Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megfáztam! Hogyan kúrálhatnám...

Megfáztam! Hogyan kúrálhatnám ki magam minél gyorsabban? Nem hiányozhatok a suliból.15/ll

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 05:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem kell két l a végére. :D
2010. szept. 14. 06:03
 2/8 anonim ***** válasza:
Forró mézes tea, neo citran.
2010. szept. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja én is neocitrányt nyomtam 2 napig, vettem egy 6db-osat és naponta 3 zacskóval ittam :)


Torokfájásra meg elszopogattam egy levél strepsils-t narancsosat, az finom.


Sok vizet ittam, mert teát luta voltam csinálni, sokat aludtam napközben.


Már nem folyik az orrom, és lázas sem vagyok. Csak 2 nap volt a durva, aztán elmúlt.


Most csak annyi történt, hogy elkezdtem tegnap este köhögni csúnyán, meg ma is, de remélem az is hamar elmúlik. Arra már nem veszek be semmit szerintem :)

2010. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lórúgásnyi adag paracetamol segít. Dupla Neocitrán+1 Rubophen, meleg szoba, nyakig betakarózva néhány óra alvás.

Viszont lehet kemény mellékhatása is! Hasmenés, gyomorfájás, fejfájás, izomgörcs...

2010. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért a paracetamol lórúgásnyi adagban nem túl jó ötlet.. A Neo-Citránban is van. 1 tasak mellé max 500mg-t vegyél be. A paracetamol nagy adagban durva dolgokat képes tenni a májjal.. A mézes tea is jó ezek kiegészítésére és a C-vitaminból egyél inkább lórúgásnyit. És ki lehet pótolni kálciummal, jót tesz. Én 1g kálciumot 1g C-vitaminnal szoktam bevenni első körben, nekem bevált. :) gyógyulgass.
2010. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyél sok hagymát (lilahagyma, vöröshagyma, fokhagyma)! A benne lévő illóolajok elűzik a megfázásodat. Ha levest fogyasztasz, tehetsz bele egy kis csípős paprikát (pl. Erős Pityu), az is jót tesz! Jobbulást!
2010. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előző írta jó sok hagyma segít. Ajánlom még a hagymateát amit a hagyma héjjából kell főzni. A C- és egyéb vitamin bevitelnél a gyümölcsöket és a zöldségeket helyezd előtérbe. És ha napos az idő akkor lehet napozni, de erre már egyre kevesebb az esély.
2010. szept. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
en az elozo ket valaszoloval ertek egyet. inkabb a termeszetes modok hatasosak es nem is tesznek semmit sem tonkre a szervezetedben.
2010. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!