Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvási paralízis többször...

Alvási paralízis többször egymás után egy reggelen normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hónapja volt először ilyen élményem azóta nem nagyon.

Ma reggel viszont ha 6-7 nem volt akkor egy se.

Az első alkalomnál arra gondoltam, hogy ez alvási paralízis, mert már hallottam róla de ahogy utána olvastam van egy-két dolog ami nem teljesen tiszta. Pl. én a szememet se tudom teljesen kinyitni és nem hogy mozdulni nem tudok de a láb és kar izmaim mintha összehúzodnának, mint egy görcsös roham vagy nem tudom. A másik hogy nem csak felébredésnél hanem elalvasnál is előjött.

Van hogy közbe álmodok és mégis ébren vagyok ezért gondolom, hogy ez valóban az, de én már nem tudom és nagyon meg vagyok ijedve, hogy mostmár nem fogok tudni rendesen aludni.

Valakinek volt hasonló "élménye"? Magától elmúlik vagy ez annál komolyabb?



2022. márc. 24. 11:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy kicsit rendszertelenül alszom, viszont nem stresszes az életem, és akármennyire próbálok oldalra fordulni (mert elvileg háton fekve gyakoribb) úgyis előjön.

Köszönöm annak, aki elolvasta.

2022. márc. 24. 11:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem érdemes szakemberhez fordulni a kérdéssel, de lehetőleg olyanhoz aki nem rögtön gyógyszert akar felírni. Esetleg lehet segít ha meditálsz elalvás előtt vagy átgondolod hogy volt e valami közös ezekben az esetekben, és azt megpróbálod kiküszöbölni. A klinikai pszichológia azt tekinti “zavarnak” ami az életminőséget rontja, megnehezíti a hétköznapokat. Ahogy írtad ez beleesik ebbe a kategóriába ezért lehet egy próbát megér elmenni ezzel foglalkozó szakemberhez. Ki tudja mi okozza, lehet hormonok, vagy elfojtás, vagy a túlzott kimerültség, vagy ellenkezőleg hogy nem fáradság ki stb. Szval számos oka lehet, valószínű egy hozzáértővel megtalálhatjátok a megoldást!

2022. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem már most indulj orvoshoz és el ne gyere meg nem segitenek ez komoly dolog
2022. márc. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem valóban a túlzott kimerültség lehetett, de helyre raktam az alvási szokásom és azóta nem volt, remélem így marad.

Mondjuk most is hajnalban fekszem le aludni😬

Többnyire azért éjfél körül szoktam, szóval szerintem ez lehetett a gond.

Mégegyszer köszönöm!✌️

2022. máj. 15. 02:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem szinte mindnenapos a paralízisem és most rajöttem sok év gyötrelme után hogyan kerülhetem el basszus.... terhes voltam 6 hónapja szültem a babámat és észrevettem hogy amíg terhes voltam egyáltalán nem volt paralízisem... gondolkozzam vajon miert es próbálgattam.. míg rájöttem hogy a magnézium miatt.. azt szedtem ugyanis sokat akkor.. most kb 2 hónapja szedem így külön mondne nap vagy minden másnap 1 szemet és azóta nem volt.. szóval aki ezzel küzd próbálja meg mert érdemes nekem segített :) ezt lefogom máshova is írni ha tudom hátha más is pozitívat lát benne : D
2022. nov. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ebben a magnézium dologban van valami.

Nekem már jó ideje nem volt, ez egy nagyon rossz idoszak volt amikor a kérdést kiírtam, de egyszer csak abba maradt és azóta semmi, pedig ugyanúgy összevissza alszom.

Én nem szedek magnéziumot, de lehet az étkezéssel volt gond, és azóta rendezodott.

Mindenesetre ha újra elojon akkor veszek magnéziumot.

2022. dec. 27. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia en vagyok a magneziumos 😄 ket honapja irtam a komit es azota se volt gond 😁😁halistennek.. igen lehet a kajaval is viszel be tobbet az is jo
2023. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!