Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrcsepp függő vagyok, látott...

Orrcsepp függő vagyok, látott már doki s orrsövény ferdülést állapít. meg. Javasolta a mütétet ami még nem következett be Kaptam tengervizes orrsprét=semmit nem segít míg az otrivin menta=használ, Mit javasoltok hogy tudnék leszokni róla?

Figyelt kérdés

Kb (2-2 fújás naponta)

Kerlek segítsetek vagy valami módszert ami segíthet!



2022. ápr. 29. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el csak az egyik orrlyukadba fújni.. és ezt egészen addig amíg a másik meg nem szokja, hogy nincs orrspray.. utána simàn elhagyható. Kőkemény 1-2 hét de én így szoktam le kb 12 év után. Menni fog! :)
2022. ápr. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk pont nem jött be az egy orrlyukas metódus. Az a baj egy nap folyamán teljesen egészséges embernél is leszűkül felváltva az orrlyukak áteresztő képessége, és ha pl. pont elalvásnál vagy rossz periódusban (egyik "normálisan" bedugult, a másikba meg nem szabadni fújni,) akkor az extra idegesítő. Nekem inkább a "cold turkey" módszer jött be (ie. mindkettő egyszerre, teljesen.) 2-3 napig pokol volt, de aztán kezdtek kidugulni. Nyilván alkatfüggő is, kinek mi működik, de nem lehetetlen. (Én mondjuk "csak" ~2 évig voltam függő, bár ott már nem nagyon számít.)
2022. ápr. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én bár nem voltam olyan sokáig függő, de nekem az segített, hogy elkezdtem magam hozzászoktatni, hogy csak napi egy fújás lefekvés előtt. Egy idő után nappal már nem hiányzott, de este csepp nélkül egyszerűen nem bírtam aludni. Ezután próbálkoztam, hogy csak egy lyukba fújni, de úgy is nagyon hiányzott. Végül néhány átszenvedett éjszaka után sikerült letenni. Egyébként többször volt, hogy ott szorongattam a kezemben a cseppet, de aztán mégis meg tudtam állni, hogy ne használjam.
2022. ápr. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9 hónapig használtam a Nasiv.nt

Orrsövényferdülésem van, nekem a Dymista sprayt írta fel, hogy leszokjak az orrsprayröl.

Nagyon jó volt, segített is.

Igaz nekem is műteni kellene , de míg el vagyok vele, addig nem fogom.

2022. ápr. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam a doki ezt lerendezte hamar, kb 4 hét után elmentem orr-fül-gégészetre, felírt medrolt meg valami szteroidos orrspray-t és 10 nap múlva semmi bajom nem volt.


Előtte körben (kb 15 éve), amikor senki nem vett komolyan csak egy gyógyszerész, akkor a gyógyszerész adott valami homeopátiás bogyót és ezt: [link]

Egy évtizedig minden náthánál elvoltam vele, de utána nem használt… aztán az utóbbi 2-3 évben nasopax és rhinofluimucil sprayk azok, amik kevésbé okoznak függőséget

2022. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és minden náthát én aspirin complex-szal kezelek, ebben van olyan hatóanyag, ami az orrdugulás ellen van és csak a legvégső esetben nyúlok orrcsepphez.


Illetve a nózi is segíthet

2022. ápr. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!