Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felvehetek 3 oltást 1 hónapon...

Felvehetek 3 oltást 1 hónapon belül?

Figyelt kérdés
Ugye tudjuk, hogy február 15-től nem fog számítani, hogy ki védett a vírus ellen, csak az, hogy ki kapta meg ellene a 3 oltást. A munkahelyemen a főnök nagyon szigorúan veszi ezt. Augusztusban helyezkedtem el a cégnél, közvetlen azután hogy átestem egy fertőzésen. Így volt védettségi igazolásom. Nemrég megkaptam meg az első oltást, emiatt még mindig érvényes az. De február 15-től már semmit sem fog érni, mert csak az kaphat oltási igazolványt, aki már kapott 3 oltást. Nálunk a főnök pedig ezt kérni fogja a munkavégzéshez. Ha addig nem kapjuk meg a 3-at, nem lesz február végéig oltási igazolványunk, akkor ki fog rúgni. Tehát február 15-ig még meg kellene kapnom 2-t. Az elsőt a múlthéten kaptam meg. Lehet kérni 3 oltást 1 hónapon belül?

2022. jan. 26. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
nem.
2022. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Lehetni valószínűleg lehet, de én nem csinálnám így. Azért itt nem egy pohár vízről van szó.
2022. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igazolás érvényességéhez akkor kell 3. oltás, ha a 2. után eltelt 6 hónap.
2022. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem így megy. Meg van az első oltásod. Miért nem mentél el már a másodikra? A hamradik pedig csak a második utáni minimum 4 hónappal beadható. Az időben nem tudsz utazni és nem is kérik a harmadikat, ha az első kettő még érvényes! Éppen ezért nem fog kirúgni. Megmondod, hogy a másodikra mittudomén, feb. 10-re van időpontod, a harmadikat pedig 4 hónap múlva lehet maximum felvenni.


De olyan főnök nincs, aki nem érti meg, hogy xy hónap előtt nem lehet beadatni. Gyanítom csak oltásellenes propaganda a kérdésed.

2022. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Legyen eszed, nehogy felvedd!!
2022. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha megkapod a 2. oltásod, 6 hónapig érvényes lesz az oltási kártyád!


Nem kell 3 oltás hogy érvényes legyen...


Ennyire nem megy Magyarországon a szövegértés????

2022. jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van. Február 15-től annak is érvényes lesz az oltási igazolványa, aki fél éven belül kapott második oltást. Menj el, oltasd be magad másodszor és meg van oldva a probléma. A főnöködnek meg magyarázd el, mert láthatóan nem érti, csak a harmadik oltás maradt meg benne, de sajnos sokan küzdenek szövegértési nehézséggel.
2022. jan. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van, kifelejtettem hogy korlátlan oltási igazolványt szeretnék. A főnököm szerint meg lesz különböztetve a korlátlan és az ideiglenesen kiállított, amit ő figyelembe is fog venni. Már most is azok kaphatnak csak fizetésemelést, akiknek legalább 3 oltásuk van. Én még mindig azért a kezdő fizetésért robotolok, aminél minden kollégám legalább 80 ezerrel többet kap ugyan azért a munkáért. Én voltam az egyetlen a cégnél, akit felvett oltás nélkül 2021-ben. Most pedig én vagyok az egyetlen 1 oltásos. A legtöbb kollégámnak 2 vagy 3 van. A főnököm novemberben azt hazudta az oltóponton, hogy csak 2-t kapott addig, így kapta meg a 4-et. Márciusban tervezi felvenni az 5-et.

Szóval minél hamarabb szeretnék felvenni még kettőt. Nem is az igazolványon van főleg a hangsúly, hanem hogy megkapjam mind a 3-at. A korlátlan igazolás csak ahhoz kellene, hogy tudjam bizonyítani hogy megkaptam a 3-at is.

2022. jan. 26. 10:36
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
#8 Ha ez nem kamu, akkor neked nem 3. oltás kell, hanem fel kell mondanod a p...ába és keresni egy normális munkahelyet!
2022. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem lehet, a rendszer sem engedi.
2022. jan. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!