Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik radiológián dolgoznak,...

Akik radiológián dolgoznak, előbb utóbb nem betegednek meg a sugárzástól? Vagy nem félnek tőle?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam ezen a szakmán, viszont inkább külföldön helyezkednék el vele. Itthon féltem az egészségemet.
2022. jan. 26. 11:15
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem. Ezekre szigorú nem rugalmas szabályok vonatkoznak, folyamatosan évente kötelező alkalmassági van és 2 havonta a dolgozót ért sugárterhelés monitorozása, ellenőrzése. Bár az, hogy radiológia, az kicsit tág fogalom, de ha ebből kivesszük az átvilágítást és a folyamatos sugárral való munkát, akkor a védőfal vagy zárt ajtó mögött semmilyen sugárzás sincs. Nem tudom a kérdés pontosan mire vonatkozik. Röntgen sugaras tevékenységet végző dolgozóval tudtommal pár évtizede biztos nem történt sugárbetegség. Külföldön sem jobb egyébként a szabályozás, tehát mindegy hol helyezkedsz el ebben a szakmában.
2022. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Így nem is tűnik annyira vészesnek.

Én az olyan dolgoktól félek, mint például ez a cikk, amiben azt szemléltetik hogy egy vizsgálat közben derült ki, hogy az ólom mellények áteresztik a sugardozist. És ha nincs megfelelően szabályozva, megtörténhet.

Tudom, hogy a 444 nem a leghitelesebb platform de ha a fele is igaz, akkor én már aggódok.

[link]

2022. jan. 26. 12:22
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha elvegzed az orvosit mindent tudni fogsz a dologról. Ha csak az asszisztensit, akkor is. :D
2022. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor egy kicsit álljunk meg és gondoljuk át. Az, hogy a neten mit olvasol laikusként, nem számít, 18 éve vagyok a szakmában, bonyolult. A használni kívánt védőeszközökre is van egy szabály, hogy mennyi időnként kell ellenőrizni és ha kell bevizsgálni, cserélni.
2022. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Annyit még, hogy ez a cikk nem tudom mennyire igaz, de nem is értem annyira, több sebből vérzik és ott folyamatos sugárterhelésről beszélnek, ha ott így van, akkor az engedélyt sem adják meg.
2022. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4#

Ez megnyugtató.

Más kérdés, de pontosan melyik területen dolgozol, ha nem titok? Szereted csinálni?

2022. jan. 26. 15:40
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Radiológián vagyok, de én nem vagyok bent átvilágításos vizsgálatoknál, illetve műtét alatt. Imádom csinálni, sőt azt is tudom mi fán terem, milyen bonyolult egy sugaras engedély meghosszabbítása, a berendezések engedélyeztetése, mert nálunk ezt én vezényeltem le, én intéztem az engedélyeket vezetőként, ezt is 5 évente meg kell újítani.
2022. jan. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy idetévedtél, mint hozzáértő. Így már bátrabban vágok bele az asszisztensi képzésbe.
2022. jan. 26. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!