Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ennek az oka?

Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Lehet hogy teljesen értelmetlen jelenséget írok le, de az utóbbi időben észrevettem valamit a vérnyomásmérőkkel kapcsolatban. A vérnyomásom inkább alacsony szokott lenni 90-115 között. A pontos átlag 100 mérésből: 107/62. Egy hónapja viszont eljött hozzánk az egyik ismerősöm és megmértük a vérnyomását. 140-volt, de erről tudott is, mindig magasabb neki. Ezután pár órával megmértem a sajátomat is (hetente-kéthetente szoktam) és 139/80. Mivel még sosem volt ekkora nagyon csodálkoztam. (A korábban említett 100 mérésben a legnagyobb 127-volt, az alsó érték pedig 70). Ezután három perccel visszamértem és 104/58-volt, ami átlagosnak nevezhető nálam. Ekkor gondolkodtam azon, hogy lehet-e köze ennek a kiugrásnak ahhoz, hogy a gép az előző értékhez közelít-e. Másnap áthívtam az ismerősömet, hogy mérjük meg megint a vérnyomását. A vérnyomásmérő 138-at mutatott, tehát elkönyveltem hogy nem mért hibásan a gép, mivel akkor 104-hez közeli értéket mutatott volna (az én előző értékem). Azután megmértem az enyémet és 136-volt, amit megint furcsáltam. 5 perc múlva visszamértem és 109/64 ami megint az átlagos. Lehetséges, hogy egy előzőleg mért magasabb érték közelében mér a vérnyomásmérő? Ezt a műveletet megismételtük még kétszer. Az eredmények.

Ismerős vérnyomása: 133/78 - 139/80

Az én vérnyomásaim (kettőször mértem az előbb leírt módszerrel): 128/77 - 104/60, 137/78 - 110-59.

Mi lehet az oka ennek és ha tényleg így van, akkor vajon az orvosnál az ember a saját vérnyomását kapja vissza? Utoljára talán 10 éve mérték az orvosnál a vérnyomásomat, az értékre nem emlékszem még fiatal voltam.

Vagy egyszerűen csak az én gépem produkálja ezt a "rendellenességet".

Az szól az egész ellen, hogy csak a magas értékhez mér közel, az enyémhez nem, de arra gondolok, hogy a magasabb vérnyomásnál a gépnek muszály felpumpálnia magasabbra, ezért amikor eléri az én eredményemet, fentebb pumpál.

Érthetően leírom, mert lehet ez zavaros volt.

Gép elindítása - pumpálás(20-40-60 hgmm stb...) amikor eléri az én értékemet, ami alacsonyabb (104) akkor nem áll meg, mivel az illető vérnyomása magasabb (140) ezért addig felpumpálja.

Viszont azután beáll a magasabbra, nem enged le eléggé. Pontosan nem tudom hogy működnek ezek a mérők. OMRON mérőm van, nincs vele gond, ezt a jelenséget viszont csak most vettem észre, mert másnak eddig nem mértem vele.



2022. máj. 3. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Van valami konkrét betegséged, hogy mérni kell a vérnyomásodat?
2022. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincsen, csak szoktam ellenőrízni.
2022. máj. 10. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Legközelebb próbáljátok úgy, hogy a mérések között legalább fél óra teljen el. De egyébként nem hiszem, hogy a mérő az ismerősöd magasabb vérnyomásához igazítaná a tiédet. Nekem is Omron van, nekem gyakran van olyan, hogy mérek egy relatíve magasabbat, pl 135/76 majd pár perc múlva visszamérve már jelentősen alacsonyabbat mérek. Én sem értem teljesen, mi alapján pumpál amúgy fel x értékig, volt, hogy felment a pumpa 180-ig, na de jó mondom, tök magas lesz, aztán mégis csak 120 körül volt az eredmény. De fordítva is volt, 160-ig ment fel csak, és 132 volt az eredmény. Amúgy a legmegbízhatóbb mérést a kézi pumpás adja, amivel a kardiológus mér, az a tuti. (Magas vérnyomásos vagyok)
2022. máj. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Omron van nekünk is és kisérletezgetek, mert egyszer 170 volt a vérnyomásom. Nos miután mérek egy 135/84-et mondjuk, kipróbáltam fekve, akkor lett kb 128/70, utána ülve kétszer is megmértem 120/70 körül maradt. :D
2023. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!