Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek erről én tehetek...

Szerintetek erről én tehetek leginkább, vagy ne szégyelljem magamat?(bélféreg)

Figyelt kérdés

Sziasztok :/

Bélférges vagyok, cérnagiliszta

Tavaly karácsonykor volt, mármint nem most, hanem az ez előtti karácsonykor, akkor elmondtam anyumnak, és vettünk gyógyszert, vermoxot.

Idén Januárban is volt, akkor is elmondtam anyának, és mivel maradt a régi gyógyszerből, azt szedtem, el is múlt.

Aztán most is van, de már nincs több gyógyszer, nyilván el fogom mondani anyumnak mikor kettesben vagyunk, nem akarom sokáig húzni ezt a dolgot, meg házi hókuszpókokkal foglalkozni, nem hiszek ezekben.

Nagyon szégyellem magam, betartom a higiénés szabályokat, gyakran mosok kezek, körmöm tövig vágom és néha kefével mosom,bár van egy kutyánkis, yorki.

Na mindegy, ti a helyemben szégyellnétek magatokat? Most amúgy tök boldog lennék, de erre jön megint ez a hülye izé, aztán fuuu elegem van, na mindegy.

Nagyon szépen köszönöm ha válaszoltok, beszólások nem kellenek, köszönöm előre! :)))



2022. márc. 12. 20:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Valamit mégis csak rosszul csinálsz. Én vagy 35 évig éltem kutyák mellett és nem volt ilyen gondom. Más állattól is el lehet kapni ill. nem megfelelően tisztán tartott környezetből.
2022. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyeld magad, viszont kérj orvosi segítséget!
2022. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A kutya féregtelenítve van?
2022. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáról a peték lehullanak a szőnyegre, ágyra, stb. Ha bent tartod, állandóan visszafertőz.
2022. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
14%

Honnan tudod kérdező, hogy 100% hogy bélférged van?


Ki szoktad hányni?

2022. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Kutya rendszeresen kap féreghajtót?
2022. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
81%
Én még sosem voltam bélférges, pedig mindig volt kutyám, most is van. Valami gond pedig a higiéniával van szerintem. A kutyát milyen gyakran féregtelenítitek? Mert 3 havonta alapnak kéne lennie, pláne ha benti kutya.
2022. márc. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A cérnagiliszta (Enterobius vermicularis) emberről-emberre terjed, esetleg petékkel szennyezett tárgyakkal, vagy petéket tartalmazó por belégzésével. A kutyus nem szerepel fertőző forrásként.Valaki van a környezetekben, akivel szoros kapcsolatot ápolsz, és visszafertőz időnként téged.
2022. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A kutyus nem gyakran van féregtelenítve, akkor ez lehet a baj? Embertől nem hiszem hogy elkaptam, majd most csinálok egy nagytakarítást és fertőtlenítek mindent.

De a kutyustól úgy lehet elkapni, hogy ő is férges, vagy hordozza, vagy mi? Mert azt azért észrevennénk hogy férges nem? :/

De akkor majd ezt is megmondom anyumnak.

Köszönöm az eddigi válaszokat! :))

2022. márc. 13. 08:01
 10/23 A kérdező kommentje:
7-es, huhh de jó neked
2022. márc. 13. 08:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!