most is szeretem egyszer remélem találkozok még vele.
2022. febr. 3. 21:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Írtam neki egy verset is, kicsit enyhítette a fájdalmat úgyhiszem.
2022. febr. 3. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztosan fogsz Vele találkozni... És a szívedben őrzöd és így mindig Veled lehet. Ő is szeret Téged.

Írj minden nap Neki valamit. Bármennyit. Add ki magadból. És majd megnyugszik a lelked, az éles fájdalom előbb - utóbb megszűnik. Nagyon nehéz ez sajnos. Túl nehéz néha.

Írd majd meg mindig, hogy vagy és hogy telnek a gyász napjai, milyen érzések vannak benned. Sok erőt kívánok ! 🙏

2022. febr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

""Tóth Krisztina: Űrcica


Posted date: 2010 March 30 Tue In: Cicák, Dagi, Napos oldal, Vélemény | comment : 1


Nem is olyan régen az űrkutyákról írtam: hajdani, kedves barátaimról, akik a felhők felett várják, hogy ismét elém szaladhassanak. Poci cica, aki négy évig élt velünk, ma hozzájuk költözött. Ott ül valamelyik jó puha felhőn, dagaszt, én pedig ütöm a klaviatúrát é nehezen szokom meg, hogy a bőrszéken nyugodtan hátrébb csúszhatok, mert nem alszik ott mögöttem összegömbölyödve.



Ha valami megzörren a lakásban, folyton azt hiszem , megjött. Pedig nem ül többé az ablakban és nem figyeli méltatlankodva a madarakat, akik az ő területén csipegetnek, nem hoz nekünk ajándékba egeret és nem bámulja fáradhatatlanul a mosogató titokzatos, hörgő lefolyóját. Reggel söprögetés közben egy hosszú bajuszszőrt találtam: olyan volt ez, mint amikor Karácsony után az ember tűlevélre bukkan és összeszorítja a szívét, hogy elmúlt valami. És eszembe jutott, ahogy a gömbökre vadászott a fenyőfán, amit az ő kedvéért aggattak tele csillogó, zörgős díszekkel.



Aki állatokkal osztja meg az életét, az pontosan tudja, hogy minden cica és kutya külön egyéniség, a gazdik pedig sajátos, nehezen leírható fajt alkotnak. A gazdi nem teljesen ember, hanem kicsit maga is állat: hajlandó elragadtatottan bámulni a macskájától ajándékba kapott kövér gilisztát, hogy aztán egy óvatlan pillanatban visszavigye a kertbe. (A gazdi gyereke ilyenkor kimegy, megvigasztalja a sokkos kukacot és újjal előfúr neki, hogy könnyebben vissza tudjon mászni a földbe.) A cica pedig boldog, mert végre ő is adhatott valami finom falatot a kétlábúaknak, akik láthatólag hamar el is fogyasztották – hiszen a giliszta eltűnt!



Poci macska egyébként kifejezetten igényelte, hogy kétlábúszámba vegyék: étkezéseknél helyet foglalt egy széken, esti mesénél pedig a paplanra kucorogva hallgatta, mi lesz Ruminivel a következő fejezetben. Ez lehetett a kedvenc könyve – hát persze, csupa egér és patkány szerepelt benne! Kis Nicolas kalandjai kevésbé érdekelték, a Harry Pottert pedig tényleg csak a kétlábúak kedvéért hallgatta.



Nyaranta vadul kergette s legyeket és mindenféle más repülő lényeket. A tollasokról többször próbáltuk őt lebeszélni: figyelmesen hallgatott és hümmögött magában. Pontosan tudta, hogy mi is meg szoktuk enni a Tollas Csipogókat, bár azt nem sikerült megfigyelnie, miként kapjuk el őket. De a csontot neki adtuk, nem értette hát, neki miért ját szidás, ha néha ő is hazahoz egyet-egyet.



