Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lúdtalp visszatérése?

A lúdtalp visszatérése?

Figyelt kérdés

Röviden: lúdtalpas voltam, kaptam betétet. Használtam, láblenyomat alapján elmúlt, de azután is hordtam még egy ideig. Egy hónapja hagytam abba, de azóta néha feszülő/nyilaló fájdalmat szoktam érezni a nap végén a talpaimban (főleg a lúdtalpat érintő részen).

Ez most a lúdtalp visszatérésének a jele (ha visszatérhet egyáltalán)? Vagy csak a betét után a talpam kezdi megszokni a talajt, vagy mi? Menjek el ortopédushoz?

A segítséget előre is köszönöm!



2022. márc. 12. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A talpbetét csak tüneti kezelés, gyógyulni teljes lábat és gerincet érintő erősítéssel lehet!
2022. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A lúdtalp nem múlik el, életed végéig kell hordanod a lábboltozat emelőt.
2022. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress rá a lúdtalp tornára. Ha erősíted a lábboltozatot valóban el tud múlni, a talpbetét ahogy az első is írja, tüneti kezelés.

Két tapasztalat ezzel kapcsolatban: testvérem sokáig küzdött a lúdtalppal, aztán elkezdte csinálni ezeket a vicces, primitívnek tűnő feladatokat, egy hónap alatt megszűnt a fájdalom.

A fiam rettenetesen lúdtalpas, (őszintén el is felejtettem már, hogy kezelte ki a tesóm magát, olyan régen volt), speciális cipőt hord és még így is estére volt, hogy fájt a lába. Két hete kezdtük a tornát, már elmúlt a fájdalom, de még látszik a lúdtalp.

2022. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lenyomat és kinézett alapján úgy tűnt, mintha elmúlt volna. De akkor utánanézek ezeknek a tornáknak. A mostani betétemet már biztos kinőttem, mert vagy 2-3 mérettel nagyobb cipőtt hordok és abban oda vissza csúszkál. Utolsó kérdés: mielött elmegyek csináltatni egy újat, menjek el ortopédushoz?
2022. márc. 12. 23:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább kezd el a lúdtalp tornát, ezeket érdemes csinálni:

[link]

[link]

2022. márc. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet nem mult elt, vagy ludtalpas nincs, de továbbra is pronálsz...esetleg képet tudsz feltölteni?
2022. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!