Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 40 éves kor felett 100as...

40 éves kor felett 100as vérnyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

41 éves vagyok, és alacsony vérnyomásom van. Átlagosan 100/70 szokott lenni. Pedig normálisan kajálok, sőt, alkoholt (sört) iszok napi szinten (2-3 dobozzal)

Amikor lemegy 96-95/68-66ra, olyankor már elkezdek szédülni, belassulok, nem bírok koncentrálni. A munkában se tudok rendesen teljesíteni emiatt.

Lehet ezen vhogy javítani?...

Tudom, százszor jobb, mintha magas lenne, de ez se kellemes, ha nagyon leesik. :(((



2022. ápr. 8. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Igyál kv-t
2022. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

1


A kávé undorító ízű, sok betegségnél ellenjavalt, de legalább nem is segít, vagy ha igen, rövid ideig.


Kérdező


Én is hasonlóan vagyok 29 évesen, melegben garantált a rosszullét és ha állni kell, akkor is.


Orvosnál voltál vele? Mit mondott?


(Amúgy én 97-98-as systolés értéknél még elvagyok pl ha dolgozom vagy tanulok épp.)

2022. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem szeretem a kávét :(

dohányozni se dohányoztam soha, ez a kettő vhogy kimaradt. sörözni szoktam csak.

2022. ápr. 8. 21:22
 4/14 anonim ***** válasza:
Amúgy férfi vagy nő vagy? A sörből nem egyértelmű, nőként én is nagyon szeretem a sört. Férfinél a 100-as rosszabb, nekik 110 alatt számít asszem alacsonynak, nekünk 100 körül számít annak.
2022. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nő vagyok :(

világ életemben alacsony volt a vérnyomásom, de az utóbbi időben már kezd nagyon zavaró lenni.

2022. ápr. 8. 21:31
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt furcsállom amúgy, hogy azt mondják, az alkoholfogyasztás emeli a vérnyomást. Akkor nekem hogy a fenébe alacsony?..

Na mindegy, ez van :)

2022. ápr. 8. 21:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát csak bárhol elájulhatunk, nekem egyik legnagyobb félelmem, hogy egy tömegközlekedési eszközön nem lesz ülőhelyem, 28 fok felett, huzamosabban ülve képtelen vagyok a szellemi munka végzésére.

Nagyobb az esélyünk a demenciára és a többi.


Gyógyszer sincs erre és az életmód se segít - igyekszem egészségesen élni.


Amúgy nekem pl most volt 97/65.

2022. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Viszont nem kapsz sztrókot...
2022. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8


Én koleszterines vagyok, így még a stroke veszélye is fennáll..

2022. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9: voltál egyáltlán orvosnál? Mit mond?

Szedsz koleszterincsökkentőt?

2022. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!