Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felébresztem magam az álomból,...

Felébresztem magam az álomból, az utóbbi 3-4 napban. Mit csináljak és egyáltalán mitől lehet ez? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mindig, mikor elkezdek elfele aludni(pont mikor az alvás és az ébrenlét határán vagyok) megszólal az agyam. Van olyan, hogy azt mondja, hogy "végre" van olyan hogy csak simán magamhoz térít. Nem értem miért lehet ez, de most egész éjszaka nem tudtam aludni emiatt. 18 éves vagyok, (elvileg)full egészséges, nem tudom mitől lehet, segítsetek kérlek.

2022. ápr. 20. 05:52
 1/1 Senior Séf ***** válasza:

Magas a kortizolszinted. Ez pedig a stressztől van. Ne tévesszen meg a dolog, az evidens, külső stresszeken (forgalmi dugó, befizetetlen számlák, nehéz tananyag, tanárunk/főnökünk/párunk raplija stb) léteznek belső, csendes stresszforrások is, mint leeső vércukor, monitorok hideg kék fénye, felborult bélflóra, táplálékkal bevitt toxinok, stb. Ezek mind kortizoltermelésre serkentik a mellékvesét, a kortizol pedig nem engedi érvényesülni a melatonin nevű, alvást segítő hormont.

Életmódot kell változtatni, ami nem nehéz, csak kissé macerás odafigyelni rá.

2022. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!