Tavaly nyáron egy óriási szarvasbogárral gyűlt meg a baja, a küzdelem nyoma sokáig ott maradt az orrán. Végül ő győzött, az ellenséget ropogtatva elfogyasztotta. Akkor megtapasztalta, hogy a szarvasbogár nem jó: sőt, pfuj, kifejezetten undorító. Felhagyott a további bogarászással és inkább keresett kiengedésre váró fagyott csirkét, virslit, kolbászt. A kétlábúak sok mindent kiraktak az asztalra, aztán otthagyták, nyilvánvalóvá téve az arra járó cicák előtt, hogy ők már jóllaktak, nem kérnek belőle.



A kétlábúakat nehéz volt megérteni, de Pocika mindent megtett, hogy eleget tegyen különös rigolyáiknak. Ők az asztalról ettek, de ha ő megpróbált alkalmazkodni és ugyanígy cselekedett, akkor a földre zavarták. Saját maguktól belefeküdtek erős szagú vízbe, de amikor ő beleült az üres fürdőkádba, kivették onnan. Maguk elé tartották az újságlapot, ő pedig a mancsával próbálta lesimítani az oldalakat, hogy megmutassa az újságpapír egyetlen értelmes felhasználását. A kétlábúak nem értettek, hogy az újságra rá kell feküdni, pedig számtalanszor megmutatta nekik



Ennek ellenére szerette őket, a nagyobb kétlábút, aki a tükör előtt erős szagokkal büdösítette be magát, hogy ne ismerjék fel. Reggelente vadászni indult, a virágillatú rejtőszag mellé az arcát is összemázolta. A vadászat sikeres volt, este mindig zsákmánnyal jött haza. És szerette Poci a kisebb, Marci nevű kétlábút, akinek macskaneve van, és kicsit ért az állatok nyelvén. Poci esténként lefeküdt a párnájára és figyelmesen hallgatta, hogy mit dünnyög neki a kis kétlábú, miközben simogatja a hátát. Jó szaga volt, Poci örült, amikor bevitték neki az állatkórházba a kisfiú párnáját.



A kórházban minden más rossz volt. Idegen kétlábúak jöttek-mentek, szurkálták, fogdosták, tapogatták. A két ismerős kétlábú nem volt ott, éjjelente rémisztő zajokkal telt meg a levegő, kutyák ugattak, fémkocsik zörögtek, semminek nem volt otthoni szaga. A fémasztal hidegen sütött, mint a márciusi telihold a függönytelen ablakon. Sehol nem volt puha, megszokott melegség, mint otthon a kandalló előtt.



Az ételeknek fura ízük volt, a végén már nem is volt kedve enni. Pocika csak feküdt, a bokorra gondolt, ahol született, a nyárra, a fűben ugráló szöcskékre, a gyíkokra, a kutyákra, akik az utcában laktak, a szomszéd kétlábúakra, akik szerették és mindig megsimogatták, aztán gondolt még a cicatestvérekre, a járda repedésében lakó pókra és arra, milyen süppedős is a naptól átforrósodott őszi avar. Ám akkor szerencsére leereszkedett egy nagy, bolyhos felhő: óvatosan átmászott rá és elkezdett dorombolni. A két otthoni kétlábú küldhette. Biztosan érezték már, hogy fáradt, és nagyon szeretne hazamenni.""

2022. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon tetszik gyönyörű, köszönöm,hogy megosztottad velem nagyon vígasztaló. 😢 remélem a kis Misikém is egy jobb helyen van az anyukàjával.
2022. febr. 3. 21:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az eredeti írás már nem érhető el, csak idézve találtam meg. Anno nekem is egy Poci cicám volt, már sok éve eltávozott közülünk, de az emlékét őrzöm, csak már egy másik cica mellett, aki segített akkor könnyebbé tenni Pocika elvesztését.
2022. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon-nagyon sírtam.:(
2022. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!