Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetnek fehér foltok a...

Mitől lehetnek fehér foltok a kezeken a körmeimen? Hogy rendeződött, mitől tűntek el a fehér foltok nálad a körmökön?

Figyelt kérdés

Olvastam minden-félét ezzel kapcsoltban már. A házi orvosnak is megmutattam már régebben azt mondta ne törődjek vele semmi problémát nem jelent.

Pedig a bőrön pl. a pattanások sem azért jelennek meg mert minden oké és a lehető legnagyobb rendben van a szervezetben.


Amióta az eszemet tudom jelennek meg mindig fehér foltok a körmömön, hol jobban, hol kevésbé de olyan nem volt még, hogy ne lett volna egyik körmömön sem egyáltalán.


Ilyen jellegű kinézetre a foltok nálam: [link]


Lábkörmökön nincsenek foltok nálam.


A Második kérdésem ami igazán érdekel!



2022. febr. 22. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Nekem voltak fehér foltok a kéz körmeimen, de már nincsenek.
Nekem sosem voltak fehér foltok a kéz körmeimen.
Nekem mindig is voltak és vannak fehér foltok a kéz körmeimen "mióta eszemet tudom".
Nekem voltak fehér foltok a kéz és láb körmeimen, de már nincsenek.
Nekem sosem voltak fehér foltok a kéz és láb körmeimen.
Nekem mindig is voltak és vannak fehér foltok a kéz és láb körmeimen "mióta eszemet tudom".
4 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig előfordultak, de régebben erősebbek voltak, most egy pici halvány van. Szerintem talán azzal lehet összefüggésben, hogy milyen és ennyi vitamint meg ásványi anyagot viszünk be a szervezetünkbe, legalábbis azt hiszem, amióta rendszeresen szedek bizonyos vitaminokat, azóta elhalványodtak. D-vitamin, B-komplex, szelén, jód, amit rendszeresen szedek, nem tudom, hogy együtt vagy külön valamelyiknek volt-e ilyen hatása.
2022. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Vitaminhiány okozza, nekem eltűntek.
2022. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is voltak, de az arcom miatt (pattanások) kipróbáltam a Biovanne-t, ami ugye bőr/köröm/haj "vitamin".


Azóta mindkét "probléma" jelentősen rendeződött nálam, ha nagyon zavarnak a pötyik, akkor egy kúrát neked is megéri szerintem megcsinálni. Engem sosem zavarták egyébként, mert ettől függetlenül is erős, nagy körmeim vannak.

2022. febr. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 A "jelentősen rendeződött" nálad alatt mit értsek? Eltűntek teljesen a foltok az összes körmödről vagy csak szinte teljesen? Vagy csak a pattanások teljesen vagy kicsit ez is az is? ...


Írjál lécíves konkrétumot teljesen.


Persze "megszoktam" annyira nem zavar esztétikailag. Az viszont zavar, hogy valami nem "kerek a szervezetben" és ezek a jelek erre utalnak.

2022. febr. 22. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fehér foltok teljesen eltűntek.


A pattanásaim jó része is eltűnt, miteszerek és kisebbek maradtak, de egyáltalán nem szembetűnőek úgy mint korábban.

Plusz azok a fajták is eltűntek teljesen, amelyek hetekig húzódnak, fájnak kivezetés nélkül, talán 1-1 van, amikor a ciklusom olyan pontján vagyok. Plusz emiatt szinte majdnem minden kenceficét el tudtam hagyni, egyedül a hidratáló krémemet használom már.


Őszintén nem hittem volna, hogy pont ez beválik, mert pl az acneminum egyáltalán nem okozott jelentős változást.

2022. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Mennyi időt ért el nálad ez időben mire eltűntek a foltok. Nyilván ha nem jelentkeznek új foltok ami korábban keletkezik az csak akkor múlik el amikor már kenőt.


Lehet teszek próbát igen.


#2 Nálad mi segített? Amit írtál ilyen "Nesze semmi fogd meg jól" válasz.

Konkrétumok?

2022. febr. 22. 13:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem figyeltem. Igazából a szedés megkezdését követően nem nőttek új foltok, a régiek nem tűntek el, csak lenőttek értelem szerűen.
2022. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Sérülések nyomai, majd lenőnek. A vitaminhiány gyenge, töredező körmöket okoz, nem foltokat.
2022. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak is voltak ilyen foltjai. Amióta szed B-komplexet és cinket, nem jöttek ki újak, és a régiek lenőttek.
2022. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!