Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első vakcinát megkaptam,de a...

Első vakcinát megkaptam,de a második felvételét nem szeretném 1 hónap múlva beadatni.Ha 3hónap múlva megyek esetleg a másodikat felvenni,akkor nem találják-e ki,hogy érvénytelen az első és kezdjük előlről?

Figyelt kérdés

2022. jan. 27. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt ott kérdezném meg. Egy dolog a védettség (hogy ad-e valamit, úgy értem tényleges védettséget, immunitást neked a vakcina ~ lsd. Csollány Szilveszter esetét - akinek szemlátomást már későn jött a Janssen), és más dolog a kártya érvényessége.

Szerintem amúgy lejáratják a kártyádat, mert a jogszabály az egy merev dolog, kérdés, hogy így vissza lehet-e érvényesíteni, ha - a merev jogszabályi előírásokhoz képest később adatod be.

2022. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerencse legyen Veled!!!! 😥


Kérdésedre válaszolva, nem hinném!

2022. jan. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De, érvénytelen lesz az első.

Én ennek az egésznek nem látom értelmét. Ha nem akarsz oltást miért adattad be?

Ha akarsz oltást miért ne adatnád be a 2. egy hónap múlva, hogy legyen értelme az elsőnek.

Ez kb olyan mintha látszatra csinàlnál valamit de még sem. Értelmetlen.

Ezek után adasd be a 2. at egy hónap múlva, így van értelme az egésznek.

2022. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok munkahelynek kötelezően előírják, hogy vasalják be a szurit a dolgozón (egészségügy egyértelműen, de erre fele megy szerintem minden).

Ha neked még a munkahelyed nem teszi kötelezővé, de kicsit is szabadabban akarsz élni, akkor szerintem felesleges "játszani a tűzzel", ez egy ilyen világ(most írhatnám, hogy megszoksz vagy megszöksz, de ebben a témában nincs nincs nagyon hova megszökni, mert tőlünk Nyugatabbra, Keletebbre, de Északabbra és Délebbre is pont így működnek, efelé mennek a dolgok, ebben az egy témában a világban konszenzus alakult ki) előbb-utóbb bárhova is mész, úgyis be kell oltatnod magadat, fel kell venni a soron következő mindenkori aktuális oltást, máskülönben sehova se vesznek majd fel, élni meg ugye kell valamiből.

2022. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3.

Lefordítom a kérdést magyarra. A kérdező ezt szerette volna kérdezni:

beoltattam magam 3 hónapja, hogy meglegyen a kártyám, eszem ágában sem volt 2.-ra menni. Sajnos 3 hete bejelentették, hogy 2.nélkül ugrik a kártya, így most mégis el kellene mennem, de hát ugye, már 10 hetes a késés.

2022. jan. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: Így már értem. Szerintem ha csak a "szabadság", a "hagyjanak már békében élni" (én is lefordítom: bulizni, étterembe, kocsmába, diszkóba stb.) járni, ahhoz untig elég, hogy legyen egy mindenkori friss oltásod. Tehát ha most elmész, szépen felveszed a 2.-at, túlleszel rajta és kész. Aztán én - a te helyedben - nem mennék x hét múlva a 3.-ért, hanem majd akkor, amikor közlik, hogy 2 oltás nem oltás, kell 3.


A friss oltottak szerintem sosincsenek elkésve, bárhányadikról is legyen szó. (Csak ne 3/4 éves legyen az oltásod...)


Mondjuk én - 3xos Pfizer oltottként, tehát mindhárom alkalommal Pfizert kaptam - eldöntöttem, hogy idén az év második felének közepe előtt (tehát legkorábban majd ősszel) semmi esetre sem veszek fel 4. oltást. A 3 Pfizer ki kell tartson nyárig, nyáron úgyis mindent is feloldanak, szabadságra megy a vírus, (ez már "bevett" gyakorlat, nemzetközileg is), ősszel meg - ha muszáj és ellehetetlenül anélkül a lét - akkor felveszem a 4-et. (de csakis Nyugati vakcinát, kivárom a sorom, most már 3 Pfizer után talán nem ebbe halok bele.)


Ha meg mégis, akkor meg így jártam.

2022. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bővebben:átestem a betegségen 1 napos fejfájással,1év után is annyi ellenanyagom volt,hogy 2 pfizerrel oltott is megirigyelné(többször dolgoztam azóta koronással)Viszont a fogorvosom csak oltással fogadott(kezelések).Cégemnél most jött rendeletbe,hogy továbbra is elfogadja az ellenanyagos kártyát.Ezért gondoltam,hogy jegeltetném a 2.oltást.

Amúgy egyik munkatársam áprilisba kapta az oltást és most ment a másodikért,nála nem foglalkozott ezzel a doki,fő a vakcinázás...

2022. jan. 28. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!