Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy baj hogy ma alacsonyabb...

Nagy baj hogy ma alacsonyabb a pulzusom ?

Figyelt kérdés
Többször volt ma 54 körül , lehet ezcaz időjárás, nem sportolok , sőt ma alig csináltam valamit.

#front #pulzus #Iidőjárás
2022. ápr. 24. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem reggel 98volt gyógyszer utan okes lett

Hideg es melegfronti hatas is van

2022. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Neked minden nap alacsony és minden nap meg is kérdezed.
2022. ápr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a héten voltam magán kardiológián, mert komolyabban sportolok pár hónapja szívbillentyű-problémával és az egyik korábbi leletem zavaros volt plusz akartam terheléses EKG-t, mert ilyen szintű futás esetén javasolt amúgy is.


A kardiológusnak tetszett, hogy sokszor napközben is 60 alatti a pulzusom, sőt, párszor volt 50 alatti is rövid időre. Reggel az ágyban fekve meg 50 körüli.


Szerinte ez a jó, sőt, a 70 alatti a jó a szívnek. Elmondta, amit amúgy is olvasni, hogy akkor kap igazán vért a szív, amikor elernyed. 50-es pulzusnál a legjobb a szív vérellátása.


A látogatásom előtti napon négyszer mértem vérnyomást és a pulzus mind a négyszer 60 alatti.


De ez elvileg szuper, pedig alacsony vérnyomásos is vagyok.


Szóval ne aggódj.



Amúgy okosóra alulmérhet, ha lazán van rajtad.

2022. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy valszeg genetikai ez.



Nekem egy fogl eü vizsgálaton volt 60 alatti pár éve, amikor enyhén túlsúlyos voltam (BMI 26) és nem sportoltam akkoriban és a harmadikra való felmenetel után is 3 percet lihegtem.


Amúgy ott is azt mondták, hogy ez szuper.

2022. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nekem is ott jelentkezett elöszőr. Foglk eü vizsg ekg sr 52/min
2022. ápr. 24. 21:34
 6/12 mate19900807 ***** válasza:

Szia 3mas!

Neked milyen billentyű problémád van es milyen mértékben? Hogy kezdted el a sportot?

Nekem mitralis jelzett és tricuspidalis 1.foku van a papiromon, évek óta nehezebben bírom a lépcsőzést, vagy a nehezebb súlyok pakolását. Szeretnék ezen javítani. Ha tulporgetem magam a szivem még masnap is erzi. Anno mikor voltam terhelesen nem lattak semmi extrát, csak annyi van rairva, hogy lassú hr recovery, tehát sokáig még magasabb a pulzusom sport után

2022. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mitralis és tripuakármi is I. fokú. A tripuakármi jelzett volt pár éve még csak.

A sport valamilyen szinten mindig része volt az életemnek, bár nem mindig eléggé. Pl 2019 végén alig. Inkább néhány hónapig sokat sportoltam, néhányig közepesen, néhányig alig és ez váltakozott valahogyan.

A gyenge terhelhetőség is része az életemnek. Az eléggé.

Most elkezdett a semmiből jobban menni a futás, így félmaratonra készülök.

A pulzusvisszaállás nekem is lassú. Most voltam terhelésesen, 1 perc alatt 110-re visszaesett, de onnan lassan, percek alatt kúszott 85-re. Az orvos azt mondta, hogy 3 perc alatt álltam vissza a 70-re, a papíron nem ezt látom. :D Na mindegy.

2022. ápr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mate19900807 ***** válasza:

Köszönöm.

Milyen tüneteid szoktak lenni egyenként? A futást hogy hogy most jobban bírod? Változtattál valamit?

2022. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak a rossz terhelhetőség a tünet szerencsére.


Egyik napról a másikra megy jobban a futás. Szerintem vége is lesz ennek a sikerperiódusnak. :D

2022. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Illetőleg a pulzusom sokszor ugrál 10-15-öket oda-vissza pár másodpercen belül és most nem a légzési aritmiára gondolok.
2022. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!