Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid oltással kapcsolatban....

Covid oltással kapcsolatban. Ha van két oltásom, és elkaptam a fertőzést, de ezt csak otthoni teszt igazolta, rám érvényes az hogy ezzel együtt meglesz a védettségi kártyàm február 15 után?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ilyet konkrétan nem írnak, de azt se tusom hogy tájékozódhatnék.

A munkahelyemen többen megfertőződtek, és mikor tüneteket kezdtem érezni csináltam egy tesztet. Le is “ültük” a karantént. Viszont nem mentem hivatalos PCR tesztre sajnos. eszembe se jutott hogy 15e ft-ot erre költsek, nem gondoltam hogy megbánánom. Pedig a férjem is elkapta és ugyanebben a cipőben van mint én. Ma elmentem ellenanyag szűrésre. Azt sem értem hogy ha az elég magas akkor sem kaphatom meg a védettségi kàrtyát? A rendeletben az áll, hogy a betegségen való àtesés nem jelent védettségi igazolvànyt. De közben azt is írják hogy a 2 oltás+betegség meg jelent. De nekem nem volt központi tesztem és nem tudom hogy ha elég magas az ellenanyagom az megfelelő adat-e a 2 oltás mellé.

Nem vagyok oltás ellenes, de (!) január 1-jén teszteltem pozitívat és nem szeretnék erre ráoltatni, ha magas az ellenanyag szintem. Emellett azt sem rudom ha most pl február 15-ig nem oltatom be magam akkor utána (pl márciusban) ha felveszem a 3.oltást az majd ugyanúgy elég lesz vagy több oltást kell majd felvenni hogy megkapjam a kártyàt?



2022. jan. 26. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Van gyorsteszt a háziorvosnál, az ingyen van. Ez még nem jutott eszedbe? Ennyire nem lehetsz életképtelen, már bocs.
2022. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Ennyire nem foshatsz.
2022. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Az otthoni teszt semmit nem igazol. Az csak neked információ.
2022. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Igen Einstein, az otthoni nem hivatalos teszt nem hivatalos, így nem kaphatsz érte hivatalos igazolványt. Nahát, hogy mik vannak, hivatalos teszt kell a hivatalos igazolványhoz...
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ellenanyag vizsgálatra meghosszabbíthatják a kártya érvényességét?
2022. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm volt ellenanyag szűrésen és külön 3e ft-ért kiállították neki a védettségi kártyát.
2022. jan. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

"A rendeletben az áll, hogy a betegségen való àtesés nem jelent védettségi igazolvànyt."

Akkor mi a kérdés?



Az otthoni tesztedről eleve csak te tudsz meg a családod, arra miért adnának bármit?

2022. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Már eléggé jók a gyorstesztek amúgy. Háziorvos is gyorstesztet csinál. Azért is ilyen sok az eset naponta, mert azokat is beleszámolják.
2022. jan. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Itthon elvégeztük a gyorstesztet, pozitív lett. Beszéltünk a háziorvossal, ő ez alapján nálunk jelentette. Hivatalos teszt nem volt, de az eeszt-ben már látszik.
2022. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Épp csak a kérdésre nem válaszolt senki.

Benne van a rendeletben, ha legalább 2 oltásod van és úgy kapod el 6 hónapon belül, akkor újabb 6 hónapra érvényes.

2022. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!